Skocz do zawartości
skibson

Athlon Sempron I Asrock K7s8x Pomozcie!

Rekomendowane odpowiedzi

hejka ludzie zalozylem ten temat abysie wy wszyscy pomogli mi mianowicie kupielm se athlona sempron 2500+ (1.7ghz) i mam asrocka k7s8x i ta plyta max wycisnie 200mhz fsb a proc zostal juz podkrecony do 2 ghz i dalej nei lezi to iwem ale czy mozna np. mnoznik sobie podniesc tak zeby poszlo na tej plycie ???

i jak to zrobic !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik ma fabryczny 10.5 a fsb ma 200mhz napiecie ehjst dobre!! no ale problem w tym ze plyta glowna nie pozwala na dalsze zwiekaszanie fsb iwec musze tylko mnoznik ale zas tej opcji nei posuada plyta glowan sa sposoby czegos tam laczenia no ale w tym akurat jestem ciemny ! tylko w tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale zes mi pomogl JA WIEM ZE PLYTA NIE WYRABIA WIEC PYTAM CZY DA RADE MNOZNIK TAK ZEBY POSZEDL A ZASILKA CHADZA WSPANIALE I MA PODLACZONE 3 WENTYLE I DIODY I TE WASZE "ZMNIEN ZASIALCZ " TO TYLKO WMAWIACIE LUDZIA GLUPOTE PO TO TYLKO ZEBY KASE STRACILI :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiscie - ustaw mnoznik na 15 i posc wszystko na fsb najpierw 210 a pozniej podnos powoli - aha zapomnialem dodatkowo zrob 3 drut mody i daj vcore na 2,2 V (jak nie masz skali to se dorysuj mazakiem, wystarczy w miejscu zworek fsb dopisac na plycie dodatkowe fsb) AHA i KOOOONIECZNIE zdejmij wiatrak z procesora bo mu przeszkadza w kreceniu, tylko wszystko musisz zrobic naraz i jednoczesnie bo inaczej mozesz cos zepsuc, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik ma fabryczny 10.5 a fsb ma 200mhz napiecie ehjst dobre!! no ale problem w tym ze plyta glowna nie pozwala na dalsze zwiekaszanie fsb iwec musze tylko mnoznik ale zas tej opcji nei posuada plyta glowan sa sposoby czegos tam laczenia no ale w tym akurat jestem ciemny ! tylko w tym!

1204499[/snapback]

co nas obchodzi ze masz dobre napięcie czy ty rozumiesz ze musisz je zwkeszyc zeby podrecic procowi trzeba wiećej napięcia, nawet wez to na logike ze proc to jest MOC a chcesz wiecej mocy to musisz mięć wiecej napięcia P=U*I

 

no ale zes mi pomogl JA WIEM ZE PLYTA NIE WYRABIA WIEC PYTAM CZY DA RADE MNOZNIK TAK ZEBY POSZEDL A ZASILKA CHADZA WSPANIALE I MA PODLACZONE 3 WENTYLE I DIODY I TE WASZE "ZMNIEN ZASIALCZ " TO TYLKO WMAWIACIE LUDZIA GLUPOTE PO TO TYLKO ZEBY KASE STRACILI  :mur:  :mur:

1204876[/snapback]

kurde albo jestes taki głupi albo tylko udajesz my ci tu udzielamy dobrej rady zebys nic sobie nie zjarał, kurde człowieku te forum to nie jest zaden obowiazek odpowiadania tobie a ty robisz nam łaske ze ci odpowiadam, wsadz sobie swoj extra noname czy jakis codegen i sobie na nim podkrecaj a jak chcesz to jeszcze oswietlenie w domu połacz przeciez twoj no name wytrzyma nie?

nie pisz takich odpowiedzi ze cie tu ktoś na kase chce naciągnąć dopiero jak przesadzisz to sobie uświadomisz swój bład!

ps. a podobno polska to inteligentyn naród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze masz plytke asrock k7s8x - ktora wg. producentra nie obsluguje magistrali 200mhz, skoro ja osiagnales to sie ciesz i nie nazekaj ze tylko 200, mysle ze czeka cie malowanie mostkow abys mogl zmienic mnoznik (ew. drut mod)... jezeli dalej chcialbys sie bawic z max oc to polecam vmoda do tej plytki - plynne regulowanie napiecie od 1,5 do 2,2V

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...