Skocz do zawartości
Heres

abit nf7-sl - agp splone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam abit nf7-sl, athlon 2500+, rive tnt 2, 256 ddr, dysk samsung 80 gb sata.

Pewnego dnia odpalam kompa.. nic się nie wyswietla na ekranie, wiatraczki pracuja wiec oddalem do serwisu plyte procka ramy i obudowa colorit 300W [reszte mialem ze starego kompa], a oni pytaja sie jaka mialem karte graficzna ja mowie riva tnt 2, a serwisant nie mozna wkladac takich starych kart do nowej plyty, ze niby riva TNT 2 jest na agp x2 a plyta agp x8 i spalil sie port agp, wiec przyjeli warunkowo. oddalem kompa.. czekam mies. mija ja dzwonie i pytam dlaczego tak dlugo etc. a oni costam gadaja ze wyslalismy do producenta i przyjete jest warunkowo itd.. co mam zrobic? w regulaminie jest napisane ze max reklmacji trwa 30 dni ?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim płyta ma agpx2 x4 i x8... Jedyny warunek, to to byTwoja RIVA miała 2 wcięcia na piórze AGP, czyli żeby brała 1.5V a takie RIVI TNT2 były. BIOS ma funkcję Autowykrycia prędkości AGP... A jeżeli już to wydaje się, że to Płyta powinnabyła zjarać kartę a nie na odwrót... Gdzieś tu ktoś ściemnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesie Ci bzdur nawtykali :? przecież grafy na AGP 2x nie da się włożyć do portu 4x/8x bo grafa taka ma jedno wycięcie a przy agp 4x/8x są dwa wyciecia. Natomiast działa to w drugą strone tj nowe grafy działają na starych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda Hipo - były późniejsze serie AGPx2 z 2 wcięciami - sam spotykam takie Rivy TNT2 M64

Poza tym nawet jeśli miał starą wersję, to komp poprostu by się nie odpalił, bo grafa nie dostawałaby wystarczającej ilości prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba - mówie że były 2 wersje tych RIVA TNT2 - jedna na 3.3V i jedne na 1.5V. Normalnie wygląda to tak, że jeśli już włożysz karte 3V do płyty co rusza tylko 1.5/0.8V to komputer w ogóle nie wystartuje... Albo zapala się dodatkowa Dioda pod slotem AGP (to na niektórych płytach) albo nic się poprostu nie dzieje. No ale niektóre płyty zabezpieczenia nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...