Skocz do zawartości
Lupus

Problemy z Xami i sterownikami do Nvidi

Rekomendowane odpowiedzi

Pod Mandrakiem 10 zainsalowałem stery do Nvidi. Teraz gdy zaloguję się na xserver, to nie mogę przełączać się na konsolę. Wyświetla się czarny ekran. Po wyjściu z X-ów też jest ten czarny ekran. O dziwo zanim wejde w X-y wszystko w konsoli gra prawidłowo. Co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nVidii na niektorych konfiguracjach nie naleza do najstabilniejszych... Ja osobiscie potrzebuje ich tylko do twinview i ogladania filmow na TV, wiec w razie potrzeby restartuje X'y na sterowniku producenta a na codzien uzywam sterownikow wbudowanych w XFree86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, trzeba będzie poszukać, bo te błędy są "delikatnie" irytujące. W saumie to chyba będęmusiał tego linuxa od nowa posadzic, bo przy dorzucaniu softu często narzeka, że brak pakietów, czy cóś, teraz nie będę się bawił w niestandardowe instalki.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. 6629 nie działały wogóle... ale trzeba spróbować ;)

1221779[/snapback]

...hmmm... wlasciwe jak sprawdzic czy stery dzialaja poprawnie ??... probowalem zainstalowac truxracer w/g instrukcji na stronie oficjalnej, ale cos mi nie udalo sie.. mam pytanko jeszcze, co i jak instalowac do grafiki 3D (tak jak pod Windowsem instaluje directX'a i inne badziewia, to co pod linuxem)??... dzieki... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. 6629 nie działały wogóle... ale trzeba spróbować ;)

1221779[/snapback]

...hmm... no i ponownie problem... niby udalo mi sie to zrobic na 10.1Community(distro z LinuX+EXTRA), ale na 10.1Official (również z LinuX+Extra) wymiekam...

 

 

4) W czasie instalacji akceptujemy licencja, a na pytanie o aktualizacje modułu jądra z ftp nVidii odpowiadamy NO a następnie OK... wszystko się tam odzieje i zakończyć powinno sukcesem.

...no i wciskam NO i wywala mi error o tym, że instalacja z tego powodu zostanie przerwana i koniec... i tak samo jest przy 5336, 6109, 6629...

..jak zrobilem

 

 

urpmi kernel-source

to mi wyskoczył

 

 

wszystko już zostało zainstalowane

.. <_< tia, jasne... :mur: :mur:

probowałem ponownie pod Community i działa...

ludzie co robie nie tak?!?!? nie znam sie na tym, no ale chyba jak jest na coś przepis na kilku stronach taki sam, to chyba powinno działac??...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...