Skocz do zawartości
kamatsu

Kupiłem Topower 400W P5 ale…

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj dostałem zasiłkę z benchmarka podłączam do kompa i nie działa, w ogóle nie stratuje :(((( . Nie wiem co teraz zrobić ?? już napisałem do sklepu i czekam na odpowiedz.

Możesz cos koledzy doradzicie gdzie szukać usterki, myślę ze przy podłączeniu nie pomyliłem się (zresztą chyba trudno się pomylić).

 

Myślę ze nie ma żadnego problemu ze mam płytę MB MSI K7N2-L SOC.A LAN NVIDIA(MS-6570)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bywa ze komp nie startuje bo atyczka ATX12V (4 pin) nie jest podlaczona... ja mam na odwrot nie moge wlaczyc kompa jesli wtyczka jest wpieta. Niewykluczone choc malo prawdopodobne ze gdzies na kablach jest spiecie. W najgorszym wypadku cos z zasilka. Najlepiej przetestowac na innym zestawie ale przed tym sprobowac odlaczyc wszystko - zostawic tylko podlaczenia do plyty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty są tylko podłączone dwa kable ten szeroki i wąski. Co do tego szerokiego jest 100 % pewny ze jest podłączony dobrze ale ten waski to nie wiem.

 

kurde nie wiem co jeszcze moge sprawdzic.

Chyba jest mi jeszcze jeden komp potrzebny do testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj czy odpali gdy połaczysz zielony kabelek z jakimkolwiek czarnym we wtyczce ATX (tej "duzej") - zasilacz podlaczony tylko do pradu - powinien odpalic. Jeszcze ew. moze to nie problem zasilacza - zobacz czy odpali gdy połaczysz ołówkiem / kabelkiem piny na płycie glownej odpowiadajace za właczanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj czy odpali gdy połaczysz zielony kabelek z jakimkolwiek czarnym we wtyczce ATX (tej "duzej") - zasilacz podlaczony tylko do pradu - powinien odpalic. Jeszcze ew. moze to nie problem zasilacza - zobacz czy odpali gdy połaczysz ołówkiem / kabelkiem piny na płycie glownej odpowiadajace za właczanie :)

Nie zapomnij troszeczke obciazyc zasilacz zamin tak zrobisz! podepnij jakis naped cd (same zasilanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj czy odpali gdy połaczysz zielony kabelek z jakimkolwiek czarnym we wtyczce ATX (tej "duzej") - zasilacz podlaczony tylko do pradu - powinien odpalic. Jeszcze ew. moze to nie problem zasilacza - zobacz czy odpali gdy połaczysz ołówkiem / kabelkiem piny na płycie glownej odpowiadajace za właczanie :)

Na podłączenie kabelka zielony z czarny to się jeszcze odwarze ale podłączenie na krótko raczej nie.

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli ze musze przysłać im do nich zasilacz na testy (kaszty przesyłki pokrywa sklep)

To chyba jedna z wad sklepów intenetowych, jeśli by to było w Krakowie wsiadam w autobus i zaworze zasilacz do sklepu i na 99% dostaje nowy a teraz będę musiał czekać niewiadomo jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sprawdzony, zasilacz podlaczony bezposrednio do gniazda, podlaczenie czarny zielony tez nie dziala.

 

Cos mi sie nie podoba ten kabel cztero pinowy (chyba to jest zasilanie do plyty), moge go podlaczyc na dwa rozne sposoby chyba to o jeden raz za duzo.

 

Przy starym zasilaczu mam taki haczyk na tym zlaczy 20pinowy i 12 V i nie mozliwosci zeby sie pomylic.

W tym nowy jest tylko na 20pinowym.

 

Mysle ze wszystkie zasilacze sa kompatybilne z plytami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dystrybutora Topowera w polsce wiem , ze te zasilacze (ponoć) śa testowane w laboratorium zanim pojdą do sprzedarzy. Więc chyba uszkodzienie powstało w czasie traspotu. (Poczta Polska - Rulez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze sa testowane, no ale nie działa

 

Dziwna jest ta wtyczka 12V, moza ja podlaczyc na dwa rózne sposoby. Musze sie dowiedziec jakie maja być skrajne kolory kabli z tej wtyczki.

 

Stary zasilacz ma taki haczyk i dzieki temu nie mozna sie pomylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...