Skocz do zawartości
Goomba

Jaki dysk do 400zł nie wiekszy niż 160Gb?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki dysk do 400zł nie wiekszy niż 160Gb? Dysk ATA, cache 8Mb.

 

Mój komp:

CPU: Duron 1600Mhz @ ~1800Mhz

GPU: GF4Ti 4200 AGPx8 128Mb/Hynix3.6ns

RAM: 128Mb 266Mhz Kingston + 256Mb 400Mhz NoName

MOBO: KT266a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam maxtora i tez sobie chwale :-) cichy szybki i wogole fajny :-) tyle ze ja mam na sata z tego co wiem to kumpel ma 80gb na ata i cholernie sie grzeje jak cos kopiujesz i potem dotykasz hdd to az parzy w palce, ale z moim na serialu jest przeciwnie bo jest letni caly czas. ogolnie nie polecam WDC ale wybor nalezy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm,,, napisz jakie masz oczekiwania... imo samsung,, mam i sobie chwalę, nie grzeje się w ogóle, jest szybki, do tego cichy, ma dobrą gwarkę tak jak-by-co a smaczku dodaje dobra cena

 

poza - dysk testuje już grubo ponad pół roku a może i rok w pracy ciągłej - komputera z przyzwyczajenia nie wyłączam - i w jego pracy nic się nei zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wymagam to żeby nie był wolny i żeby był bez awaryjny. Na głosnosci mi nie zależy bo mój komp i tak ryczy, lepiej żeby sie nie grzał bo to ma wpływ na awaryjnosc, a komp u mnie chodzi praktycznie 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania się maxtorów to nie wiem bo mój jest lekko ciepławy- sam obawiałem się temperatur jakimi na tym forum straszą to go często dotykałem ;-) . Jak dla mnie bestia jest szybka, cicha(ale nie niesłyszalna) i ledwo ciepła. Co do bezawaryjności to na pewno żadziej padają niż seagate. Poprzedniego maxtorka 40 gb miałem 4 latka i sprzedałem w pełni sprawnego. Mam nadzieje,że z tym będzie podobnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem Maxtora 80GB ATA 133 -  po roku i 2 mc-ach zacząl padac  :evil:  

Teraz mam Samsunga 160GB 8 MB ATA 133 - cichy, zimny i szybki.  

O niebo lepszy od poprzedniego dysku i 3 lata gwarancji :).

mam dokladnie ten dysk od roku....od poczatku grzal sie dosc mocno...ostatnio bylem u kumpla zeby pozgrywac pare rzeczy i tak sie nagrzal ze niemoglem go dobrze chwycic zeby odpiac tasme i zasilke 8O ...a dysk kumpla-model ten sam tyle ze na SATA byl minimalnie cieply!!!

teraz zanosi sie chyba ze dysk calkowicie padnie :x ...mozliwe ze to wina egzemplarza ale widzialem juz troche zbyt duzo komentarzy negatywnych dotyczacych dyskow samsunga zebym mogl z czystym sercem polecic ta firme....co do dyskow WD- to przed samsungiem wlasnie tej firmy mialem dysk i niebylem z niego zadowolony... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez trzeba dysk 160GB/SATA/8MB ale dopiero w styczniu, nie wiecie jak bedzie z cenami (+ czy -)?

 

Poczatkowo myslalem o WDC, pozniej Samsung. i chyba Samsung, ma byc cicho, zimno, szybko i bez awaryjnie(duze wymagania, co?) no i duzy okres gwary. Mam Maxtor'a 80GB/SATA/8MB i jest bardzo glosny. A wyniki w HDD-Tach'u to: 14ms/100MB. A mzoe kupic jakiegos Maxtora,ale tego nowego na mokrych lozyskach,czy jak im tam leci?

 

I latwo dostepny na slasku, jakos nie mam przekonania do kupna dysków twardych w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsung SP1614N !  

Polecam ten dysk! Zgarnął nagrody w teście PC World Komputer!

Cichy i wydajny a tego jeszcze sie nie psuje!

taaaa i rok temu wygral test w chipie!! ale co z tego???? 8O

te testy to jedno wielkie nieporozumienie tak szczerze powiedziawszy :twisted:

bodajze 2 albo 3 lata temu kiedy to dysk WD z 8mb cache'u wygral ten "chipowy" test zakupilem go!! i od poczatku dzialal wolno, grzal sie itd... po roku czasu zamienilem go na samsunga sp1614n (bo tez wygral testy 8O )... to jest dopiero grzejnik, a do szybkich nienalezal nigdy... do tego od poczatku sie sypie i sa problemy z partycjami....

dodam tylko ze naprawde sporo osob nazeka na te dyski...sprawdz komentarze w roznych sklepach to sam sie przekonasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsung SP1614N !

Polecam ten dysk! Zgarnął nagrody w teście PC World Komputer!

Cichy i wydajny a tego jeszcze sie nie psuje!

taaaa i rok temu wygral test w chipie!! ale co z tego???? 8O

te testy to jedno wielkie nieporozumienie tak szczerze powiedziawszy :twisted:

bodajze 2 albo 3 lata temu kiedy to dysk WD z 8mb cache'u wygral ten "chipowy" test zakupilem go!! i od poczatku dzialal wolno, grzal sie itd... po roku czasu zamienilem go na samsunga sp1614n (bo tez wygral testy 8O )... to jest dopiero grzejnik, a do szybkich nienalezal nigdy... do tego od poczatku sie sypie i sa problemy z partycjami....

dodam tylko ze naprawde sporo osob nazeka na te dyski...sprawdz komentarze w roznych sklepach to sam sie przekonasz...

Noooo, straszny z niego grzejnik 8O O ile temperature +16C (bo tyle u mnie jest wg SMARTA) mozna uznac za wysoką :roll:

W porownaniu do Maxtora 80GB 8MB 133 ATA to po prostu rewelacja. Cichy, chlodny i szybki.

DANSEI - moze Ty cos innego kupiles ??? :twisted:

 

ps. Jak sie od poczatku sypie to masz po prostu walniety dysk - 3ba reklamowac i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam WD1600JD na SATA, i jestm zajebiscie zadowolony, nie psuja się!!!!!!!!!!!!!! bo juz mam drugiego wczesniej WD800JB 8mb cache, jedyny minus to ze ich lekko slychac ale wystarczy albo ich umiescic na folii z bombelkami albo dac podkladki gumowe i cisza, oba byly lekko cieple, ale za to bardzo wydajne, nierozumiem osob co caly czas mowia ze WD'ki zawodza itd. jak juz mowilem mialem 2 oba nosze sobie do kumpli chodza 24h na dobre prawie i moge polecic je kazdemu, oczywiscie kupuje dyski w hurtowni Action RADOM i żaden sprzet od nich mnie nie zawiodl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc dyski Samsunga sie ostatnio poprawily. Ja wymienilem 4 szt w ciagu pol roku!!! :( Ale bylo to jakies 3 lata temu. Teraz ponoc jest lepiej chociaz osobiscie NIGDY juz nie zaufam tej firmie. Osobiscie polecam Barracudy, ktore jeszzce nigdy mnie nie zawiodly, ... ale tez widzialem negatywne zdania na ich temat. Wydawaloby sie ze dysk IBM bedzie nie do zdarcia, a koledze padl po pol roku :( Mysle wiec ze nie ma zasady ze taki a taki dysk bedzie niezawodny a inny do d... . Poprostu kup ten ktory wydaje Ci sie ze bedziesz mial do niego najwieksze zaufanie.

 

pozdroweczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo, straszny z niego grzejnik  8O  O ile temperature +16C (bo tyle u mnie jest wg SMARTA) mozna uznac za wysoką  :roll:  

W porownaniu do Maxtora 80GB 8MB 133 ATA to po prostu rewelacja. Cichy, chlodny i szybki.

DANSEI - moze Ty cos innego kupiles ???  :twisted:

 

ps. Jak sie od poczatku sypie to masz po prostu walniety dysk - 3ba reklamowac i tyle.

no bez kitu chyba wiem co kupuje, ze wzrokiem chyba tez wszystko w porzadku 8)

wiem ze to trzeba wymienic ale najpierw musze pozyczyc nagryware dvd i zgrac 40gb nowiusich mp3 i troche bzdetow!!! potem nara :arrow: samsung i witaj hitachi :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...