Skocz do zawartości
Archaniol JM

Instalacja Auroxa 10 i moj D-link 510 Pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowicjuszem, zawsze siedzialem w dosie i windowsie (w sumie 10 lat). nie wiem czy zdolam sie przezucic na lina, a chce nowych doswiadczen!! Moj problem tkwi w tym ze nie wiem na jakich partycjach dziala (FAT, FAT32, NTFS) a moze jeszcze inne hehe.... raczej nie. Tylko przeszykalem cale to forum i nie znalazlem nic na ten temat oprucz tego ze na ntfs jest duzo problemow i nadaje sie tylko na odczyt a ja wszystkie partyce mam na tym :x To by byla 1wsza rzecz. Jeszcze tylko chcial bym wiedziec czy instalacja przebiega podobnie do wina (9x, XP itp). Prosze was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes nowicjuszem to sobie poczytaj temat przyklejony. Jest tam kilka linkow do stron dla zielonych. Na tychze stronach znajdziesz odpowiedzi na ogromna wiekszosc pytan i nie narazisz sie na brak cierpliwosci niektorych forumowiczow ;-)

 

Instalacja moze byc w pewnym sensie podobna do tej z Windows, ale ZAWSZE nalezy przed nia poczytac podrecznik instalacyjny dla danej dystrybucji (jesli taki zostal stworzony - wejdz na strone dystrybucji i poszukaj). Ogolnie przed instalacja systemu KONIECZNOSCIA jest poczytanie o Linuksie - z czym to sie je, zeby potem nie zadawac milion razy zadanych juz pytan na forum lub innym miejscu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wszystko juz jest ale nie moge zainstalowac D-Link Air DWL-510 Wireless PCI Adapter, nie wykrywa mi tej karty a sterwoniki sa tylko pod d-link 600 i 620 :evil: Teraz jestem na windowsie xp i nie moge rozgrysc jak to zrbic Zainstalowealem najnowszego WINE20041201.RPM i jak klikam setup.exe sterownikow mojej karty to wyskakuje error i nie moze zainstalowac POMÓŻCIE MI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1184740[/snapback]

mam podobny pproblem z ta karta, tyle ze postepuje zgodnie z instrukcjami na tej stronie ale jak instaluje ndiswrapper'a to wyskakuje (teraz wklejam bezposrednio z konsoli) :

 

[root@localhost ndiswrapper]# make install

 

make -C driver install

 

make[1]: Entering directory `/root/ndiswrapper/driver'

 

make -C /lib/modules/2.6.3-7mdk/build SUBDIRS=/root/ndiswrapper/driver DRV_VERSION=0.5 modules

 

make[2]: Entering directory `/lib/modules/2.6.3-7mdk/build'

 

make[2]: *** Brak reguł do wykonania obiektu `modules'. Stop.

 

make[2]: Leaving directory `/lib/modules/2.6.3-7mdk/build'

 

make[1]: *** [default] Bł±d 2

 

make[1]: Leaving directory `/root/ndiswrapper/driver'

 

make: *** [install] Bł±d 2

 

co mam robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

make[1]: Entering directory `/root/ndiswrapper/driver'

make -C /lib/modules/2.6.3-7mdk/build SUBDIRS=/root/ndiswrapper/driver DRV_VERSION=0.5 modules

 

co mam robic ?

1243792[/snapback]

A zainstalowales zrodla jadra?

sprawdz czy link /usr/lib/modules/2.6.3-7mdk/build wskazuje na zrodla w /usr/src i czy sa tam pliki.

Poza tym mozesz sprobowac nowszej wersji ndiswrappera niz 0.5, 1.0 juz jest..

pzdr i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ma tam plikow... puste katalogi....:/ sciagnalem kernel-secures2.6.3-7mdk.RPM (takie znalazlem na plycie) pisze mi ze juz nainstalowano... nie wiem o mam robic ps ndiswrapper jest w tej wersji bo juz na wszystkie sposoby kombinowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...