Skocz do zawartości
olankra

Dwa Kompy + D-link 604

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w domu dwa kompy z kartami sieciowymi (oba pod win 2000).Dostęp do sieci przez modem kablowy SB4101 (szybkość 256k).Ostatnio dokupilem router D-Link DI-604.Podlączylem zgodnie z instrukcją: modem do routera przez RJ-45 i oba kompy też przez RJ-45 (bez przeplotu).Zmienilem MAC routera na MAC karty sieciowej kompa jak bylo poprzednio.Oba kompy świetnie komunikują się z internetem lecz mam problem z ustawieniem ich w sieci domowej.Nie widzą się nawzajem.Czy ktoś może udzielić mi pomocy w tej kwestii.Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nadałeś tą samą nazwę grupy roboczej dla obu kompów i routera? Poza tym czy masz jakiegoś firewalla ? Jeśli tak to on może blokować dostęp. I co ciekawe, u mnie jeżeli nie zrobię chociaż jednego udostępnionego katalogu na każdym komputerze, to wtedy też się nie widzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba kompy mają tą samą grupę roboczą, router też. Nie mam żadnego firewalla. Jak uatawię IP dynamicznie na obu, to internet chodzi bez zastrzeżeń. Jeżeli ustawię na jednym 192.168.0.2 a drugim 192.168.0.3 i maskę 255.255.255.0 to nie mam nic. Czy są potrzebne jakieś ustawienia wewnętrzne routera? Jeżeli tak, to jakie i w którm miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a PING chodzi z 1 na 2 i w druga strone :?:

 

jezeli tak to raczej wina w ustawieniach Windowsa

 

jak nie stanowi to problemu to mozesz np zainstalowac na obu demo Q3 - na 1 uruchomic gre sieciowa po LANie a z 2 sprobowac sie przylaczyc jek sie uda to na 100% wina nie jest po stornie routera

 

ja czasem mam to co opisal japa musze zrobic udostepnione katalogi zeby sie kompy zaczely widziec, a najsmieszniejsze jest to ze czasem musze jeszcze recznie wpisywac w explorerze sciezke dostepu do danego udzialu na innym kompie zeby sie zobaczyly :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...