Skocz do zawartości
PiPoL

Napięcie VS życie.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. He he, zamieniłem mojego Athlona 2200+ na Athlona 2200+ ale z odblokowanym mnożnikiem. I teraz mam pare pytań:

 

1.Czy 1.975V to już jest za dużo? Bo mam FSB 209 i mnożnik 11.5 i przy 1.95 wychodzi z gier i 3D Marków. Przy napięciu 1.95 mam w stresie (tyle idzie grac zanim wyjdzie) 50 stopni. Chłodzenie PIPE 101 (swoją drogą zajebiste jest).

 

2. Czy duza wysokość napięcia ma wpływ na żywotność procka?

 

3. Jakie polecanie timingi? Wcześniej latałem na 11-2-2-2 albo 6-2-2-2, ale teraz nie daje rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy 1.975V wszystko jest stabilne? Sprobuj superPI.

2. wysokie napiecie skraca zycie procka. Nie boj nic, zanim procek padnie bedzie juz stary i nie bedzie Ci wystarczal, wiec na pewno go wymienisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jest cos takiego jak vcore max potem gwaltownie spada zywotnosc procesora przebicie zlacz pn itd ktos wposminal ze to jest wlasnie 1.95 ale to tez zalezy od proca jaki Ci sie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp skraca i to bardzo mocno jak go przegrzejesz :lol: Na normalnym chłodzeniu zywotnosc jest mniej wiecej taka jak przewiduje producent (bez podnoszenia napiecia of course)

 

A skąd wytrzasnąłeś ze V nie skraca zywotności to ja nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ponoc to temp. skraca zywotnosc a nie napiecie :? jak to jest wkoncu

To daj od razu napięcie 3V :lol:

 

zaleznosc:

 

im wieksze napiecie - tym wiecej ciepla,

im wiecej ciepla - tym krocej procek zyje

jezeli zapewnisz prokowi odpowiednie chlodzenie - mozna dac wiecej Voltów

 

proste

 

ps. pomijając wahania napięć i przebicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ponoc to temp. skraca zywotnosc a nie napiecie :? jak to jest wkoncu

To daj od razu napięcie 3V :lol:
j/w jest pewna granica po której gwaltownie spada zywotnosc proca jest ona uzalezniona od technologi produkcji i... wielu innych czynnikow

tak samo jak z zarowka na 12v na 10v bedzie chodzic dlugo na 12v troche krocej ale na 15 juz tylko pstryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge:

Ja żartowałem z tymi 3V, tam bym LOL na końcu, nie wiem czemu mnie zacytowałeś.

Nie wiem jaka jest granica kiedy żywotność spada gwałtownie, w każdym bądź razie Athlony XP 0.13um przewidziane są do pracy z napięciem maks 1.7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój athlon 2000 był katowany napięciem do 1.95 na codzień 1.85 temp koło 70 stopni i po pół roku takiego katowania dostał SDS-a i padł.

8O :? 8O :? :lol: :roll: sadysta :wink:

chciales zeby procek Ci padl ? kazdy wie, ze przy 70 stopniach na codzien to procek dlugo nie pozyje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem żeby mi padł :lol: Bo był ukruszony dlatego się grzał chciałem nowy kupić a jakoś mając starego szkoda m i było. Serwowałem mu napięcie 2v temp z 77 stopni przez paręd dni i nic. Padł dopiero po 3 miechach na 1.95 temp ok 70 stopni. Pozatym bez przesady 70 stopni to dużo za dużo ale przy odczycie z diody ok a ja miałem z socketa na płycie zaniżającej temp wioęc proc pewnie z 90 miał pracy. Ogólnie mówiąc zabić proca nie jest łatwo mi się udało po paru miechcach(więcej niż 2 v się nie dało) a wentylek to był whisperrock zwolniony+zero wentyli w budzie wtemczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze spojrzycie na sprawe z innej strony,wydaje mi sie ze przy wysokim v core szybciej na dobrym chłodzeniu padnie mobo albo zasilka niz procesor.Moje doświadczenia........mialem nie tak dawno jeszcze athlonka thunderbirda 1.4 na epoksiku 8k7a+----a to byl 3,5 roku temu jeden z najszybszych sorzetow dostepnych w Polsze.Na ac krevil sie do 1550 na napieciu 1,9 a to byl niesamowity gzrejnikwiec temp oscylowaly okolo 60 c.Przy tak ustawinem sprzecie sfural mi sie zasilacz co prawda no name ,ale dym poszedl.kupilem nowa zasilke i jazda dalej .Przezyla do momentu kkiedy zapodalem male wc[kadet +nukloenv2+atman]procek poszedl na prawie na 1700 ale na napieciu 2.0 z temperaturka w stresie okolo 40 stopni iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizasilacz za 50 zl poszedl z dymem{nauczony dwoma przykladami kupilem w koncy w miare rozsadny zasilach Chifteca 420 df}Potem bylo wszystko git do momenjtu kiedy sprzedawalem sprzet,koles ktory nabywal nie byl lollem patrzy na plyte i mowi "krecona " ja mowie "nigdy w zyciu,same filmy ogladalem"a on na to"to dlaczego te kondesatory sa napuchniete" i faktycznie kondesatory w okolicy proca wygladaja prawei jak nadnuchane condony!!!!!!!Lyknal sprzet ale po nizszej cenie.

 

Wnioski:

primo-procek dalej chodzi ,mobo takze mimo kondesatorkow

sekundo-przy w miare rozsadnym overclockingowi procek raczej ci sie nie sfura

i na ostatek zyskalem dozgonna wiernosc epoxowi,mimo ze nie kazde modele maja tak udane jak 8k7a+

 

Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Pierwszy abit poszedł z dymem gdy dałem 2,1v na bartona bez chłodzenia mosfetow. I nawet NeoTEC V4202 zaczął przy nim szaleć z linią +12V.

Teraz jadę na dugim abicie nf7 (mosfety chłodzone, ale radiatora w palcach nie utrzymasz :D ) i bartonik na 2,06V spokojnie sobie pomyka przy maksymalnej temperaturce 54 stopnie na WC.

 

Podstawowe zasady kręcenia z vcore powyżej 1,9V:

 

Solidne chłodzenie to podstawa. Jeżeli masz procka 0,13 nie daj mu wejść na 60 stopni nawet latem. W przypadku procków 0,18 można pracowac nawet powyzej 70 stopni.

 

Dobra zasiłka jest niezbędna przy wysokim vcore. Nie wierz w bzdety typu że moc pobierana przez procek rośnie z kwadratem napiecia zasilania. Doświadczalnie sprawdziłem że powinno być około (vcore_OC/vcore_default)^2,8.

 

Trzeba zadbać o mobo. Do 2V chłodzenie mosfetów w opcji. Powyżej jest już niezbędne. No i nie dotykaj mosfetów podczas pracy komopa. Można sobie paluszki poparzyć ;).

 

No i najważniejsze. Mierz siły sprzętu na zamiary. Nigdy nie staraj się osiągnąć maximum z awszelką cenę. Moaze być bowiem baardzo wysoka. (ja w ciągu 2 lat spaliłem 5 płyt głównych)

To wszystko.

 

Mam nadzieję że na coś się przyda to małe opracowanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidne chłodzenie  to podstawa. Jeżeli masz procka 0,13 nie daj mu wejść na 60 stopni nawet latem. W przypadku procków 0,18 można pracowac nawet powyzej 70 stopni.

uf to jak chodzi 0,09 ?

 

(...) ja w ciągu 2 lat spaliłem 5 płyt głównych (...)

duzo :)

Znam goscia ktory wciagu 1 dnia spalil ze 20 plyt ;)

 

 

tak sklep mu sie splalil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito ,jestes pierwszym w tym topicu ktory ma pojecie,ale co masz na mysli mowiac"chlodzenie mosfeto"??????Przyklejone radiotorki czy zrobiony specjelnie bloczek wodny na mosfety okolo gniazda proca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...