Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

czemu ty cchesz zmieniac te napięcie ustaw jedne 1.3 jak jest standartowe na 2D i 3D i pokdrecaj ile wlze az do artów i bedzie ok

wyższe ustawienie gpu nie zawsze pozwoli wyzej podkrecic zegary

 

PS Czytałes w tym poradniku o timingach na ile jest ustawiles ja ustawilem raz na 2 a potem an 7 (opcja ze duza wydajnosc karty ale slabiej sie ja podkreca) i roznic a w grach duza:)))

 

az tez mam malutkie arty w 3dMArkach 01 03 05 ale sie tm nie przejmyje w grch nic nie widac jest ok! karta dblokowana na16/6

 

16/5 jest bez artóww 3dmarkach napiecie 1,3

 

PS2. W tym poradniku jest napisane ze zwiekszajac napiecie oni z 1,4 do 1,5 ty z 1,3 do 1,4 przyrost w podkrecnaiu jest 25Mhz

hm moze i ci arty znikna sam niewiem:)

 

 

Tak 1.4V 395MHz

Tak 1.5V 420MHz

Edytowane przez tra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ty cchesz zmieniac te napięcie ustaw jedne 1.3 jak jest standartowe na 2D i 3D i pokdrecaj ile wlze az do artów i bedzie ok

wyższe ustawienie gpu nie zawsze  pozwoli wyzej podkrecic zegary

 

PS Czytałes w tym poradniku o timingach na ile jest ustawiles ja ustawilem raz na 2 a potem an 7 (opcja ze duza wydajnosc karty ale slabiej sie ja podkreca) i roznic a w grach duza:)))

1603702[/snapback]

Jak byś poczytał o co mi chodzi to byś się nie dziwił czemu chce zmienić napięcie na GPU. Przy 16/6 troszke (naprawde niewiele - gdzieniegdzie tylko) mi śmieci i w/g tego poradnika podwyższenie napięcia na GPU może roziwązać ten problem.

 

 

Co do tego HEX`sa to wydaje mi się że chodzi Wam o zassanie "OmniExtremeEditFX" i załadowanie BIOS`a i ręcznie w edytorze HEXowym wsio pozmieniać :rolleyes:

Gdybym miał dane to już bym chyba sobie sam poradził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy możliwe jest aby karta uszkodziła się od razu po włożeniu do kompa? Bo mam taki problem: miałem pożyczonego 6800 LE odblokowanego RivaTuner'em w stosunku 12/6. Wszystko grało super więc kupiłem sobie taką samą kartę ale przed jej zamontowaniem NIE usunąłem RivaTuner Mod'a (czytaj - nie ustawiłem karty na default, zostały ustawienia z poprzedniego LE). Po zamontowaniu zwiecha i niewielkie arty już przy próbie wjeścia do Windowsa. Wszedłem więc w tryb awaryjny, usunąłem RT i zrobiłem reset. Tym razem system załadował się bez żadnego "ale". Szybka instalacja RT, odblokowanie 16/6, reset...i znowu zwiecha/arty przy wejściu do Wina. Powtórzona sytuacja z trybem awaryjnym, reinstall, odblokowanie 12/6 i...znowu zwiecha/arty. Znowu reinstall, odblokowanie 12/6 (tym razem innego potoku) i wszystko ok...do momentu 3D Marka. Arty, arty, arty...pełno latających kropeczek itp. Ok myślę, trudno - egzemplarz niemodowalny (oprócz 6 vertexów które działają...chyba bo już mi się testować odechciało) ale 8 potoków to zawsze 8 potoków. No i sprzęt fajnie się podkręca - 360/820 bez problemu. Wszystkie gry działają bez zarzutu, 3D Mark 03 nie pokazuje żadnych błędów, Doom 3 też nie...ogólnie ok. Przyszedł jednak moment instalacji 3D Marka 05. Ciekaw wyników odpaliłem go (karta była całkowicie "odkręcona" - 8/4, 300/700) i...już w pierwszym teście pojawiły się błędy w grafice (arty, ale takie jakby ktoś bawił się modelem 3D tego testu i porozciągał obiekty, na ludziach się jakieś trójkąty popojawiały...koszmar), w następnych testach to samo - błędy choć niewielkie ale były. Co ciekawe 3D Mark 03 ciągle bezbłędnie, Doom 3 tak samo...Więc co jest? W sklepie mi powiedzieli że karta była testowana 3D Markiem 05 i wszystko było dobrze...czyżby uszkodziła się bo RT odblokował coś za dużo i uszkodził pozostałe potoki? Dodam że na starym R9550 błędów nie było, nie była to też wina przegrzewającej się karty - 55 stopni po teście. W sumie pytam z ciekawości bo niedługo i tak zmieniam sprzęt na GF 6800@GT (gwarantowane 16 potoków a 797 zł ;)). Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wgraj z gt to napewno sie podniesie napiecie u mnie po wgraniu biosa z gt podnioslo sie napiecie gpu 350 pamiec 700 ale mam arty odblokowana 12/6 wedlug mnie powinno sie ja bardziej dac ja podkrecic ale nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazl juz ktos sposob zeby podniesc napiecie  w asusie le.. zeby ustabilizowac potoki? MOze inaczej zapytam ...czy komus sie juz udalo? Bo probowalem dzisiaj zmienionym biosem od lukka i nie udalo sie:/

1605494[/snapback]

A co dokladniej Ci się stało ??

Tzn bo ja próbowałem ale nic z tego... tzn w/g SD oraz Rivy nadal mam 1,2 jak miałem mimo iż na wiele sposobów przerabiałem BIOS oraz brałem ten także przerobiony od lukka i nici z tego. W Windowsie progsy wskazują że jest 1,25 v na GPU, jednak podczas gier o dziwo spada do 1,20<->1,22 i skacze w tych granicach.

 

A jak jest u Ciebie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Może troszke nie na temat MODów ale chciałbym Was przestrzec przed chłodziarkami ze stajni ASUS`a :/

 

Chodzi mianowicie o to że kiedyś się tak nie przejmowałem i nigdy do niego nie zaglądałem (nie rozkręcałem). Tzn zawsze go czyściłem i starałem się wsio wyssać, ale dziś tak porządnie do tego zasiadłem i rozkręciłem i... się PRZERAZIŁEM !! Karte mam od około... marca, czyli aż tak dużo czasu nie mineło, a środek karty był przerażający !!!!! Moim oczom ukazała się CZARNA ŚCIANA która tamowała swobodny przewiew w karcie. Kurz który się tam zebrał był tak gęsty że nie sądze aby powietrze przelatywało tamtędy.

Gdy już wyczyściłem wszystko i założyłem AS 5 na GPU to temp w IDLE spadł do 46 stopni gdzie przed czyszczeniem było średnio 54 stopnie !!

 

NAPRAWDE pilnujcie porządku bo ja troszke miałem obiekcje bo nie zmieniałem chłodzenia więc nie ruszałem ale teraz uważam to za konieczność.

 

 

POZDRAWIAM !!

Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daro200

Masz AC5 i zmieniasz na pentagrama?? Czyżby był lepszy??

Zastanawiam się też nad zmianą oryginalnego chłodzenia i narazie nie wiem co wybrać....

 

Na oryginalnym to podejzewam ze nawet temp. skacze ponad 79'C

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hirotaro

Czyli pozostaje Pentek....;)

Co do AC5 to rzeczywiście jest tak kiepski?? U mnie na oryg. np. teraz ok 2 godziny od uruchomienia bez 3D mam temp 55/54 (gpu/mem) Wiatrak w trybie auto. Słyszłem że z AC5 spada poniżej 50....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hirotaro

Czyli pozostaje Pentek....;)

Co do AC5 to rzeczywiście jest tak kiepski?? U mnie na oryg. np. teraz ok 2 godziny od uruchomienia bez 3D mam temp 55/54 (gpu/mem) Wiatrak w trybie auto. Słyszłem że z AC5 spada poniżej 50....??

1606242[/snapback]

Hmmm VANT chyba Ci się pokićkało ;)

AS5 miałem na myśli paste a nie Silencera, a chłodzenie orginalne zapodałem póki co od ASUSa jeszcze, a dopiero we wtorek będzie XC-80 CU

 

Jeśli chodzi o to temp. to uruchom sobie RivaTuner i masz zakładkę tam "Hardware Monitoring" i klikasz SETUP (po prawej na dole) i dodajesz "Core Temp" oraz "Ambient Temperature" (to jest chyba RAM) i wówczas odpalasz grę ale nie wyłączaj Rivy !! Pokatuj tak troszke (z 10 min jakąś dobrą gierą) i wyjdź i zlookaj historie swoich temperatur.

Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAchion >hmm chyba Cie nie zrozumialem do konca>wgrales bios od GT i cp? >nic to nie dalo(napiecia podskoczyly) a ty dalej masz arty? Wogole jak przedstawia sie sytuacja u Ciebie? Odblokowales cokolwoiek? Na ile udalo Ci sie podkrecic karte?

 

 

Niedoswiadczony> u mnie po wgraniu biosu od lukka >NIC sie nie zmienilo!!! Smart doctor pokazuje ciagle 1,25V a potoki jak byly zieba..sute tak sa (mam 8\6 i koniec) Jedyny plus mojej karty to to ze sie (chyba) ładnie kreci> z 300\700 na 410\870 a moj wynik w 3d marku 03 to 8600 (raz mialem 8680)...powiedzcie chociaz czy to zle czy dobrze?

 

POwiedzcie czy wgranie biosu od GT na moje Le jest bezpieczne i o ile podniesie napiecia?

Edytowane przez AssAssin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAchion >hmm chyba Cie nie zrozumialem do konca>wgrales bios od GT i cp? >nic to nie dalo(napiecia podskoczyly) a ty dalej masz arty?  Wogole jak przedstawia sie sytuacja u Ciebie? Odblokowales cokolwoiek? Na ile udalo Ci sie podkrecic karte?

Niedoswiadczony> u mnie po wgraniu biosu od lukka >NIC sie nie zmienilo!!! Smart doctor pokazuje ciagle 1,25V a potoki jak byly zieba..sute tak sa (mam 8\6 i koniec) Jedyny plus mojej karty to to ze sie (chyba) ładnie kreci> z 300\700 na 410\870 a moj wynik w 3d marku 03 to 8600 (raz mialem 8680)...powiedzcie chociaz czy to zle czy dobrze?

 

POwiedzcie czy wgranie biosu od GT na moje Le jest bezpieczne i o ile podniesie napiecia?

1606350[/snapback]

Hmmm TAchion mówi o tym że wrzucił BIOS od GT i że nie dało mu to stabilności w potokach. Też się zastanawiam nad owym manewrem, jednak jak już wrzucać to jaki BIOS, tzn jaki rev, bo jest 01, 02 i 03 i sam nie wiem który zapodać karcie :? TUTAJ SĄ BIOSY i który mam wrzucić ??

 

 

Co do BIOSu od lukka to masz identycznie jak u mnie. Cały czas 1,25 i podczas 3D wahania od 1,21 do 1,23 :/

Jeśli chodzi o Twoje kręcenie to chyba norma w tych kartach. Ja na orginalnym dojechałem do 405/900 ale to nie był koniec możliwości. Może zapodam lepszłe chłodziwo. A jeśli chodzi o Twoje wyniki to... sam nie wiem bo ja mam o 4 potoki więcej i przy 380/880 mam w 03 marku coś koło 10400 ale to jeszcze na starych sterach więc może więcej coś wyciągne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAchion >hmm chyba Cie nie zrozumialem do konca>wgrales bios od GT i cp? >nic to nie dalo(napiecia podskoczyly) a ty dalej masz arty?  Wogole jak przedstawia sie sytuacja u Ciebie? Odblokowales cokolwoiek? Na ile udalo Ci sie podkrecic karte?

Niedoswiadczony> u mnie po wgraniu biosu od lukka >NIC sie nie zmienilo!!! Smart doctor pokazuje ciagle 1,25V a potoki jak byly zieba..sute tak sa (mam 8\6 i koniec) Jedyny plus mojej karty to to ze sie (chyba) ładnie kreci> z 300\700 na 410\870 a moj wynik w 3d marku 03 to 8600 (raz mialem 8680)...powiedzcie chociaz czy to zle czy dobrze?

 

POwiedzcie czy wgranie biosu od GT na moje Le jest bezpieczne i o ile podniesie napiecia?

1606350[/snapback]

dobra sie wypowiem bo troszke zaczynacie mieszac;) BIOSy ktore robie na 1,4V sa NAPEWNO dobre..NAPEWNO macie w nich 1,4V..jak juz mowilem..NIE UFAC PROGRAMOM!!

 

nastepna sprawa jest taka że: bardzo trudno "usprawnić potoki" poprzez 1,4V na GPU..zdarzaly sie takie przypadki ale to były wyjątki...ja radzę Wam SPRAWDZIĆ o ile wzrosły możliwości PODKRECANIA!! gdyż u mnie nastąpił skok z 365MHz na rdzeniu na 416MHz (425 z leciutkimi artami w 3dmarku 2003)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPSS... mój błąd :)

Oczywiście AC5 = AS5 = Arctic Silver 5

Sorka za błąd :E

 

Co do pasty to nie zakładałem na pamięci bo póki co nie mam radiatorów na nich. We wotek wsio będzie to zarzuce, ale z tego co wiem to tam jest klej termoprzewodzący (pod radiatorami z XC 80 - CU) także AS 5 nie nada się tutaj :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sie wypowiem bo troszke zaczynacie mieszac;) BIOSy ktore robie na 1,4V sa NAPEWNO dobre..NAPEWNO macie w nich 1,4V..jak juz mowilem..NIE UFAC PROGRAMOM!!

 

nastepna sprawa jest taka że: bardzo trudno "usprawnić potoki" poprzez 1,4V na GPU..zdarzaly sie takie przypadki ale to były wyjątki...ja radzę Wam SPRAWDZIĆ o ile wzrosły możliwości PODKRECANIA!! gdyż u mnie nastąpił skok z 365MHz na rdzeniu na 416MHz (425 z leciutkimi artami w 3dmarku 2003)..

1606392[/snapback]

Hmmm tylko jakoś korci mnie ten BIOS od GT :E

Co do tego ile mam V na GPU to chyba nigdy się nie dowiem skoro progsy ściemniają. Jeśli chodzi o O/C to sprawdze niebawem i podziele się liczbami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daro200

Spadek temp. zawdzięczasz AS5 czy przeczyszczonemu radiatorowi??

1606446[/snapback]

Tak jak na to zwrócił uwagę Hirotaro pasta ta od ASUSka jest podobna i różnicy nie uświadczysz. Co do spadków temp. to zdecydowanie przeczyszczenie na to wpłyneło a nie pasta. Naprawde tam się zrobiła ŚCIANA NIE DO PRZEBICIA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu radiator nie jest idealny (ciekawe czy przeszedł testy...) i blokuje i przyczepia mikro cząsteczki kurzu. A teoretycznie nie powinno tak się dziać.

Jednak przede wszystkim Głośność i Temperatura przy GT256 i kręceniu do 425 i wyżej oraz 1100 i wyżej spowodowały zmianę chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie duży problem:(((

 

Zacznę od początku jak tylko dostałem karte jakieś 2tyg temu odblokowałem 16/6 i sie bardzo cieszyłem i ciesze dalej. Zaczołem ja podkręcać wyniki w 3Dmarkach mam ok.

Żadnych artefaktów nie miałem ani w grach ani w 3D03 i 05

 

Przeczytałem ten cały temat i troche poznałem tę kartę ale mam PROBLEM!!!

 

Mianowicie ktoś napisał że wyszedł nowy Nibitor2.4 (chyba2.4) jak sie nie mylę. Ściągnołem go. Odpaliłem kopa z dyskeitki startowałe. Wpisałem komende nvflash -b i zapisął mi bios na dyskietce. W nibitorze mowie sobie zmienie sobie tak żeby w trybie 2D było 300/700 a w 3D 350/800 zmieniłem nic wiecej nie ruszłaem dałem save bios with check.. i zapisałem na A:\. Znów odpaliłem kopa z A:\ wpsiałem nvflash -r potem nvflash -6 -5 nazwa_pliku.rom i było napisane że sucesfull!! Zadowlony resetuje kopa a ty mam krzaki!!!

 

Nie wyraźny obraz tylko takie małe kropeczki kolorewe nic nie widać nie podobne to do normalnego pulpitu win XP. Wgrałe orginalny bios tzn ten który był wcześniej i jest OK

 

Zmieniłem potoki do 8/4 czyli standartowo wgrałem bios ze zmianami 2D i 3D to wogole mi sie monitor nie włączał tylko komputer. Dysk pracował załadował winde a monitor w trybie uśpionym. Musiałem na ślepo flashować bios do ogrinału ale sie udało. Poradzicie coś żeby mógł sobie ustawić tyrb 2D i 3D i żeby mi sie komputer normalnie odpalał tzn zęby nie było ktrzaków kropek tylko ładny pulpit win XP!!

 

Dzieki za pomoc

 

PS. Flashowałem bios nvflash 4.46 jak i najnowszym 5.13 bodajże

Edytowane przez tra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam takie pytanie mam zasilacz taki jak w opisie czyli "chiefa" 420W i moja karta asus V9999GT na standradowym napieciu kreci z 350/700@420/920(bez artow) a nawet da sie pamieci wykrecic na 950 tylko ze juz wtedy arty wala delikatne i wlasnie mam pytanie odnosnie tego czy jesli podniose napiecie bedzie jeszcze mozliwosc ze arty znikna przy takim taktowanbiu czy to po prosty jest juz koniec o/c mojej karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...