Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pewien problem i może ktoś z was juz miał coś podobnego. Dzisiaj zassałem demo Sniper Elite i podczas odtwarzania filmiku początkowego mam jakies dziwne kolorowe mrugające obiekty i gra się zawiesza :cry: wczesniej mialem to samo w King Kongu na filmach i w dołączonym do karty Deus ex, ale tam problem nagle sam znikł..aha to się dzieje obojętnie czy karta jest podkrecona i czy jest włączony fast writes.

Edytowane przez Coexist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem z drugiej ręki chłodzenie AC5 v.3 na Asusa 6800GT.Mam problem z założeniem tego chłodzenia,ponieważ jest w nim do wymiany ta masa termoprzewodzaca miedzy pamiecia,a radiatorem,a GPU nie jest w plaszczyznie z pamieciami wiec miedzy pamiecia,a radiatorem jest pusta przestrzen.Gdzie mozna kupic takie wypelnienie i jak to sie nazywa,albo jak obejsc ten problem w inny sposob?

Dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludki a co myslicie o nowym chłodzeniu Arctic Cooling AcceleroX1

tutaj go z lekka testnęli....chyba sobię go łyknę......

Dołączona grafika

 

Fajne.

Jak się pojawią to kupuje do ASUS V9999 LE 16\6

Ładnie wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tank_26

i jest ciche i skuteczne......

 

@Madox

w cdromach są takie podkładki termoprzewodzące...więc jeśli masz dostęp do starych cdromów to możesz je wykożystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem z drugiej ręki chłodzenie AC5 v.3 na Asusa 6800GT.Mam problem z założeniem tego chłodzenia,ponieważ jest w nim do wymiany ta masa termoprzewodzaca miedzy pamiecia,a radiatorem,a GPU nie jest w plaszczyznie z pamieciami wiec miedzy pamiecia,a radiatorem jest pusta przestrzen.Gdzie mozna kupic takie wypelnienie i jak to sie nazywa,albo jak obejsc ten problem w inny sposob?

Dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Tak to jest z NV 5. Z rev.1 nie ma żadnych problemów. A do wypełnienia możesz użyć gąbki termoprzewodzącej ma ok 1mm grubości lub zeszlifować radiator do odpowiedniej grubości potem wypolerować i użyć AS5 no i uzyskasz efekt najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady :).Kolega zrobił mi cztery podkładki na kazda pare pamięci z miedzi,Vant ma racje tam było dokładnie 1,35 mm luzu wszystko połaczone na AS5.Szkoda tylko,że Smart Doktor nie czyta mi temperatury z pamięci,a może jest jakiś sposób,żeby to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madox

SmartDoc pokazuje temp ramu....przynajmniej u mnie....

U mnie też pokazuje.

 

 

Dzięki wszystkim za porady :).Kolega zrobił mi cztery podkładki na kazda pare pamięci z miedzi,Vant ma racje tam było dokładnie 1,35 mm luzu wszystko połaczone na AS5.Szkoda tylko,że Smart Doktor nie czyta mi temperatury z pamięci,a może jest jakiś sposób,żeby to działało?

Sprawdź jeszcze w Evereście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje mi tylko temperature rdzenia,a tam gdzie jest od pamieci jest wogole nie aktywne,w setup w zakladce monitor moge tylko zaznaczyc alarm temperatury dla GPU reszta nieaktywna.Dodam jeszcze,ze stery i SD jest najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i wczoraj testowałem 3d marka 2003 w petli i iednak bo 2 godzina wywala blue screen z błedem "nv4disp.dll" Karta jest tylko lekko podkrecona, nie grzeje sie raczej więc to wina zasilacza? zasilacz kupiony na allegro i wątpie, że to prawdziwy fortron (grzeje sie podczas testow tak, że cała obudowana sie pali smile.gif jak myslicie z tym Blue screen? chlip :sad: gierki też mi się czasem zawieszają, a raz podczas ładowania systemu wyskoczył mi też niebieski ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to inne pytanie czy podniesienie U na szynie AGP może korzystnie wpłynąć na mozliwośc odblokowania "uszkodzonego " PS na 6800XT ???

 

Teraz działa na 12x1 6vp i jest OK , tak pytam gdzyz z 16x1 pojawiaja się już poziome zielone paski.

 

Ktoś to próbował ???? Bo gdzieś wyczytałem że to coś może pomóc :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to inne pytanie czy podniesienie U na szynie AGP może korzystnie wpłynąć na mozliwośc odblokowania "uszkodzonego " PS na 6800XT ???

 

Teraz działa na 12x1 6vp i jest OK , tak pytam gdzyz z 16x1 pojawiaja się już poziome zielone paski.

 

Ktoś to próbował ???? Bo gdzieś wyczytałem że to coś może pomóc :blink:

Jeżeli dodatkowy PS jest uszkodzony to już nic nie pomoże. Możesz oczywiście spróbować "podkręcić" AGP na 67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludki a co myslicie o nowym chłodzeniu Arctic Cooling AcceleroX1

tutaj go z lekka testnęli....chyba sobię go łyknę......

Dołączona grafika

 

 

A ile cm wystaje na bok karty???

Bo obudowę mam AT big tower i jet troszkę mniejsza od ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącznym pobycie Gf6800Le w serwisie, karta wróciła! :D Wygląda na nową kartę, zaraz zobaczymy co potrafi. ;)

 

 

edit.

Karta działa na 16/6! tamta tylko przy 12/6 ;D Jupi! Karta ma wgrany Bios od V9999, nie V9999LE.

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to inne pytanie czy podniesienie U na szynie AGP może korzystnie wpłynąć na mozliwośc odblokowania "uszkodzonego " PS na 6800XT ???

 

Teraz działa na 12x1 6vp i jest OK , tak pytam gdzyz z 16x1 pojawiaja się już poziome zielone paski.

 

Ktoś to próbował ???? Bo gdzieś wyczytałem że to coś może pomóc

Gdzie tak wyczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych piszczących cewek to czy zamalowywanie lakierem jest w 100% bezpieczne?

 

mam tego epoxa

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

i cewki strasznie piszczą, czy zamalowanie coś tu pomoże?

 

 

Zauważyłem jescze, że na asusie zaczęły piszczeć dopiero po odblokowaniu potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże i jest bezxpieczne....lakier nie przewodzi prądu....chyba że pomalujesz jakimś metalizowanym...

co do asusa.....normalne....po odblkowaniu potoków zwiększa się zapotrzebowanie na energię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko. Zakupiłem asusa 6800le w Niemczech i chciałbym się dowiedziec czy wrazie awarii mogę wysłać tą karte bezpośrednio do asusa (niby ma 3 lata gwarancji) kumpel z Niemiec od któego kupowałem że bez problemu ale ja wole zapytać się specjalistów . Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobie niedawno pod kartę chłodzenie z dwóch wiatraków 8cm, coś tego typu:

 

Dołączona grafika

 

 

po zdjęciu coolera pamięci zaczęły mi się bardzo grzać nawet do 60* - brak nadmuchu, wiec zrobiłem sobie to chłodzenie. Chcę je podłączyć do gniazda na karcie, żeby można było kontrolowac obroty, ale słyszałem że jest z tym problem w riva tunerze. Podobno da się tylko kontrolować obroty za pomocą jakiegoś softu od asusa, ale nie jest on chwalony z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobie niedawno pod kartę chłodzenie z dwóch wiatraków 8cm, coś tego typu:

 

 

po zdjęciu coolera pamięci zaczęły mi się bardzo grzać nawet do 60* - brak nadmuchu, wiec zrobiłem sobie to chłodzenie. Chcę je podłączyć do gniazda na karcie, żeby można było kontrolowac obroty, ale słyszałem że jest z tym problem w riva tunerze. Podobno da się tylko kontrolować obroty za pomocą jakiegoś softu od asusa, ale nie jest on chwalony z tego co pamiętam.

Możesz też kontrolować Speedfanem - ja mam wersje 4.28 czyli chyba najnowszą i wszystko elegancko moża ustawiać pozdr

 

A teraz pytanie do ogółu. Czy wyniki w 3d03 11.000pkt i 3d05 3800pkt to normalnie??? Wydaje mi się że trochę mało w tym 05 . Karte mam ustawioną na 16/5 rdzeń 350Mhz a pamątki na 850 pliss dajcie jakąś odpowiedz

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten jeden Verteź nie działa . Kurde a myślałem że ten 1 vertex tak bardzo nie wpływa na wydajność. ehh a jak kupowałem to mówił koleś że działa ale to było z pół roku temu. a co powiedziecie o tej gwarancji???

 

 

Kur.. w sumie to już nie wiem czy ten vertex działa czy nie . Włączyłem go odpaliłem 3d05 i ani jednego artefaktu nic wszystko idealnie-- ale tylko 3978 punkta:( nie wiem pliss pomocy:))

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten jeden Verteź nie działa . Kurde a myślałem że ten 1 vertex tak bardzo nie wpływa na wydajność. ehh a jak kupowałem to mówił koleś że działa ale to było z pół roku temu. a co powiedziecie o tej gwarancji???

Kur.. w sumie to już nie wiem czy ten vertex działa czy nie . Włączyłem go odpaliłem 3d05 i ani jednego artefaktu nic wszystko idealnie-- ale tylko 3978 punkta:( nie wiem pliss pomocy:))

Masz za słaby zasilacz i karta ci przez to zwalnia. Na słabym zasilaczu też tak miałem, że karta była dziwnie wolna i mnijsze wyniki w 3d marq :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...