Skocz do zawartości
beavisek

Help! Aparaty cyfrowe/kamery WWW!!!

Rekomendowane odpowiedzi

:roll: Może to nie pasuje trochę do forum :wink: Ale poszukuje stron gdzie mógłbym coś poczytać o takich aparacikach. Może znacie jakieś ciekawe strony? Albo może polecicie mi jakieś aparaty żeby mogły też przcować jako kamerki www. Rozglądam się za aparaciakmi do ok.500-600 zł. Np. wiem że super jest creativea PC cam 300 (ok.450) ale jest brzydki :(

Pomożecie? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba Mustek GSmart Mini 2 (jest już nawet nowszy model 3). Jest mały, ma wbudowany akumulatorek ładowany przez USB, jest tani (ok. 350zł) i ma niezłą rozdzielczość jak na takie urządzenie (sprzętową 12..x9.. a programową 1600x1200).

 

Niestety nie ma lampy błyskowej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba Mustek GSmart Mini 2 (jest już nawet nowszy model 3). Jest mały, ma wbudowany akumulatorek ładowany przez USB, jest tani (ok. 350zł) i ma niezłą rozdzielczość jak na takie urządzenie (sprzętową 12..x9.. a programową 1600x1200).

 

Niestety nie ma lampy błyskowej   :(

szkoda tylko że nie ma flasha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba Mustek GSmart Mini 2 (jest już nawet nowszy model 3). Jest mały, ma wbudowany akumulatorek ładowany przez USB, jest tani (ok. 350zł) i ma niezłą rozdzielczość jak na takie urządzenie (sprzętową 12..x9.. a programową 1600x1200).

 

Niestety nie ma lampy błyskowej   :(

A znasz jakieś strony o testach aparatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę stron znalazłem w wyszukiwarkach, ale teraz już ich nie pamiętam. Ale jeśli chodzi Ci o tego GSmarta Mini to i tak byś go tam nie znalazł, bo tam nie testują takich tanich aparato-kamerek internetowych :( Znalazłem do niego jedynie trochę fotek nim robionych na stronach Musteka i na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej kupić:

1.gsmart 2 za ok 350 pln

2.hp c200 za ok. 300 pln.

 

tutaj jest jedn opis z allegro:

http://www.allegro.pl/showitem.php?item=7631632

 

http://www.dpreview.com/reviews/read_opini...00&opinion=8388

 

a oto opis z jednej strony :

 

 

PhotoSmart C200 Digital Camera (C7294A).

Cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości 1 megapixela (1152x872), 24-bitowy kolor; ekspozycja ISO 100, szklane soczewki, ogniskowa odpowiadająca f=39 mm, apertura F/2,8, F5,6, F11, ekspozycja auto (EV 6 do 16), korekcja ekspozycji ą 2 EV przy 1 kroku, automatyczny balans bieli, autofocus, normalne ogniskowanie od 0,2 m do nieskończoności, ogniskowanie makro od 9,5 cala do 2 ft., migawka od 1/500 s do 4 s, czułośc odpowiadająca ISO 100; kolorowy wyświetlacz LCD 1,8" (4,5 cm), 2x cyfrowe powiększenie

Przerwa między zdjęciami nie dłuższa niż 7 s

Wbudowana lampa błyskowa z redukcją efektu czerwonych oczu

Wyjścia: szeregowe do PC i NTSC/PAL do TV/video

Zasilanie: 4 baterie alkaliczne AA, opcjonalnie zasilacz - C7311A

W zestawie 4 baterie, 8 MB karta Compact Flash (pojemność do 80 zdjęć jakości basic, 40 - fine i 22 suprfine, format zdjęć JPEG), kabel RS-232 9-pin do połączenia z PC, kabel 16,4 ft do podłączenia do TV/video (NTSC)

Wymiary: 12x8x5 cm, waga: 294 g (bez baterii)

Oprogramowanie HP PhotoSmart C200, Ulead Photo Explorer 4.2

Wersja 200xi (C7295A) - dodatkowo Adobe PhotoDeluxe Business Edition i Ulead Software Cool 360

Zgodny z Windows 95, 98, NT 4.0

12 miesięcy gwarancji.

 

 

 

jaką soczewkę ma smart??? plastikową??

 

 

 

który lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten HP200 to trochę starszy model. Nawet podłączenie nie przez USB a przez port szeregowy. Gdzie go możesz dostać za te 300zł? Nówka to to raczej nie będzie?

 

Co do porównania Mustek a ten HP to chyba z HP'ka byłyby lepsze zdjęcia (chociażby dlatego że ma flesha).

 

Ale ja i tak się skusiłem na Musteka :D Mam nadzieję że nie będę zawiedziony (powinienem mieć w tym tygodniu). Zero problemów z bateriami (wbudowana bateria ładuje się przez USB, a w HP te 4 alkaiczne przy LCD to jestem ciekaw ile pociągną), szybszy port... Szkoda tylko, że nie ma tego flesha :cry: Trzeba będzie robić dobre oświetlenie. Zresztą kupując nie nastawiałem się na super jakość i profesjonalne zastosowanie, choć jak na 350zł to i tak jest naprawdę całkiem przyzwoita. Może nawet jakieś zdjęcia da się z tego wywołać. A przy tym można podłączyć do kompa jako kamerkę internetową, a o to mi też chodziło, a chyba żaden droższy aparat tego nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz aparatu ktory moglby pracowac jako kamerka ??? watpie.... raczej kamerki z funkcja aparatu... za 600 zl to jedynie kamerke mozesz kupic...

 

najepiej szukaj na allegro, albo www.photo-net.pl

A sensowne aparaty sie zaczynaja od 1500zl... jak na przyklad Canon A40...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupuję tego Musteka (nówka z Allegro z 2 letnią gwarancją o gościa z jakiegoś sklepu komputerowego), a w przyszłości planuję sobie kupić HP720. To już jest taki lepszy aparacik, średniej klasy, 3,3MPix. Cena właśnie ok. 1500zł. Zajebiście mi się podoba z wyglądu - srebrny z czarną, gumową obwódką. Nie widziałem ładniejszego cyfraka. Ale jak na razie pobawię się tym Mustekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...