Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

75C ??? 350mhz???? Co jest

Ja na standard kręce do 380, kunpel na takiej karcie wyciągnął 420mhz bez żadnych modów i podnoszenia napięcia. Pamięci poszły mu na 1000 a mi idą na standardowym chłodzeniu do 870mhz. A w stresie mam 53/51 C :)

 

malkstons jakiego masz kompa?

Edytowane przez Paweeell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez OC to jest OK

 

Ja mam tak :

3DMark Score 10415 3DMarks

GT1 - Wings of Fury 249,7 FPS

GT2 - Battle of Proxycon 82,4 FPS

GT3 - Troll's Lair 68,5 FPS

GT4 - Mother Nature 59,9 FPS

 

 

Family AMD Athlon 64 Processor 2800+

Architecture 64-bit

Internal Clock 2005 MHz

Internal Clock Maximum 3000 MHz

External Clock 286 MHz

Socket Designation Socket 754

 

 

Katra jak w podpisie :D

 

 

 

Nie nie nic nie odblokowywałem i jest 12/5 i chłodzenie takie jak na zdjęciu czyli standard :) w stresie mam na tym chłodzeniu 75C

Dołączona grafika

 

 

Na tej karcie co ja tyle miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkstons ale ja nie mam ASUSA tylko GIGABYTE a napisałem w tym temacie dlatego że ktoś pytał o coś co wiedziałem

aaaaaaaaaaaaaaa no widzisz, to przeoczyłem, gigabyte ma rzeczywiście standard psywne.

 

Kup sobie jakiegoś fanderka bo widzę że lubisz ciszę i zamocuj na tym radiatorze to temp. Ci spadnie o 15*

 

Paweeell tu jest fragment mojej starej sygnatury:

 

config:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

AMD Athlon XP 2800+ @11x210 1,725V /Pirson Pro v1.0/

Epox 8RDA3I Pro /ZALMAN GWB1 Small Type/

OCZ High Performance Dual Chanel Kit 2x256MB, Hynix B8J-D43 512MB

Asus V9999LE @16/5 400/900 /ZALMAN GWB1 Large Type/

SB Audigy Player @Audigy 4 PRO

WinFast TV2000XP

Segate Barracuda 80/8 7200

LiteOn 16193S DVD-RW

GTA Case

HuntKey HK-350AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion to gra która poza innymi mankamentami ma także całkowicie niedopracowany engine; niezależnie od sprzętu nie ma mowy o w pełni płynnej grze. To nie wina karty tylko dennego silnika graficznego; szarpanie animacji wystepuje nawet na kartach z serii 7*** :wink:

 

Na pocieszenie - u mnie (gdzie FEAR, Riddick czy inny Tomb Raider hula bez problemu) przy Oblivionie - szarpanie i skoki płynności to normalka. Poza tym np. przy sterach pozwyżej 83** wywala black skriny :wink:

to że oblivion ma skopany silnik to było wiadomo od początku ale że aż tak nie to wiedziałem ostatnio grałem w Splinter cell Chaos Theory wszystko na full (hdr bez AA) 1280x1024 i gra śmiga to samo w Fear(rozdziałka 1024x768) nie mówię FC czy HL2 mam tylko nadzieję że nowy patch poprawi coś w tym względzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że widzę że nikt tu dawno nie zaglądał to postanowiłem cos napisać:)). Moje pytanie brzmi: kiedy widać że karta ma już dość podkręcania? Bo tak podkręcam swoją i podkręcam, doszełem już do zegarów 400 i 920Mhz na def

V i żadnych artów zwiech ip. Boje się dalej podkręcać bo znając życie to bedzie wygladało tak że będe sobie dalej podkręcał bez jakichkolwiek oznak aż tu nagle psss i karta się spali. Wiec powiedzcie jak można najskuteczniej zaobserwować skutki pokdręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że widzę że nikt tu dawno nie zaglądał to postanowiłem cos napisać:)). Moje pytanie brzmi: kiedy widać że karta ma już dość podkręcania? Bo tak podkręcam swoją i podkręcam, doszełem już do zegarów 400 i 920Mhz na def

V i żadnych artów zwiech ip. Boje się dalej podkręcać bo znając życie to bedzie wygladało tak że będe sobie dalej podkręcał bez jakichkolwiek oznak aż tu nagle psss i karta się spali. Wiec powiedzcie jak można najskuteczniej zaobserwować skutki pokdręcania

Monitoring temperatury

Przekłamania w 3d (kolorki, pojawiające się "dziwne obiekty" )

Kropki w filmach (u mnie się pojawiają)

 

 

Załóż jakiś lepsze chłodzenie (Zalman , Pentagram) oczywiście też na pamiątkach

 

Ja mam jeszcze standardowe chłodzenie i 400 rdzeń a pamiątki max 875 (nie mam radiatorów i więcej nie kręce-szkoda karty :)

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiarów co prawda nie mam, ale mam zdjęcia, więc jeżeli nie potrzebne są Ci dokładne wymiary to możesz "na oko" wyliczyć ile ma gpu

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

bede upierdliwy ale zapytam sie jeszcze raz.

Co moze byc powodem wysokich temperatur w moim

asusie 6800gt.

Po zalozeniu nv sl. 5 po starcie w idle jest 63 a w stresie 80.

Pasta przyleganie itp wszystko oki.

Czy jest jakis regulator softwerowy obrotow na tej karcie

?

Nadmienie ze temperatura nic sie nie zmienila w stosunku do firmowego chlodzenia

:-)

Wszystko jest dobrze zamontowane, przylega do rdzenia i pamieci.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede upierdliwy ale zapytam sie jeszcze raz.

Co moze byc powodem wysokich temperatur w moim

asusie 6800gt.

Po zalozeniu nv sl. 5 po starcie w idle jest 63 a w stresie 80.

Pasta przyleganie itp wszystko oki.

Czy jest jakis regulator softwerowy obrotow na tej karcie

?

Nadmienie ze temperatura nic sie nie zmienila w stosunku do firmowego chlodzenia

:-)

Wszystko jest dobrze zamontowane, przylega do rdzenia i pamieci.

Pzdr

A powiec mi do czego podpiąłeś zasilanie tego tego silencera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

A powiec mi do czego podpiąłeś zasilanie tego tego silencera?

Do zasilania na karcie. 2 pin

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Wszystkie karty Asus z serii 6800 pod AGP mają niestandardowe wejście 3pin w postaci zminiaturyzowanej, więc nie da się silencera do niego podpiąć

wyraznie napisalem pcx a nie agp

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Nie wiem jak wyglada wtyczka z zasialania z silencera ale ja podpiolem X1 (zciaglem plastikowa wtyczke i podpiolem pinami czarny i czerwony ) fakt ze nie ma regulacji obrotow ale dziala.

w moim przypadku jest dziwnie wysoka temp.

niezaleznie czy jest silencer czy orginalne chlodzenie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku jest dziwnie wysoka temp.

niezaleznie czy jest silencer czy orginalne chlodzenie.

 

pzdr

A czy na pewno pracuje pod 12v?

Może zmniejszyłeś obroty jeszcze przy starym chłodzeniu i idzie teraz inny voltage niz 12v. Silencer aby osiągnąć swą wydajność pracuje standardowo na 12v a i tak jest ledwo slyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno pracuje pod 12v?

Może zmniejszyłeś obroty jeszcze przy starym chłodzeniu i idzie teraz inny voltage niz 12v. Silencer aby osiągnąć swą wydajność pracuje standardowo na 12v a i tak jest ledwo slyszalny

Nie mam pojecia jak moglem zmmniejszyc obroty w orginalnym chlodzeniu.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzez oprogramowanie

system byl reinstalowany i nie instalowalem orginalnego oprogramowania

asusa.

w slience zmienilem wtyczke i podlaczylem do plyty.

Nie ma zadnych roznic.

widac trafilem na goraca karte ktora juz tak ma.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim 6800 LE. Mianowicie mój 6800 LE @ 16P 5 Vertexow bez podkrecania po 10 minutach grania w Guild Wars jest taki freez że tylko reset pomaga. Pomóżcie!!! Chciałem wyedytować bios programem Nvidia Bios Editor lecz gdy go włącze nie mam normalnych liter (tylko krzaki) grrr... Ucieszyłbym się jeśli podesłałbym komuś plik z biosem i powiedział co jak wyedytować bo na swoim kompie nie dam rady byłbym bardzo wdzięczny...

System mam nowy po formacie próbowałem wgrywać stery zmodowane, orginalne, najnowsze i ciągle to samo.

Prócz odblokowanych potoków karta nie kręcona, wcześniej grałem i było OK. Temp. 50 stopni pamieci i 50 rdzeń.

 

P.S Fastwrites OFF dalej zwiechy

 

P.S nr 2 : Przytocze cytat z tematu o problemach z 6800 (ściny,frezze itp.): "Frezzy w 6800 ? Znalazlem rozwiazanie a przynajmniej u mnie zniknely freezy......Co nalezy zrobic ? Jezeli podkrecacie to nie spod windy a wgrywajcie podkrecony bios, dodatkowo ustawic nalezy tylko jedno napiecie i stale taktowanie tzn. zeby dla 2D i 3D bylo takie samo.....U mnie to pomoglo"

 

Czy kogoś GF6800 wydaje piski gdy przegląda sie duże zdjęcie jadąc scrollem?

 

Pozdrawiam i czekam na pomocne rady

Edytowane przez Barthezz365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś GF6800 wydaje piski gdy przegląda sie duże zdjęcie jadąc scrollem?

 

tak, piski wydają cewni na pcb to narmalne na tych kartach

 

P.S nr 2 : Przytocze cytat z tematu o problemach z 6800 (ściny,frezze itp.): "Frezzy w 6800 ? Znalazlem rozwiazanie a przynajmniej u mnie zniknely freezy......Co nalezy zrobic ? Jezeli podkrecacie to nie spod windy a wgrywajcie podkrecony bios, dodatkowo ustawic nalezy tylko jedno napiecie i stale taktowanie tzn. zeby dla 2D i 3D bylo takie samo.....U mnie to pomoglo"

no tak, tylko asus nie ma modułu sterującego napięciem na rdzeniu, więc soft-vmod odpada.

 

 

czy te freezy zdarzały Ci się przed odblokowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przed odblokowaniem również lecz dowiedziałem się że może to być wina zasilacza który mam w podpisie.

No zasilacz w tym przypadku wydawał mi się pierwszą rzeczą, która mogła by powodować te freezy, ale czy ja wiem, w końcu to Chieftec 350W. Spróbuj skombinować miernik i sprawdź napięcia na liniach, byc może są jakieś spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że larta kupiona od sprzedawcy na allero dowiedziałem się że chodziła spokojnie 16p5v 415 @880 na zasiłce 450 lub 500W firmowej. Dlatego uważam że to zasilacz. Mam 2 lata gwarancji jeszcze. Jak sprawdze miernikiem to dam znać a w najbliższym czasie skombinuje jescze drugi zasilacz i podepne pod niego MOBO i karte a pod drugi reszte i zobacze czy to karta.

 

P.S Nikt w mojej okolocy nie ma jakiegoś mocniejszego zasilacza OMG :D

Edytowane przez Barthezz365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...