Skocz do zawartości
b@rto

VPU Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że ten temat się już tutaj pojawił, sorry za powtórzenie czy coś, ale sprawa jest poważna.

Otóż zgłasza mi się natrętny VPU Recovery. Zawiesza się podczas grania czy nawet chodzenia po stronach lub oglądania filmów. Próbowałem wszystkiego. Raz mi się udało że przez pare dni się nie zgłaszał no ale niestety po formacie znów to samo. Czytałem w innych topicach opinie na ten temat ale nie znalazłem nic konkretnego, mówiono o wyłączeniu tego VPU..... ale to jedynie pogarsza sprawę. Jest wielka LIPA bo z kompa jako tako nie da się normalnie korzystać. Zastanawiam się nad tym czy to nie wina płyty głównej (info w podpisie), bo karty graficznej raczej nie, więc nie wiem. Może ktoś się z tym spotkał lub miał taki sam przypadek jaki mi się zdarza. PLZ o info co z tym fantem zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie o przerabianie chodzi. Miałem wszystkie drivery z wymienionych zainstalowane i dalej nic. Aha jest taki bajer, że jak tylko podkręce to po paru minutach się zwiesza. Możliwe ,że to przez bios i sprzydał by się jakiś pod R9500. Jeszcze jego zmiany nie próbowałem, jedynie podmieniałem bios pod płytę nie pod kartę. Jakie to pamięci mam nie wiem jak się dowiedzieć, jak patrzyłem w RivaTunerze to pokazywał bios do Hynixów 3.0 bodajże, mi się jednak wydaje że to mogą być Infineony 3.3 (a sprawdzić nie mogę bo radiatory za mocno trzymają na pamięciach i napisy są nieczytelne). I don't know...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPU ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się gdy przetaktujesz karte a ATI blokuje tą możliwość, dlatego musisz zainstalować stery które obchodzą to zapezpieczenie lub ATITool. Tam jest opcja Remove Radeon ...... clock lock :wink: Radlinker też to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zobacze zobacze, pokombinuje co nie co. Btw. karta jest nie przetaktowana, jest na standardowych zegarach, tj. 277/270.

Myślę też nad tym czy to nie o grzanie chodzi czy coś z tym związanego. Jak rano odpale kompa to pochodzi z 6-10 godzin bez zawieszania się. Później to już co parę minut się wiesza. Czasem zostawiam go wyłączonego na pare godzin żeby później się nie wieszał. Szału można dostać bo nie wiem co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to zostaje mi kupienie AGP Silencera, to powinno poprawić sytuację (mam nadzieje!). Ale jednak to mogą być sprawy sprzętowe nie chłodzeniowe. Do niedawna przed formatem chyba z tydzień dobrze chodził nic się nie wieszał, tylko co ja w tedy zrobiłem?! Po formacie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myyslze [na moje oko] ze to jest zle zamocowany albo obluzowany system chlodzenia - po prostu karta sie rpzegrzewa i sie wylacza i wlacza sie ten RECOVER - albo po prostu zwis...

 

Sprawdz chlodzenie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chłodzeniem wszystko gra, nieraz odkręcałem wiatrak i smarowałem rdzeń pastą arctic-silver 3. na pamieciach sa radiatory i na tej plytce koloru fioletowego również, wiec z tym nie ma problemu.

Jednak to co napisal liquid wydaje mi sie najprawdopodobne, pozniej to obadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii że to chyba jednak temperatura.Otwórz budę,obadaj organoleptycznie na GPU i pamięciach.Dowieś jakiś wentyl z boku typu 80. A jaki madz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 355W Qoltec. Dobry i ma stabilne napiecia. Pozatym obudowa jest otworzona i tak jak pisalem radiatory na karcie i standardowy wentylator. Temperatura na tyle gpu (back-side) wynosi normalnie 40.5-41.5 st. C, w grach czy jakichs graficznych sprawach ponad 43, 44 st. C.

 

Wrrrrrr, wlasnie gdy dodawalem info do mojego postu wyskoczyl mi vpu (zawiesil sie, bo mam inne stery gdzie nie ma opcji vpu rec.) :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło slotu AGP jest taka czarna kostka,regulator napięcia AGP,może on się przegrzewa i kaszani?.Najlepiej jakbyś mógł sprawdzić kartę na innym kompie i nie 6 godz.tylko dociążyć ją na maxa ,zapętlić 3DMarka i wyjdzie jeśli ją coś boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii że to chyba jednak temperatura.Otwórz budę,obadaj organoleptycznie na GPU i pamięciach.Dowieś jakiś wentyl z boku typu 80. A jaki madz zasilacz?

Niektózy mówią że przełączenie parametru Fast Writes w biosie na On lub OFF (zależnie jak masz teraz) pomaga.

 

Niektórym też pomaga przełączenie na AGPx4

 

Jeśli to nie pomoże - to cóż... może regulator napięcia na płycie nie wytrzymuje (co też jest mało prawdopodobne - wszak R9500/pro ma wtyczkę i gros zasilania pobiera poprzez molexa a nie przez łącze AGP).

 

Może padać ci płyta - może też grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło slotu AGP jest taka czarna kostka,regulator napięcia AGP,może on się przegrzewa i kaszani?.Najlepiej jakbyś mógł sprawdzić kartę na innym kompie i nie 6 godz.tylko dociążyć ją na maxa ,zapętlić 3DMarka i wyjdzie jeśli ją coś boli.

Z tym przeniesieniem karty juz probowalem i bylo wszystko ok w innym kompie. A co do tej czarnej kostki to jest chlodna wiec to nie to napewno.

 

Niektózy mówią że przełączenie parametru Fast Writes w biosie na On lub OFF (zależnie jak masz teraz) pomaga.

 

Niektórym też pomaga przełączenie na AGPx4

 

Jeśli to nie pomoże - to cóż... może regulator napięcia na płycie nie wytrzymuje (co też jest mało prawdopodobne - wszak R9500/pro ma wtyczkę i gros zasilania pobiera poprzez molexa a nie przez łącze AGP).

 

Może padać ci płyta - może też grafika.

co do tego fast writes to w biosie tego nie mam (w ustawieniach driverow jest wylaczone), zobacze jak wgram bios pod 9500, tylko nie jestem pewien ktory, brat sie z tym pobawi.

to przelaczenie na agpx4 tez nic nie dalo.

moze jutro cos sie wymysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta albo się przegrzewa, albo to jej maks przy Twojej konfiguracji. VPU recover resetuje ustawienia gpu do domyślnych, kiedy dochodzi do zwiechy. Moja rada...zegary w dół lub popraw chłodzenie/zasilanie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...