Skocz do zawartości
zulu

CZY MOGĄ NAMIERZYĆ ??

namierza mnie czy nie ??  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. namierza mnie czy nie ??

    • TAK
      17
    • NIE
      0
    • NAMIERZa ALE NIC MI NIE ZROBIa
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko.. Jestem sobie uzytkownikiem posiadającym stałe IP. CZy w/z mogę zostac namierzony przez jakies niecne tajne lub jawne służby nie życzące mi dobrze z tytułu tego że korzystam z programow P2P ?? No własnie, nie jestem pewien.. Skoro wymiana plikow odbywa sie od uzytkownika do uzytkonika bez posrednictwa zewnetrznych serwerow ( nei wiem jak do tego wszystkiego ma sie kwestia HUB-ów.. ), to namierzenie nie jest mozliwe ?? Mam racje ?? Prosze o wypowiedz kazdego kto ma na to ochotę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moga. Wystarczy zobaczyc na ostatnio szeroko zakrojone akcje w stanach skanowania sieci p2p (glownie kazaa, ed2k i torrent). Brak serwerow nie ma nic do rzeczy - skanuje sie udajac klientow p2p stad ogromna w ostatnim czasie popularnosc programow typu peerguardian ;)

Inna sprawa ze z takimi "dowodami" w Polsce poki co moga sobie pomachac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzenie komputera w sieci i sprawdzenie co "robi" nie jest żadnym problemem. Nieprzypadkowo komputery zwierające najistotniejsze dane, np. wojskowe czy tajemnice handlowe, nie są włączone do sieci, a pracownicy mają zakaz wyrzucania wydruków z hasłami do smietnika :))

 

Niemniej jednak większość krajów w swoim prawie nie posiada narzędzi do karania piractwa komputerowego - Polska również, więc nie mamy się czego obawiać :D Swoją drogą szkoda, że trzeba piracić, bo ten kraj taki zabiedzony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak większość krajów w swoim prawie nie posiada narzędzi do karania piractwa komputerowego - Polska również, więc nie mamy się czego obawiać :D

Alez posiada kto Ci takie bajki naopowiadal. Nawet kompatybilne z wymogami UE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sobie uzytkownikiem posiadającym stałe IP. .

Dodam tylko ze nie jest problemem zidentyfikowanie dial-upow i innych polaczen ze zmiennym IP. Wystarczy znac tylko nr IP oraz dokladna date, ktora wystarczy pozniej przedstawic operatorowi z prosba o zidentyfikowanie delikwenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Niemniej jednak większość krajów w swoim prawie nie posiada narzędzi do karania piractwa komputerowego - Polska również, więc nie mamy się czego obawiać :D Swoją drogą szkoda, że trzeba piracić, bo ten kraj taki zabiedzony...]

Zgadzam się z Marco. Wystarczy poczytać prasę a nawet materiały w necie. Także na forum widziałem w postach linki do ciekawych informacji. Problem nie w Tym, że pobierasz ale, że udostępniasz i jeśli udostępniasz znajomym to jeszcze ok, ale kiedy udostępniasz publicznie, bliżej nieokreślonemu gronu, to lipa... Jest na Ciebie paragraf. Jeśli się nie mylę to 2 lata albo grzywna.

A swoją drogą to wycierają sobie twarze "złodziejami" ... ok, tylko jak nazwać kogoś kto za płytę (np. muza - i to nie zawsze dobrej jakości), której wyprodukowanie włączając prawa autorskie kosztuje kilkanaście złotych, bierze 55 zł.? Bo ja osobiście kupując taką płytę też czuję się okradziony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość on23warszawa

daj spokoj

90% sejmu winno byc rozstrzelane tak jak sie to robi w chinach za zkodzenie dobru panstwa

zlodzieje itd ale to juz bylo poruszane

 

co do namierzenia kogos to jak najbardziej jest to mozliwe chyba ze sie dobrze maskujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...