Skocz do zawartości
Closer22

Pomocy GA7-VRXP + Athlon XP1800 nie chodzi na FSB133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno kupilem sobie płytke Gigabyte GA7-VRXP i Athlona XP1800 i cos nie moge go zmusic do dzialania na szynie 133 :( , napiecie i mnożnik sa ustawione na default. Wszystko chodzi ok na FSB100, ale na 133 komp nie chce ruszac, podejrzewam grafe, ale nie jestem pewien mam Geforc'a 2 MX200. Może ktoś wie co to może być. Z góry dzieki za wszelka pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podejrzewasz grafikę ? Przeciez przy 133 dzielnik zmienia się na 1/2 i masz nadal 66MHz dla AGP. Ja bym podejrzewał pamięci albo zasilacz który nie jest wstanie wyrobić przy większym poborze prądu. Zmień pamięci (pożycz od kogoś), ale na samym początku sprawdź to co napisał Dexter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że właśnie po przełaczeniu przełącznika na 133 komp nie rusza. Na tej płycie nie ma żadnej zworki, która jest odpowiedzialna za zmiane FSB, jest tylko przełącznik, także w dalszym ciągu nie mam pojecia co to może być. :(

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedawno kupilem sobie płytke Gigabyte GA7-VRXP i Athlona XP1800 i cos nie moge go zmusic do dzialania na szynie 133 :( , napiecie i mnożnik sa ustawione na default. Wszystko chodzi ok na FSB100, ale na 133 komp nie chce ruszac, podejrzewam grafe, ale nie jestem pewien mam Geforc'a 2 MX200. Może ktoś wie co to może być. Z góry dzieki za wszelka pomoc. Pozdrawiam!

Szczerze watpie w wine grafiki, sprobuj wymienic pamiecie na jakies inne, ewentualnie powyjmuj wszystkie mozliwe urzadzenia i posprawdzaj sobie wszystkoeraz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworki sa ustawione ok, a przy przełaczeniu fsb na 133 czasem sie zdarza, że grafa sie zglasza i na tym ekranie komp sie zatrzymuje, ale zazwyczaj grafa wogole nie wysyla sygnalu do monitora. Za wysoka temperatura proca tez nie wchodzi w gre mam volcano 7+, sprawdzalem i dobrze przylega do proca.:( Moze to faktycznie pamieci nie wydalaja, bede musial od kogos pozyczyc i sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...