Skocz do zawartości
Winchester

Baterie do cyfrowki....

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem. Tak sie zdarzylo ze od mikolaja dostalem cyfrowke :D. Niestety palka nie pomyslal o akumulatorkach :P. Ja sie w ogole nie orientuje w tym stuffie calym. Wybralem pare aukcji ciekawych... .

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37479348 - ta oferta wydaje sie byc najciekawsza CHYBA...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37816039

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37790279

 

No ja nie wiem... czy lepiej kupic te FOREVER 2400, ktorych cena nie jest przerazajaca a jest ich az 4. Czy moze lepiej jednak wykosztowac sie na te GP 2300... . Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja napisze.

Aku firmy Forever są niezłe zwłaszcza w takiej cenie.

Jeśli jednak chcesz lepsze, pojemniejsze i pewnej firmy to te:

http://allegro.pl/show_item.php?item=37313746 wydają się być dobrym wyborem.

Tym czy 1,2V czy 1,5 to sie nie przejmujcie wszystkie aku paluszki są na 1,2V i tak są lepsze od najlepszych paluszków jednorazowych.

 

Edit: Mam cyfrówkę (Fuji s5100) i używam aku Forever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - przy okazji - może ktoś poleci jakąś tanią ładowarkę do takich foreverków ;-)

 

edit - właśnie upatrzyłem te z linka od Outlander'a ;-) wysłałem zapytanie do sprzedawcy czy ma w ofercie ładowarkę do tego i ile policzy razem :-D jak ma i policzy rozsądnie to biorę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie to i jak by nie było dużo się nie ryzykuje - a zwróci się po kilku ładowaniach raptem :) mialem doswiadczenia z foreverami do komorki no i cóż,,, 1-1,5 roku i baterie trzeba kupić nowe - dla tego przychylam się do czegoś lepszego... z drugiej strony takie baterie w telefonie to się eksploatuje trochę ostrzej niż w cyferce - ciągle albo włączone albo się ładuja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup cameliony - taka moja rada

sprawdzone na wakacjach :!:

 

teraz wlasnie chce dokupic jeszcze jeden komplet, na pewno beda to akumulatory tej firmy

 

te forever to... nie mialem i nie bede sie o nich wypowiadac ale do aparatu polecalbym cos lepszego

 

a ladowarke to mam taka "MW9168GS" i jest swietna, ok 800mA laduje AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiej http://allegro.pl/show_item.php?item=37241427 i nie narzekam :) Kupionej razem z aparatem ..

Tez mam ta ladowarke, jak narazie aku ladowalem 1 raz od wakacji (kupilem zestaw z aku energizer, co prawda przyszly panasonic'a ale jestem zadowolony i nie moge ich wyladowac - pstrykam po kilka/kilkanascie zdjec raz w tygodniu)

A co do aku forewer to cena jest taka ze mozesz sobie kupic 2-gi komplet (zawsze sie do czegos moga przydac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja wole wydac te 22 zlote w miesiacu na te akumulatorki niz codziennie kupowac 20 baterii i wydac o wiele wiele wiecej... :)

HAHAHAHA Chyba się nie zrozumieliśmy :lol: Napisałem że w moim przypadku jeden cykl ładowania trwa ok miesiąca (robie dużo zdjęć, ok 300 w tym miesiącu i czasem używam aparatu jako webcam'a) a aku wytrzymują 500 - 1000 cykli. Czyli zakładając najgorszy scenariusz 500 cykli daje jakieś 40lat :D Oczywiście te aku prawdopodobnie tyle nie wytrzymają bo dochodzi jeszcze kwestia starzenia się, ale nawet jeśli wytrzymają "tylko" 5lat to i tak wychodzi tanio :D. A za 5 lat będą pewnie już paluszki litowo-polimerowe (Li-Polymer) które będą miały pojemność ponad 2x większą :D

 

EDIT: Drobne błędy.

forest kila zbila :arrow: Ta ładowarka to prawie to samo co ja zaproponowałem różni się złączem do aku 9V i trochę większym prądem ładowania (800 zamiast 500) co skraca czas ładowania o jakąś 1h.

Wg mnie nie warto ten zestaw jest za drogi .. za tyle samo kupisz:

ładowarke którą proponowałem http://allegro.pl/show_item.php?item=37241427

4 aku 2600mAh http://allegro.pl/show_item.php?item=37241427

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ładowarka to prawie to samo co ja zaproponowałem różni się złączem do aku 9V i trochę większym prądem ładowania (800 zamiast 500)

i masz moziliwosc ladowania R20 R14... u mnie sie to przydaje, a ta "godzina" szybciej to jest sporo :)

 

wada taka, ze ona nie jest rozmiarow "kieszonkowych" i zajmuje troche miejsca w podrozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japoński gigant elektroniczny, Matsushita, rozpocznie wkrótce eksportowanie nowego rodzaju baterii oferującej dwukrotnie większą pojemność niż obecnie oferowane ogniwa.

 

Nowa bateria utrzymuje wyższe napięcie oraz pojemność, a to dzięki "gęstszemu upakowaniu" elektrolitu.

 

Urządzenie ucieszy z pewnością właścicieli aparatów cyfrowych, przenośnych odtwarzaczy muzycznych oraz kieszonkowych konsoli.

 

Oxyride dostępne będzie w Stanach Zjednoczonych i Europie w kwietniu 2005 r., a więc rok po japońskiej premierze. Baterie typu AA i AAA będą o około 10 procent droższe od "standardowych" ogniw - zapewnia producent.

Ciekawe ile jest prawdy w tym. Chciałbym zobaczyć tą "dwukrotnie większą pojemność", może warto poczekać :)

 

EDIT: Tak mi się spodobało że nie zwróciłem uwagi że to będą baterie a nie aku :( Czyli niewarto czekać bo i tak aku są lepsze (aku mają nawet 3x większą pojemność niż baterie alkaiczne).

PS: Tak jak myślałem coś tu się nie zgadza ... w paru innych serwisach znalazłem info że te baterie będą 50% (czyli 1,5x) pojemniejsze a nie 2x ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie widze w tym nic śmiesznego

2) jaki to ma związek z tematem :twisted:

3) akumki mu dalem - ale slabawe sie okazaly i nie mial ladowarki (co mam kurna połowe swojego sprzetu pożyczać) :evil:

4) właśnie jakiś DEBIL zrewał folię z LCD i teraz się może porysować :cry:

5) porysował się pisze (reszte błędów przemilcze) :lol: :lol: :lol:

6) mam nadzieję, że teraz zrozumiesz i nie będziesz WNERWIAŁ ludzi takimi bezsensownymi postami :!: :!:

7) nie rób ze mnie CIECIA, bo tego nie lubię (a ciekawe czy TY panie @bobo jesteś zawsze tak samo skłonny do pożyczania swoich rzeczy - bardzo mnie to interesuje :lol: :lol: :lol: )

I co :zonk: :?: :?:

HaHaHaHaHaHaHaHaHa

@1 wiadomo ze nie widzisz w mojej wypowiedzi nic smiesznego, bo kto by sie smial z siebie jak mozna sie posmiac ze swojego kumpla ?

@2 twoj post ze komus pozyczasz aparat mial z tematem wiele wspolnego

@3 widzisz - nie napisales ze dales mu z akumulatorkami (wprowadzasz innych w blad 8) )

@4 "DEBIL" czyli jakis kumpel/znajomy/rodzina ?

@5 PORYSOWAC se mozesz w bloku dla dzieci, ew. jakims zeszycie.

To nie jest zadne wypracowanie zebym pisal jakimis żźć

@6 wiesz jak duzo jest na forum bezsensownych postow, zakladanych po 50x tematow, i zamiast to usuwac sa na nie zawsze odpowiedzi ? ;O

@7 nie robilem z ciebie zadnego ciecia, bo po co

co do pozyczania rzeczy, to nie ma problemu - jezeli znam kogos na tyle dobrze i wiem ze "to" do mnie wroci

I TO :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie weźcie pigułki na uspokojenie ;)

 

Albo mi się zdaje - albo każdy akumulatorek ma mniej niż zwykła bteria - moim zdaniem to jednak opłaca się brać akumulatorek niż kupować baterie (czysta ekonomia) :)

(pożyczyłem kumplowi na weekend aparatu i w tym czasie zużył 2 komplety baterii) :D:D:D:D

Co więcej dodawać

No właśnie co więcej .. Piszesz że aku ma być mniej pojemne niż bateria i róznocześnie że Twoj kumpel zużył 2 komplety baterii w dwa dni ...

Cóż ja swoje aku ładowałem dwa razy przez ponad miesiąc, robiąc ok 300 zdjęć (ok 80% z fleszem) i dużo bawiąc sie różnymi funkcjami jak np. WEBCAM .. A i tak obeszło by się bez drugiego ładowania gdyby nie to że miałem do zrobienia trochę ważnych zdjęć i chciałam mieć pewność że mi starczy mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedział.

A jak się ciągle patrzy na LCD - który "zjada" najwięcej (więcej nawet niż ładowanie lampy błyskowej) - to już jego strata.

WebCam - też mam - tylko, że wtedy zasilanie idzie z USB :) więc może nawet nie być baterii (akusków) - tak mam w swoim "badziewiaku".

Zależy też jakie ma się akumulatorki (ja mam 2300mAh).

Były już na rozładowaniu, bo poprostu zapomniałem mu je naładować - zdaża się :).

Ale chodzi o to, że jednak warto zainwestować w akumulatorki i ładowarkę niż kupować baterie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gapie się w LCD ;) Niemam zasiłki więc cały czas jade na aku ...

Cyfraki ciągną od 300mA w górę (zależy od martrycy, mechaniki itp ...) a wg. specyfikacji maksymalny prad pobierany z USB (na cale usb) jest 500mA. Standardowo urzadzenia aktualnie wykorzystujace port USB nie powinny pobierac wiecej niz 100mA (ale 500 jest dopuszczalne), urzadzenie nie wykorzystywane powinno miescic się w kilku mA.

Niestety niewiem ile ciągnie mój aparat ale wiem że max jest około 1A.

 

Info z instrukcji mojego aparatu:

Battery Type With LCD monitor ON:

Alkaline batteries - Approx. 200 frames

Ni-MH batteries 2300 mAh - Approx. 400 frames

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko odnośnie akumulatorków 2400MAh. Potrzebuje ich aż 24 i mam taki dylemat czy brać te Forever czy moze te Energy ring. Początkowo bylem zdecydowany na forever ale sprzedawca polecil mi te Enegy ring mowiac ze są duzo leprze. Nie wiem co o tym myśleć. Potzrebuje ich d o discmana wiec bedą dość ostro exploatowane. Moze coś pomozecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kibicuje akumulatorom GP... mam w canonie a75 4x1600 mAh.. i aparat chodzi non stop praktycznie przez 5..6 godzin - poten nocne łądownia i sa gotowe do uzycia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...