Skocz do zawartości
EXO3

Koniec Wisły Kraków??

Rekomendowane odpowiedzi

Może to i max off topic ale chce poznać Wasze opinie na temat tego co dzieje się ostatnimi czasy w Krakowie, a raczej w tamtejszym klubie - Wisła. Otóż jak wiadomo spór rozpoczął się od zwolnienia Henryka Kasperczaka z roli trenera, i przyjęcie na jego stanowisko Wernera Liczke. Od tej pory trwają przepychanki na linii Kasperczak - Cupiał + Basałaj. Ostatnie informacje mówią o tym że prezes Cupiał ma zamiar zrezygnować z funkcji i przestać finansować klub : http://sport.onet.pl/1028625,wiadomosci.html co może zwiastować początek końca dla Wisły.

Nie jestem jakimś wielkim fanem polskiego footbolu ale nie moge patrzyć jak spółka kolesi rozbija wydawałoby sie poukładany zespół. Wydaje mi się że Cupiał, postąpił z decyzją zwolnienia Kasperczaka pochopnie i nie rozumie że do stworzenia zespołu liczącego się w Europie potrzeba czasu i pieniędzy. Moim zdaniem Kasperczak to świetny fachowiec co potwierdzają jego wyniki z reprezentacjami Wybrzeża Kości Słoniowej (3 miejsce w Pucharze Narodów Afryki 1994), Tunezji (wicemistrz Afryki 1996, prowadził ten zespół także w MŚ we Francji w 1998 roku), Maroka oraz Mali (4 lokata w PNA 2001 - ogromny sukces dla tego kraju!).Znów nasuwa się na myśl powiedzenie: Cudze chwalicie , swojego nie znacie (czy jakos tak :) ) W Polsce Wisła pod jego wodzą wygrywa z kim chce i jak chce, jednak przyszło potknięcie w Europejskich pucharach co w opini szanownego prezesa dyskwalifikuje go w roli trenera krakowskiego klubu. Nie można jednak odnieść wrażenia że Kasperczak poukładał sobie drużynę i przy drobnych wzmocnieniach może wywalczyc w 2005 roku awans do Ligi Mistrzów.

Chciałbym poznać wasze obiektywne opinie na ten temat. Czy według was Kasperczak powinien zostać czy odejść? Jakie wy widzicie wyjście z tej sytuacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda się świeża krew w zespole (Liczka), ale za Kasperczakiem przemawia doświadczenie i więcej sukcesów. Osobiście bym nie zwalniał Kasperczaka, za to przemówił niektórym piłkarzom do rozsądku. A co do rozpadu Wisły ---> ja mam dość piłki, gdzie ciągle dominuje Wisła, Legia, Groclin itp. Czas na inne zespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarząd Wisły zachował się po prostu chamsko i nieodpowiedzialnie. Wcale się nie dziwię zachowaniu Kasperczaka.

Zatrudniają właściwie za jego plecami, po tylu sukcesach z zespołem, innego trenera i chcą go "zawiesić". Dodatkowo zrzucają na niego winę - a jaka jego w tym wina? To klub podpisał taki, a nie inny kontrakt, więc wcale nie wiem dlaczego Henio miałby rezygnować z zapisanych w niej warunkach odejścia, zwłaszcza po takim potraktowaniu.

Jak chcieli z nim uzgodnić warunki odejścia to należało zacząć od stołu rozmów - jestem przekonany, że by się zgodził na ugodę. Tymczasem olali go zupełnie i uważają, że powinien odejść nie prosząc o nic... lol

Szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasperczak jak każdy człowiek walczy o swoją pensję którą ma zapisaną w kontrakcie. Każdy kto go potępia jest dla mnie pół-debilem bo nikt z tych co tak robią nie odpuściłby takiej kasy w imię - no właśnie czego ? Klubu milicyjnego.... a Cupiał i tak będzie musiał zapłacić co Kasperczakowi się należy a przy okazji rozwali Wisłę - olbrzyma na glinianych nogach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, że Wisła jest jednym z zespołów które bardziej cenie, wypowiem się w tym temacie. Kasperczak jest jak dla mnie najlepszym Polskim trenerem i zwolnienie jego było błędem. Czy pamiętacie kiedy ostatnio jakiś Polski zespół doszedł tak daleko w rozgrywkach pucharowych jak Wisła ? Jak dobrze pamięta, chociaż mogę się mylić takim zespołem była Legia ktora na początku lat 90' doszła do ćwierfinału PZP (Puchar Zdobywców Pucharów). Od tamtego czasu Polska piłka nożna staneła w miejscu. Jednak tą niemoc przełamał Wisła Kraków. Jestem pewny że żaden inny trener z takim składem jaki w tamtym czasie posiadała Wisła nie pokonałby takich zespołów jak Parma czy Shalke 04. Mecz z Lazio osobiście również uważam za mecz wygrany, bo jak dla mnie Wisła w tym meczu była drużyna lepszą .... gdyby nie ten bramkarz ....

 

Po tym jakże szcześliwym dla Krakowskiego klubu sezonie najlepsze kluby zaczeły się interesować piłkarzami Wisły. Prezesi myśleli że sprzedadzą tego i tego za niezła kaskę i problemem nie będzie znalezienie ich tańszych zastępców. I tak oto odszedł zawodników który w dużym stopniu przyczynił się do sukcesów Wisły Kosowski, no i jeszcze potem ta sprawa z Uche. Odpadek z Valerenga Olso, szukanie wzmocnien i nikt się jak zwykle nie znalazł. Ten sezon, cóz ... Świetny mecz w Krakowie z Realem, gorzej na wyjeździe no i niestety pechowy mecz z Dinamo. Wisła odpada z pucharów i posada Kasperczaka staje się niepewna. Jednak Kasperczak jak to profesjonalny trener poskładał swój team i wyniki można zobaczyć w lidzę. Zatrudnienie Liczki ... heh co on osiągnął takiego co by powalało na kolana. Dla mnie osobiście nic za nim nie przemawia. Kasperczakowi się nie dziwie. W końcu taki trener podpisał kontrakt zabezpieczający jego posadę i wcale mu się nie dziwię. Dostawianie kasy za nic nie robienie ? Pff to nie dla niego. W końcu do 2008 roku to już każdy o nim zapomni. Co do odejście prezesa Wisły to wydaje mi się że on tylko straszy i i tak zostanie. Niestety, ale mimo tego Wiśle nie wróżę dobrze ...

Jak dla mnie Wisła już nigdy nie będzie grała tak ładnego (ofensywnego) futbolu, jak za czasów Henia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy gdzie pan prezes Cupiał zamieszka jeżeli rozwali taki zespół przez swoje nieodpowiedziale ecyzje, bo kibice na pewno mu tego nie wybaczą.

.. no chyba że przygarną go kibice Cracovii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze wisly wiec i tak nie bede plakal :) Craxa pany :D

Temat ten zakładałem nie po to by sie dowiedzieć kto jest za jakim klubem ale żebyście wypowiedzieli się, czy nie przeszkadza wam to że znowu jacyś kolesie rozbijają dobrze rozwijający sie klub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dobrze rozwijający się ? Dobrze [...] to on był rok temu, a teraz wywalają najlepszego trenera, paru dobrych piłkarzy itp.... polska piłka nie jest w stanie "utrzymać" dobrego klubu - przykład Wisła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma utrzymać skoro wydajemy ledwo ułamek procenta PKB na sport 8O

System z jednym mocnym klubem i całą resztą nie może się sprawdzić, bo piłkarze stracą motywację wygrywając ze wszystkimi po kolei.

Poziom ligi musi się podnosić równomiernie, żeby piłkarze nie musieli uciekać do innych lig, ani olewać gry.

Wisła była dobrym początkiem, ale za nim nikt inny nie przyszedł, a teraz i ten klub się sypie, co może odstraszyć od piłki nożnej niektorych potencjalnych inwestorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mikaelusem

Dzisiaj na onecie pojawiła sie informacja że Kukiełka przechodzi z Wisły do niemiec.. do klubu z drugiej ligi który jest zagrożony spadkiem do trzeciej :lol: Nie rozumiem takich ludzi :? czy oni nie mają żadnych amibji :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam jestem ciekawy, co dalej ze stadionem. Budowa południowej trybuny (za bramką) już się zaczęła. Trudno tak przerywać inwestycję w trakcie jej trawania, pieniądze w budżecie miasta zostały już przeznaczone na ten cel. No chyba, że skończy się tylko na tej części stadionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie wlasnie w Polsce wkurza - nie ma przebacz - przegrales poszlo ci zle to spadaj .... I tak nie jest tylko z pilka nozna - tak jest wszedzie w sporcie .... A przeciez kazdemu moze cos sie nie udac czy cos nie wyjsc, zreszta zespol pilkarski to nie jest jednoosobowy organizm - to przeciez takze zawodnicy ...

Ja bardzo cenie sobie Kasperczaka .... i uwazam ze to jest blad pozbywanie sie go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w dalszym ciągu mają zamiar budować stadion :lol:

Dojdzie o tego że na najnowocześniejszym stadionie w Polsce będzie grała drugoligowa drużyna :D

Hehe smiem twierdzic ze rowniez nowoczesny (ale mniejszy bo 15,500) bedzie w Kielcach. Wlasnie rozpoczela sie budowa nowego stadionu Korony. Buduja odrazu calosc ;) Ma byc gotowy za 1,5 roku i bedzie to przez pewien czas najnowoczesniejszy obiekt pilkarski w Polsce :mrgreen:

 

http://www.stadionkorony.prv.pl/

 

Dołączona grafika

 

 

Ten render moze byc nieaktualny, troszeczke to moze inaczej wygladac ;)

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Co do Wisly To Ciupial mowi papa Wisle (na ile pewne ? ) . Szkoda ze odchodzi :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam kasperczaka wcale nie szkoda zobaczcie lepiej ile on zarabia :0 mam wazniejsze powody do zmartwien :D poza tym poza pierwszym sezonem to ow ziomek nie mial zadnych sukcesow tylkos ame porazki, bo powiedzmy sobie szczerze czymze jest nasza liga ?? licza sie puchary, a tutaj henio si enie popisal :) owszem jak juz mowilem raz mu wyszlo, ale tylko raz, a to za malo ... ja bym go juz dawno zwolnil :) mam nadzieje, ze w przyszlym roku liczka pokaze co sie da osiagnac w europie z tym zespolem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Liczka... pamiętam jak roztrwonił Polonię chyba :)

 

A ja może mam bardziej spiskową teorię. Cupiał nie wytrzymał kolejnego roku bez europejskich pucharów i poczekał na pretekst aby... odejść. Wiecie ile kasy Wisła jest dłużna TeleFonice??? Hehehehe, dość prosty rachunek kto i ile na tym odejściu zarobi a kto straci...

 

IMHO z takim budżetem to Wisła mogła tylko powąchać salonów Ligi Mistrzów. I tak dokładnie było :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasperczak jest jak dla mnie najlepszym Polskim trenerem i zwolnienie jego było błędem.

Tutaj mzona polemizowac, jednak faktem jest, ze dobrze prowadzil dobrze reprezentacje druzyn afrykanskich. Do klubowych sie nie nadaje.

 

Czy pamiętacie kiedy ostatnio jakiś Polski zespół doszedł tak daleko w rozgrywkach pucharowych jak Wisła ?

Ja pamietam Widzewa, ktory byl w LM, czego Wisla nie dokonala. Taka mala informacja dla Ciebie i pozostalych. To nie dzieki Kasperczakowi Wisla odniosla ten sukces, tylko dzieki... Smudze (na krajowym boisku jest najlepszym trenerem klubowym) To On doprowadzil wtedy wisle do MP. To On Stworzyl ten zespol. Prawda jest to, ze Kasperczak tylko kontynuowal to co zaczal Smuda, nic wielkiego.

 

Jak dobrze pamięta, chociaż mogę się mylić takim zespołem była   Legia ktora na początku lat 90' doszła do ćwierfinału PZP (Puchar Zdobywców Pucharów).

NIE. Przypominam Polfinal LM, ktory byl pozniej.

 

Od tamtego czasu Polska piłka nożna staneła w miejscu.

 

Widzew byl jeszcze po Legii w LM.

 

Jednak tą niemoc przełamał Wisła Kraków.

Jak przelamala? Porzka z Valarenga to przelamanie? Raczej kompromitacja. Nie bede wspominal Tiblisi.

Mylisz pojecia osiagniec.

 

Jestem pewny że żaden inny trener z takim składem jaki w tamtym czasie posiadała Wisła nie pokonałby takich zespołów jak Parma czy Shalke 04.

Przypominam Smude, to on sciagnal tych pilkarzy do Wisly, Heniek tylko kontynuowal - Do wiosny oczywiscie, bo wtedy juz zaczal przerabiac zespol i sciagac nowych zawodnikow, tracac wielu podstawowych pilkarzy.

 

Mecz z Lazio osobiście również uważam za mecz wygrany, bo jak dla mnie Wisła w tym meczu była drużyna lepszą .... gdyby nie ten bramkarz ....

Uwazac to mozesz, ale faktem jest ze przegrana to przegrana, i to juz Jego.

 

Po tym jakże szcześliwym dla Krakowskiego klubu sezonie najlepsze kluby zaczeły się interesować piłkarzami Wisły. Prezesi myśleli że sprzedadzą tego i tego za niezła kaskę i problemem nie będzie znalezienie ich tańszych zastępców. I tak oto odszedł zawodników który w dużym stopniu przyczynił się do  sukcesów Wisły Kosowski, no i jeszcze potem ta sprawa z Uche. Odpadek z Valerenga Olso, szukanie wzmocnien i nikt się jak zwykle nie znalazł.

Kto odpowiadal za transfery? Bo nie prezesi. Kasperczak chcial takich pilkarzy a nie innych.

To on Jest/Byl Trenerem i Menadzerem zespolu. Nie prezesi.

 

 

Ten sezon, cóz ... Świetny mecz w Krakowie z Realem, gorzej na wyjeździe no i niestety pechowy mecz z Dinamo. Wisła odpada z pucharów i posada Kasperczaka staje się niepewna. Jednak Kasperczak jak to profesjonalny trener poskładał swój team i wyniki można zobaczyć w lidzę.

Jak profesjonalny trener powinien sam juz zrezygnowac juz po porazce z Tiblisi. Mogl juz po Valarendze, ale wpadki czasami sie zdazaja (co i tak nie wytlumacza Kasperczaka, gdyz to byla jakby nie patrzec kompromitacja zespolu, ktory mial walczyc o LM). Natiomiast Tiblisi to juz prawdziwa katastrowa, kazdy szanujacy sie trener powinien zrezygnowac z prowadzenia druzyny. Przypomne Chocby trenerow Realu, czy ostatni Rudiego Vollera, ktory poprowadzil zespol przez 3 mecze po czym... zrezygnowal. Wszyscy uwazali ze bedzie lepiej jak odejda, i taka byla prawda. Kasperczal mial juz 2 ! ! ! ! ! ! ! szanse na LM i mu sie nie udalo, a chyba mial takie zadanie. Jednym slowem nie wywiazal sie z powierzonych jemu zadan.

 

Zatrudnienie Liczki ... heh co on osiągnął takiego co by powalało na kolana. Dla mnie osobiście nic za nim nie przemawia.

Dla mnie tez nie, ale ten zespol potrzebuje nowej mysli

 

Kasperczakowi się nie dziwie. W końcu taki trener podpisał  kontrakt zabezpieczający jego posadę i wcale mu się nie dziwię.

Tylko ze kazdy szanujacy sie trener w jego sytuacji by odszedl, bo on sie traz tylko kompromituje, on nie rozumie ze jego mysl trenerska i menadzerska zawiodla. Taka jest prawda, przypuszcam ze on sie z tym poprostu nie moze zgodzic, jest poprostu zapatrzony w siebie i nie widzi swoich bledow.

 

Dostawianie kasy za nic nie robienie ? Pff to nie dla niego. W końcu do 2008 roku to już każdy o nim zapomni.

To niech odejdzie, niech w koncu poczuje ta odpowiedzialnosc za klub i jego wyniki (porazki), dominacja na domowym podworku to nie sukcesy w Europie (ktorych Henio niemial w Wisle). A to przeciez bylo jego zadanie, z ktorego sie nie wywiazal.

 

Co do odejście prezesa Wisły to wydaje mi się że on tylko straszy i i tak zostanie. Niestety, ale mimo tego Wiśle nie wróżę dobrze ...

Kazdy juz wie, ze Ciupal oficjanie powiadomil wszystkich iz TeleFonika chce sie pozbyc udzialow (nie dziwie sie, wkoncu Wisla to jeden z najbardziej zadluzonych klubow (jakies 80 milownow PLN - przeznaczone na podboj Europy i na zakupy Henia menadzera). Ja sie jemu nie dziwie, tez bym niechcial dokladac do takiego interesu. A ty bys chcial????

 

Jak dla mnie Wisła już nigdy nie będzie grała tak ładnego (ofensywnego) futbolu, jak za czasów Henia.

Tutaj bym polemizowal co do gry ofensywnej.Ale to juz jest na dluzsza dyskusje, o wiele dluzsza.

 

 

Pozdrawiam

 

I ja pozdrawiam

 

 

P.S. Chcialbym dodac, ze jestem kibicem Legii od kad tylko siegam pamiecia. Nie jestem sympatykiem Wisly, ale uwazam, ze Kasperczak to nie jest odpowiedni trener dla tego klubu, on mial juz swoja szanse/y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny mam wierszyk:

 

Siedem lat temu Kraków osłupiał,

Gdy w świat futbolu wkroczył Pan Cupiał.

Niemal natychmiast,automatycznie,

Wisła zaczęła grać fantastycznie.

To dzięki kasie "Tele-Foniki",

Nasz klub zaczął osiągać wyniki.

Lecz Cupiałowi wciąż było mało,

Podboju Europy mu się zachciało!

Wykupił najlepszych krajowych graczy,

"Co z tego będzie?To się zobaczy."

Mijały zwycięsko kolejne sezony,

Lecz to wymaga wciąż nowej mamony.

Powstała więc dziura w klubowym budżecie,

Jak temu zaradzić w piłkarskim świecie?

Wywalczyć awans do fazy grupowej,

Do Ligi Mistrzów tak prestiżowej!

Realizacja takiego celu,

Wymaga jednak wyrzeczeń wielu,

I poświęcenia na wielką skalę,

By na swą stronę przechylić szalę.

Zatrudnił więc Cupiał nowego trenera,

Pozwolił mu bawić się w menedżera.

W ten prosty sposób, za sprawką Henia,

Zaczęły się spełniać nasze marzenia.

Parma, Schalke, Lazio z Włoch,

Rozbiliśmy wszystkich w proch!

Pózniej przyszły gorsze czasy,

I drużyny niższej klasy:

Dynamo z Gruzji czy Valerenga z Norwegii,

Były początkiem klubowej tragedii.

Po tych dwóch meczach Wisełka ma kaca,

Który ją niszczy, a nie wzbogaca.

Mamy już pierwsze oznaki trzęsienia,

Cupiał odchodzi, zarząd się zmienia!

W mediach wciąż słyszy się pełno szmerów,

Bo tylko u nas jest dwóch trenerów.

Ja jednak wierzę, że Wisła przeżyje,

Wszystkich rywali w lidze pobije,

I w europejskich pucharach zagości,

Ku Białej Gwiazdy kibiców radości!

 

od kumpla dostałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...