Skocz do zawartości
tomass

Thermaltake SilentBoost K8

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o tym coolerze? Mial ktos z was z nim do czynienia? ;) Nadaje sie do chlodzenia A64? Jest w miare cichy? Tylko drogi z lekka jest...... :| Koles w sklepie mi go doradzal odradzajac jednoczesnie Pentagramy :>. Jaralem sie wczesniej na QVC 120 ale pewnie by mi sie w budzie nie zmiescil (fotka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem pół roku na Athlonie Mobile (11*210) maksymalnie temperatury w stresie dochodziły do 47 C,

w idle 42-43, szlifowałem spód u jubilera, głośność - rzecz subiektywna, troszkę jest słyszalny choć podobno tylko 21 dB, teraz leży i się kurzy, wentyla używam jako tłoczącego, zakładałem na niego też Silent Cata 92 mm, ale różnic wielkich nie zanotowałem, generalnie : solidne wykonanie, niezła wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIewiem czemu ci odradzał Pentagramy mam kumpli, którzy właśnie sobie je chwalą jako wydajne jak na swoją cenę... Silent Tower rox 33/42C ale myśle, że szlif podstawy by się przydał bo faktycznie marnie to wygląda. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LordBoski

używałem pół roku na Athlonie Mobile (11*210) maksymalnie temperatury w stresie dochodziły do 47 C,

w idle 42-43, szlifowałem spód u jubilera, głośność - rzecz subiektywna, troszkę jest słyszalny choć podobno tylko 21 dB, teraz leży i się kurzy, wentyla używam jako tłoczącego, zakładałem na niego też Silent Cata 92 mm, ale różnic wielkich nie zanotowałem, generalnie : solidne wykonanie, niezła wydajność.

1198751[/snapback]

Ile zapłaciłeś za szlif?? ile ci go zeszlifowali?? 1mm??? 2mm???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem Thermaltake SilentBoost K7 przez dwa lata na AMD 1800+ Palomino...

Powiem krótko - sprawdzał się, ale jako sama konstukcja radiatora; dobrze wykonany kawał miedzi.

Co do wentylatora...po jakimś czasie zaczął przejawiać cechy niczym nie związane z Silent (podobno to kwestia zlego wyważenia przy zakładaniu),

zmieniłem go na cichego Papst 8412N/2GLE o mniejszym przepływie powietrza od standardowego thermaltake'a i co najciekawsze temperatury nie uległy zmianie - maks load 54*C - testowane stress primem, a w idle potrafiło spaść do 31*C, ale to może wiązać się z zaawansowanym chłodzeniem całej obudowy.

Podsumowując; nigdy nie żałowałem ani jednej złotówki wydanej na ten zestaw, ale jeśli ktoś w modyfikacjach kieruje się dązeniem do wyciszenia kompa, to radze poszukać czegoś innego lub od razu nastawić się na zmiane standardowo montowanego wentylatora na cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJA DLA POSIADACZY TT SilentBoost!!!!!!

Jeśli macie z nim problemy np. z odczytami temp i regulacją to sprawdźcie czy wentyl jest dobrze dosciśnięty do mocowania.

Mój nie był choć nówka ze sklepu. Musiałęm go wsadzić do końca. Wcześniej nawet wstawać nie chciał.

Ach Ci producenci...

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...