Skocz do zawartości
Smartek

Cold Silence z bloki.pl, zestawy, tanie chlodzenie wodne?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak, ze mam dosyc mojego glosno chodzacego volcano 11 - pomijajac, ze dwa pozostale coolery [turbina i wciagajacy] sa wylaczone, bo zyc w takim halasie sie nie da :-). Do tego dochodza temperatury na athlon 2500+ bartek rzedu 65-67C przy obciazeniu [w gierkach musze podkrecac RPM, bo sie komp zawiesi :|] i 52-54C w idle..., pomyslalem, wiec o jakims chlodzonku wodnym - narazie taki troche gorszy, bo mam 120zl na to, ale w maju bede mial o wiele wiecej i wtedy pomysle o czyms naprawde dobrym i wtedy juz na wszystkie podzespoly :), narazie chodzi mi o cisze i brak zwiech! [choc i tak zawsze ten glupi zasilacz bedzie przeszkadzal...].

 

Na poczatku myslalem o CPC - bogu dzieki, ze znalazlem opinie na jego temat :)..., teraz zastanawiam sie nad zestawem z bloki.pl - Cold Silence.

Szukalem na forum i znalazlem troszke rzeczy na jego temat - z tego co widzialem jest dosc dobry i raczej polecany jesli chodzi o jakosc/cena...

 

czytalem rowniez, ze przydaloby sie dolozyc do niego chlodnice - czy moglby ktos doradzic jakas mala, tania, dobra .. - jak wtedy bedzie wygladalo podlaczenie jej?! :-).

 

jak juz pisalem - uzylem funkcji szukaj, wiec prosze nie 'opitalac' mnie :P

 

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! =)

 

Ja takze myslalem o chlodzonku wodnym... mysle juz o czyms bardziej przyszlosciowym =)

 

Weszly mi w oko 2 bloki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37732091 ten z allegro 80 zl

 

i czytalem o powerX'ie. Chce aby blok mozna bylo zalozyc na zwyklego athlona jak i A64 bo w przyszlosci planuje takiego kupic a nie chce zmieniac bloku. Do powerX'a mozna dokupic cos za 20-25 zl i bedzie pasowac na to i na to. Co do tego z allegro nie jestem pewien. PowerX prawie 2 razy drozszy wiec nie wiem czy oplaca sie inwestowac tyle kasy( o ile spadnie temp?!?).

 

Co do pompki zastanawiam sie nad jakims L25 bo eheimy za drogie... :/

 

I nie wiem jaka chlodniczke.. chcialem taka zeby pasowala w zatoczke 5 cali w kompie i bym zrobil dziury na gorze obudowy... chce wsadzic cale WC do kompa. Pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi co do blokow i pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki za odpowiedz - dobrze wiedziec :-). Teraz tylko poszukac jakiejs ciekawej oferty [ciekawej = taniej ;-)] i kupowac :)... a co uwazacie o bloczku red2 na chipset? [o ile znacie takie cos w ogole - na allegro jakis koles sprzedawal w zestawie..]

pozdro ;)

 

-edit-

 

Stanelo na tym, ze moj zestawik bedzie wygladal tak:

 

- Blok na procesor Spider Extreme

- Blok na chipset Red 2

- Chłodnica - Kadet - wypolerowana na lustro + 4 bezgłośne wentylatory

- Pompka 650l/h AquaEL

- Pojemnik na wodę 2,5l - homemade

- Zestaw kolanek i trójników i komplet obejm

- Węże

 

Co o tym myslicie? Wszystko kosztowalo 185zl - czy to dobra cena? We wtorek powinno wszystko przyjsc :)

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO: MSI k7n2 delta-l

blok: spider extreme

 

pytanie: co z zapinka? bo k7n2 nie ma chyba otworow wokol socketu, prawda? :(... jaka zapinka nada sie pod ten blok i na moja mobo? PROSZE O POMOC, bo wc przyszlo a przez ta gown**** plyte glowna nie moge go sobie zalozyc :(

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modetatorzy - usuncie poprzedni post, bo to juz 3 pod rzad, a jak edytuje poprzedni to nikt nie zauwazy zmian i nie uzyskam odpowiedzi :-)

 

czy taki schemacik bedzie ok? - czesci jak w ktoryms z powyzszych postow :-)

 

Dołączona grafika

 

pozdro ;)

 

ps - prawda, ze ladnie wykonany schemacik? :lol:

 

-edit-

sailence, o co Ci chodzi?! bo Cie nie rozumiem... :huh:

chcialem sie grzecznie dowiedziec, poprosilem o skasowanie mojego poprzedniego posta, nameczylem sie zeby to ladnie w paincie narysowac [kij, ze w gif'ie i stracilo jakosc] ale nie rozumiem o co po mnie jezdzisz?

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty sobie tak Smartek nie pogrywaj... :/

jak topic spadł trochę niżej to znaczy, że rozmowa wygasła i nie potrzeba tu takich bezczelnych zagrywek w postaci odświeżania starych topiców !

 

nie możesz poszukać schematów? 1000 razy były wystawiane na forum poglądowo układy chłodzenia wodnego, i nie chce mi się normalnie wierzyć, że znajdzie się zawsze jakiś leń, ktory chce mieć wszystko podane na tacy....

 

PS. poczytaj sobie dokładnie REGULAMIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...