Skocz do zawartości
timmon24

Czy winna jest płyta KT600 czy HYNIX 512mb d43 ? HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem z podkrecaniem i niewiem czy jets winna płyta ta co mam w podpisie.

Kupiłem pamieci u gutexa na allegro HYNIX 512MB HYMD264646B8J D 43 AA A wszystko sie zgadza .

Ludzie bardzo chwalili te serie pamieci od gutexa a u mnie tragedia !!

Komp już nie wstaje powyżej fsb 207 kiedyś miałem serie CT hynixów i działo się to samo

nawet podnoszenei napięcia nic nie daje do 3,0V

Czy coś w biosie trzeba ustawic ?

miał ktoś z was do trzymienia z płyta na KT 600

mam sprzet jak w podpisie

:(

PLEASE HELP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ta płyta jest do d..y jak już dawno wiadomo kt600 i wogóle via jest cienka do podkręcania szczególnie na socket A ! również procek może już nie móc... spróbuj jeszcze z chłodzeniem, ale na bank stawiam że to płyta !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widze ze o KT600 narazie sie wypowiadaja same lamy

jeszcze ktos pomysli ze do krecenia sie to nie nadaje ,otoz bzdura

lepiej popracuj nad timingami ,bo MSI KT6 potrafi robic fsb w porywach do 230 ,ale 220 z palcem w d...

a tak wogole to masz odblokowany mnoznik ,bo moze twoj procek nie chce biegac powyzej 2280MHz na takim fsb

jak sprawdziles ze chodzi na 2320MHz ? na tej samej plycie?

 

mialem do czynienia z Hynixami D43 na epoxie 8KRAI - rzadnych problemow ,swietne pamieci ida jak burza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2300 mhz i nawet 2400 mhz mi odpaliło na tej płycie ale przy mnozniki 12,5 mnoznik odblokowany 2400mhz przy 1,9 V napieciu

WSZYTSKO TO BYŁO SPRAWDZANE NA TEJ PŁYCIE

Ale to jak te timmingi ustawić ja juz sie duzo bawiłem i tak mnei to wkurza ze plyta sie nnie uruchamia i co chwile reset biosu

przy timmingach poniżej cl3 nie odpala na fsb 200

przy normalnym mnozniku x11 2500@3200 jest Ok ale bardzo niska wydajność pamięci w aidzie powyzej fsb 203 zaczynaja sie problemy komp albo sie resetuje albo nie uruchamia nawet przy duzym napięciu na pamieci proca jak to wytłumaczyć ??

 

Co bys radził pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za tą wskazówke z timmingami

udało mi się jak narazie stabilnie odpalic kompa na 210 fsb na default napieciu hynixy .

timmingi 2,5 3 3 8 na timmingach z CL 3 nie startuje przy fsb 210 dziwne

Ale wydajność nadal jest niska powiedzcie czy to normalne co sądzicie o tych wynikach odczyt 2780 zapis 800 przy procku barton2500@2300mhz standardowy mnoznik x11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic niestety nie pomogło chwila radości że na fsb 210 idzie a tu kit co zwiecha znowu V core nie pomaga ani na proca ani na ramy timmingi tez już nic nie daja

 

PLEASE O POMOC DO UŻYTKOWNIKÓW KT600 delta powiedzcie czy ta płyta jest tak tragiczna i badziewna jesli chodzi o wydajność i mozliwośći OC

 

KGB daj znaś co mam z tą płyta zrobic jakieś wskazówki bo ja juz niemam pojęcia powyżej fsb 200 nie da rady stabilnie a w dodatku ta wydajność... aida ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką płytę i z moich obserwacji wynika, że jest problem w ustawianiu napięć na procesorze, pamięciach, szynie AGP z poziomu biosu, zwłaszcza jeśli chodzi o wyższe wartości. Trzeba sobie zainstalować program CoreCenter (najlepiej ściągnąć nowy z witryny msi), którym z poziomu windowsa można ustawiać wartości FSB i powyższe parametry. Po zmianie ustawień napięć komputer restartuje się z nowymi żądanymi wartościami, które sprawdzamy w odpowiednim okienku CoreCenter (czasem operację trzeba powtórzyć). Co ciekawe wskazania programu różnią się od pokazywanych w biosie!? :blink: Dzieje się tak bo zaczyna pracować układ CoreCell. Po podniesieniu napięcia płynnie, znowu z pomocą programu zmieniamy FSB. Gdy uzyskałem maksymalne stabilne taktowanie szyny, dopasowałem do parametrów programu ustawienia w biosie, a program odinstalowałem i wszystko jest w porządku. Maksymalne uzyskane (niestabilne) przeze mnie fsb jest stosunkowo niewielkie (204), ale mam bartona 2800 z zablokowanym mnoznikiem i 12.5*204 przy 2.125V dla tego procesora to już trochę za dużo (normalnie pracuje 12.5*195 przy 2V, high performance z pamięcią 2.5-2-2-6). Widziałem wiarygodne testy w których na tej płycie uzyskiwano fsb ponad 230. Druga uwaga..chipset płyty trochę się grzeje i trzeba go dobrze chłodzić by pracował stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do timmon24, faktycznie kt600 ma slabe wyniki jesli chodzi o pamieci u mnie odczyt cos kolo 3000, zapis cos kolo 850, na timingach 2,5,3,3,9 v 2,7

Natomiast jesli chodzi o wysokie fsb to 220 jest w moim przypadku max,

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do timmon24, faktycznie kt600 ma slabe wyniki jesli chodzi o  pamieci u mnie odczyt cos kolo 3000, zapis cos kolo 850, na timingach 2,5,3,3,9 v 2,7

Natomiast jesli chodzi o wysokie fsb to 220 jest w moim przypadku max,

 

pozdr

1210891[/snapback]

U mnie jest 2834MB/s odczyt, 958 zapis ( fsb 195, 2.5-2-2-6, high performance, 2.8V), czyli wcale nie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...