Skocz do zawartości
Sław

Dźwięk się tnie (Winamp) - pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam od jakiegoś czasu taki wkurzający problem z kompem, siedze sobie w srodowisku windows (XP pro SP2), słucham mp3 z Winampa, mam włączone GG, NAV, Ad-watch i speed fana. Problem występuje w momencie gdy piszę coś z klawiatury, np rozmawiam przez gg albo wpisuje adres strony www. Dźwięk z winampa zacina się na ułamek sekundy po czym leci dalej. Moja konfiguracja:

Abit NF7 v2.0

Duron Applebred 1400 @ Athlon XP 2200MHz

2 x 256MB RAM Kingston PC400 dual DDR

Maxtor 80GB 8MB cache

Radeon 9550 @ 9600pro

Hercules Fortissimo III

 

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł w czym może byc problem to proszę o sugestie bo moje pomysły się już wyczerpały :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm sproboj tak:

- zainstaluj najnowsze sterowniki od plyty glownej,karty muzycznej

- pobaw sie z plikiem stronicowania

- przeskanuj dysk ad-ware,spy-ware,stingerem (św. trójca ;) niezawodna)

- poprostu zrob reinstalke jezeli nic nie skutkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z różnymi sterownikami od płyty, bez różnicy, na każdych to samo, do karty dzwiekowej sa tylko jedne dostepne i sa dobre bo na starym kompie mi działały dobrze.

Skanowałem dysk Ad-aware professional, MKSem online, nic nie wykryły.

Po reinstalce systemu jest ten sam problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Mi to bardziej wygląda na dzielone przerwania sprawdź czy masz włączone ACPI w boisie jak masz włączone to wyłącz a jak wyłączone to włącz :) I sprawdz pod windą w menadżeze urządzeń (nie wiem dokładnie gdzie to jest bo z roboty pisze) i usuń. Możliwe ze sound storm działa na 1 przerwaniu z klawiaturą. To tylko moje dywagacje ale możesz sprawdzić. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taki problem ... i nieskutkują rady innych, spóbuj zmienić kartę na inne PCI i po kolei wyłączać inne karty rozszerzeń jeżeli nie pomoże to musisz sprawdzić na innej dzwiękówce (najlepiej pożycz od kumpla ) jak to nie pomoże to spróbuj restartnąć bios (albo nawet update) i ustawić tylko główne niezbędne rzeczy w biosie.

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie buforowqanie na 32 KB, ale watpie zeby to cos pomoglo ;/ mialem taki problem, ze dzwiek tak dziwnie sie znieksztalcal i problemem byla zintegrowana karta dzwiekowa wyminilem na 6 kanalowke za 30 zł no i problem rozwiazany po tym zareklamowalem plyte i od reki dostalem nowa niestety to nie do mego Pecka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem! Ile tygodni (m-cy) ja z tym walczylem, ile nerwow stracilem... :-) Jak poszukasz to znajdziesz moj topic na ten sam temat.

Ale do rzeczy. Mi ktos poradzil (za co jestem tej osobie ogromnie wdzieczny) wlaczenie pewnej opcji i winampie: options -> preferences -> plug-ins -> output -> DirectSound output -> configure -> zaznaczasz "allow hardware acceleration" ->OK

U mnie to pomoglo. Jak nie, to > http://forum.pcmaniak.pl/ftopic8589-0-0-asc-.php

Jest tam wspomniana podpowiedz i kilka innych sugestii. Mam nadzieje, ze cos Tobie pomoze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem! Ile tygodni (m-cy) ja z tym walczylem, ile nerwow stracilem... :-) Jak poszukasz to znajdziesz moj topic na ten sam temat.

Ale do rzeczy. Mi ktos poradzil (za co jestem tej osobie ogromnie wdzieczny) wlaczenie pewnej opcji i winampie: options -> preferences -> plug-ins -> output -> DirectSound output -> configure -> zaznaczasz "allow hardware acceleration" ->OK  

U mnie to pomoglo. Jak nie, to > http://forum.pcmaniak.pl/ftopic8589-0-0-asc-.php

Jest tam wspomniana podpowiedz i kilka innych sugestii. Mam nadzieje, ze cos Tobie pomoze.

 

Pozdrawiam.

właśnie to jest dobry sposób na rozwiązanie problemu... ale jak CI się tnie w jakimś innym odtwarzaczu to szukaj winy w dziwękówce

 

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem karte dźwiękową w każdy slot po kolei i tylko w jednym miała konflikt przerwania z karta graficzną. Dźwiękówka to moje jedyne urzadzenie na PCI. W każdym slocie karta dzieli adres pamieci z "Mostek (bridge)standardu PCI do PCI-do-PCI". Teraz ma kartę w innym porcie niż wcześniej, zobaczę jak będzie się sprawować, jak nadal będą problemy to spróbuje przełączyć te opcje w konfiguracji Winampa. Poinformuję o postepach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu siedzenia przy kompie i słuchania mp3 ani razu sie nie zahaczył dźwięk, myślę ze mozna to uznać za sukces :) Karta pracuje w innym slocie niż wczesniej ale ani w tym ani w tym nie bylo konfliktu przerwan, widocznie nie podobało jej sie na samym dole :)

Dziekuję wszystkim za podpowiedzi.

Pozdrawiam!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak kolega, posiadam płyte ASUS an7 i gdy słucham muzki w winampie i rozmawiam na gg, bądź pisze w Wordzie, dźwięk zatrzymuje się na ułamek sekundy i piosenka idzie dalej, w Windows Media Player taki problem nie występuje, prosze o pomoc...

 

Moja konfiguracja Athlon XP 1800+, Abit an7, 2 razy 256 Kingstone, dysk samsung 80 GB, nagrywarka oraz DVD firmy Liteon :-| 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...