Skocz do zawartości
dlugi1

GIGABYTE GA-7N400-L jak zwiększyć napięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Do JeRRy3D przypomnialo mi sie cos jak mialem ustawione szyne pamieci na auto to tez mi sie tak dzialo tak mi sie wydaje :) sproboj tam gdzie sie ustawia szyne pamieci ustawic by SPD to powinno rozwiazac problem

 

ps. moj brat ma tego samego proca i na ECS KT600 spokojnie chodzi na fsb 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co - dzięki wszystkim za rady. CTRL + F1 Faktycznie działa. Jestem łoś :oops: Ale jednak nie mogę się powstrzymać i... SZLAG MNIE ZARAZ TRAFI :cry: Podpowiedzcie proszę, co może być powodem?

 

Aaaa... i jeszcze jedno fundamentalne pytanie?

Czy te cuda z FSB itp robicie z biosu, czy może na sztywno z jumperów na mobo ?

Ja mobo mam na auto i dłubie samym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co - dzięki wszystkim za rady. CTRL + F1 Faktycznie działa. Jestem łoś :oops: Ale jednak nie mogę się powstrzymać i... SZLAG MNIE ZARAZ TRAFI :cry: Podpowiedzcie proszę, co może być powodem?

 

Aaaa... i jeszcze jedno fundamentalne pytanie?

Czy te cuda z FSB itp robicie z biosu, czy może na sztywno z jumperów na mobo ?

Ja mobo mam na auto i dłubie samym biosem.

jaki zasilacz.. ? FSB 200 nie możesz osiągnąć na pewno nie przez płyte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zasilacz.. ?

Na tę okoliczność kupiony Modecom ATX-350GTF (PFC).

 

FSB 200 nie możesz osiągnąć na pewno nie przez płyte

No mam nadzieję.

Pytanie więc przez co?

 

Ram wygląda na "nadający się", proc też, zasiłka też, mobo niby też... czyli co tu miesza ?

Ustawienia? Tylko gdzie? Ja tutaj ciągle słysze o FSB 210 mhz "z paluszkiem" na defaultach, a sam walczę drugi dzień i nie moge skoczyć na 200 mhz... Szlag. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w aidzie jakie masz napiecie na procku u mnie na default bylo jakies 1,65 w tych granicach sie wahal jak bedzie nizsze to sproboj je zwiekszyc w biosie (5%, 7%, 10%). W tej chwili u mnie jest ok 1,76 fsb 210 (+10%) tyle musialem zwiększyć zeby bylo stabilnie. Nie poddawaj sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Sempron

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

CPUID: nazwa procesora AMD Sempron 2500+

CPUID: nr wydania 00000681h

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 1783.27 MHz

Mnożnik procesora 9.0x

CPU FSB 198.14 MHz (oryginalny: 166 MHz, overclock: 19%)

Magistrala pamięci 198.14 MHz

 

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 08/02/2004-nVidia-nForce-6A61BG0EC-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7N400-L (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400

Taktowanie pamięci 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 1T

 

Moduły pamięci SPD

DIMM2 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz)

 

Właściwości czujnika

Tsystem 31 °C (88 °F)

Tcpu 54 °C (129 °F)

Taux 34 °C (93 °F)

Fcpu 1406 RPM

Vcore 1.63 V

V2.5 2.67 V

Vio 3.30 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj 5% do gory napiecie vcore i pusc go wtedy na 200

Spróbuje raz jeszcze, ale... próbowałem. :(

 

Teraz ciekawostka. Wczoraj w nocy postanowiłem pobawić się O/C z Windowsa (choć nie bardzo do mnie przemawia taki programowy OC - wolałbym mieć "BIOS'owy" - BTW. Jakie macie zdanie, co do OC spod OS?) i... zapuściłem sobie zaciągniętą ze strony producenta najnowszą wersję Easy Tune 4. Odpaliłem (winda już z biosu na 198mhz x 9) i zaczynam kręcić. Na defaultowych napięciach i programowym OC wiesza się dopiero przy... FSB 208 Mhz! Więc można!

Ale jajeczka! Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerry a może pamiątki nie lubią się z płytą ? (choć to dziwne bo GB to chyba każde lubią). U mnie najlepiej chodzą pamięci oraz najlepiej się kręcą jak mam w biosie w Advanced Chipset Features takie ustawienia:

CPU Interface - Agressive

Memory Frequency - Auto

Memory Timings (od góry) 7-3-2-2 (ustawienie dla 2x256MB Kingston CL3)

Teraz mam Hynixy i max stabilnie co chodzą to 8-3-3-2 ale jeszcze nad nimi pracuję (tzn. wygrzewam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerry a może pamiątki nie lubią się z płytą ?)

Hmm... różne już rzeczy w kompach widziałem, więc wcale się nie zdziwię ;)

Pytanie - dlaczego bardziej się lubią pod soft OC spod EasyTune4 pod windą? ;)

 

Dzięki za config. Mam podobnie, ale zamieszam (jak Ty) z Memory Timings na 7-3-2-2.

Ja mam 8-3-3-2.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci, pamięciom nie równe niestety. A na jakich kostkach masz te kingstony? Bo ja na tych kiszkach od Pronosa ale chodzą bez problemu. Na 7-3-2-2,5 do 210MHz dochodzą stabilnie. No i dziwne że Agressiv u mnie daje najlepsze rezultaty. By SPD potrafi zburaczyć na 208MHz.

Jak nie chodzą na 7-3-2-2 to na 7-3-2-2,5 powinny śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie przyszedl nowy coolerek wiec czas sie zabierac za te druty, tylko ze pojawily sie watliwosci nie chcialbym czegos spie... , moze jest wsrod was ktos kto to juz robil i moze napisac spokojnie chlopie nic sie nie stanie do drutowanie chce wykorzystac link ktory polecil mi aRczi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem z tymi drutami ale mialem przygotowane za grube druciki bo procek za nic nie chial wejsc w socket :( sproboje przygotowac cos cienszego

 

ps. czujnik temperatury na tej plycie jest do bani, po wymianie colera na caly miedziany z regulatorem obrotow podczas obicazenia pokazuje 64 stopnie!!!! a cooler ma praktycznie temperature ciala ludzkiego (badanie organoleptyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. czujnik temperatury na tej plycie jest do bani, po wymianie colera na caly miedziany z regulatorem obrotow podczas obicazenia pokazuje 64 stopnie!!!! a cooler ma praktycznie temperature ciala ludzkiego (badanie organoleptyczne)

No... akurat szukając info o tej mobo często natrafiałem na dyskusje o tej temperaturce. To podobno norma w mobo GB. Podawana temperatura jest (podobno) extremalną temp. samego już centrum rdzenia a nie jest temperaturą "najbliższego otoczenia" proca. Ma to też dobre strony. Straszy! ;) i to, co napawa Cię obawą, jest jeszcze loozikiem dla proca. Gorsza jest inna sytuacja. Dioda zaniża. Katujesz sprzęt. Temp. 50' i nagle... dymek ;). Jeśli już ma coś oszukiwać, to niech oszukuje w "tę" GB stronę. Tylko - fakt - trzeba o tym wiedzieć i się nie przerażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Temperatrurki :idea:

 

Kupiłem Arctic Cooling - Copper Silent 2 Thermal Control Rev 2

http://allegro.pl/show_item.php?item=38509438

 

Stoi tam jak byk, że: " (...) Wentylator posiada czujnik temperatury, który w zależności od potrzeb reguluje szybkość pracy od 1400 do 2800 obrotów (...) " a ja u siebie nie widziałem jeszcze więcej (!) jak wspomniane minimum 1400 (Sempron w stresie 60')... a na luzie przy 50-54' potrafi nie osiągać 1000 i śmigać ostro poniżej 1K!

W sumie wolniej - ciszej, tylko czy tak ma być?

Ktoś ma ten cooler?

Jak u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A radiator dobrze założony, pasta cienko i równomiernie rozprowadzona ? U mnie w idle wentylek na procu ok. 1850RPM i temp 46-47*C. Radiator jakiś no name miedziany Evercool. Stress to ok. 54-55*C a przy full obrotach wentla (2600RPM) 51-52*C. To przy standardzie czyli 11x200MHz oraz standardowym napięciu 1,65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) to działa, drut mod rulezzz :twisted:

Uzylem kombinacji drucikow zeby wyszlo 1,850V a ku mojemu zaskoczeniu wyszlo 1,9 :) co mnie wcale nie martwi :) i wreszcie fsb 230 stalo sie rzeczywistoscią w tej chwili chodzi na vcore 1,98 prime full stable :).

Obliczyle wzrost wydajnosci na podstawie PCmark i wyszlo ze teraz moj sempron2400+@2300MHz jest wydajnieszy o jakies 45% :) w porownaniu z seryjnym o pamiatkach nie wspominam :)

Mge isc spokojnie sie bawic:)

 

 

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) to działa, drut mod rulezzz :twisted:

Uzylem kombinacji drucikow zeby wyszlo 1,850V a ku mojemu zaskoczeniu wyszlo 1,9 :) co mnie wcale nie martwi :) i wreszcie fsb 230 stalo sie rzeczywistoscią w tej chwili chodzi na vcore 1,98 prime full stable :).

Obliczylem wzrost wydajnosci na podstawie PCmark i wyszlo ze teraz moj sempron2400+@2300MHz jest wydajnieszy o jakies 45% :) w porownaniu z seryjnym o pamiatkach nie wspominam :)

Moge isc spokojnie sie bawic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...