Skocz do zawartości
Kaeres

Fifa 2005

Rekomendowane odpowiedzi

ranger pisalem wczesniej by stestowac SHIFTEM, ja probowalem i kilka mi wychodzi.

tymczasem ukonczylem w trybie kariery 1 sezon z wynikiem zadowolenia prezydium 98%, i wygralem puchar portugalii. zastanawialem sie i przedluzylem kontrakt na nastepny sezon ale nie da juz w tej chwili grac dalej bo tyle meczy stoczylem ze mi sie juz to sni :)

btw zauwazylem dopiero w tej edycji ze jak gramy jako GOSCIE i strzelimy gola to publiki praktycznie nie slychac, co innego jak gramy jako GOSPODARZE wtedy trybuny szaleja..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja dołączam do grona osób posiadających już FULL FIFĘ 2005 , w stosunku do poprzedniczki widać duże zmiany no i oczywiście świetna muzyka i klimat .

To chyba najsilniejszy atrybut Fify :lol: Jak zobaczylem Ferry Corstena i Oakenfolda to szczena w dol :D Ale totalnie rozbroila mnie obecnosc Sarah McLachan 8O IMO debesciackie to jest :D

 

A co do samej gry to mnie osobiscie ta Fifa wkurza powoli...nie pytajcie dlaczego...dobrze ze klawa jest w calosci bo oberwalo sie jej niezle po dzisiejszych zmaganiach w Eredivisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na moją opinie:

 

Od czasów FiFY 2002 nie zaznałem przyjemności grania w kolejne wersje "super produktu" EA SPORTu. Nie wiem czemu, ale wersję 2k5 postanowiłem zainstalować. O dziwo pozytywnie się zaskoczyłem, widać krok do przodu w porównaniu z poprzednimi wersjami w które grałem. Lepsza grafika, większa możliwości zagrań, strzałów, ogólnie mówiąc jest naprawdę nieźle. Niestety, ale mimo w/w plusów gra nie dorównuje PESowi 3. Powód ? Grywalność. Po kilku godzin spędzonych przed komputerem FiFA, w przeciwieństwie do PESa zaczyna mi się nudzić ....

 

Reasumując:

 

EA SPORTs zmierza w dobrym kierunku, jednak autorzy tworzący FiFę zapomnieli o jednym "malutkim szczególe" - grywalności.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie: czy gdy zaczynamy kariere, to zawsze musimy zaczynać od tych 2, 3 ligowych zespoów??  nie mozna od razu pierwszoligowymi??

niestety nie mozna bo musisz sie pierw wykazac, zdobyc doswiadczenie, prestiz a dopiero pozniej masz wybor i przechodzisz wyzej, nawet dostajesz ofeerty z innych klubow, oczywiscie jesli dobrze Ci idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od 2 dni mam FIFĘ 2005 i parę słów o niej

 

plusy:

 

tryb kariery jest bardzo bardzo dobry, choć możnaby się tu pokusić o więcej szczegółów, jak cos robić to do końca

 

ciekawe sposoby na opanowanie piłki, piłka klei się do nogi, tak jak na meczu, aczkolwiek prawdziwe wrażenia z kiwania są dostępne tylko z padem od playa

 

muzyka, ciekawa, ale są też kawałki wręcz discopolowe, choć giną w świetnym brzmieniu tych lepszych

 

piłce nie brakuje klatek przy strzale jak w demie

 

sklepik, fajna rzecz, choć żywcem ściągnięta z PESa

 

mniejsze wymagania, gra się nie tnie

 

minusy (których niestety sporo):

 

w akcji ofensywnej bierze udzial 3, góra 4 zawodników, skandal

 

nie można się pokiwać w polu karnym, skandal

 

za dużo potwierdzeń "dane zostały zapisane", po co to?

 

wykonywanie rogów, beznadziejne, trudne i zawsze takie same, nie można rozegrać podając po ziemi (alebo ja nie wiem jak)

 

wolna akcja, mułowata, przeciwnicy nie atakują cię w środku boiska a dopiero pod polem karnym, skandal

 

brzydkie tekstury, ja muszę grać w wygładzaniem bo inaczej okropnie wygląda

 

wszystkie bramki takie same, każda akcja się powtarza, liczba sposobów na rozegranie jest mała, nie ma tej przyjemności strzelania co w PES

 

karne są zbyt dobrze bronione, skandal

 

piłka zachowuje się wbrew prawom fizyki, za cieżka, jakby kamień, który dostaje mocnego przyśpieszenia

 

Tyle, to sa moje subiektywne odczucia, jednak spodziewałem się czegoś więcej.

 

Co do przejęcia piłki to sie ciężko przejmuje ale jest sposób, trzymać Q oraz D i naciskać S i podbiegać ewentualnie do zawodników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznac, ze nie spodziewałem się tak dobrej FIFY 8O Jak dla mnie to całkiem nowa gra.

-Wreszcie płynna animacja, a nie 100 fps i połowa zgubionych klatek. -Sama rozgrywka zdecydowanie zbliżyła sie do PES3.

-Wreszcie jakieś sensowne ustawienia i ich realizacja na boisku.

-Grafika syci na maxa, aż miło popatrzeć ( choć trybuny nadal jakieś "płaskie")

-Tryb kariery przypomina mi jako żywo Sensible Soccer. Wielki plus.

-Wkurza mnie jednak jedna rzecz:

 

Ludzie jak tu strzelac gole?cały czas wali po bokach,czy oni potrafią prosto trafic?tyle akcji i nie moge trafic:(co robić

Coś jest w tych słowach, bo jednak strzał w światło bramki nie jest tak "spontaniczny" jak w PES. Tam wystarczyło po prostu strzelić i piłka waliła w kierunku bramki, a czy wpadnie czy nie zależało od umiejęstniość zawodnika, formy, odległości siły itp. a nie od jego ustawienia. Wciskałeś strzał i choć stał tyłem do bramki to robił jakiś zwrot czy podbicie i walił bezpośrednio , a tu jedzie po jupiterach. Trzeba jeszce w ułamkach sekundy ustawiac kierunek strzału.

 

Sumując, jeśli chodzi o serię FIFA jest to przełom. I tylko przełom, bo do PES/WES jeszcze sporo brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Tryb kariery przypomina mi jako żywo Sensible Soccer. Wielki plus

Nareszcie :!: . Tyle lat czekania. Starutki sensible chyba wkońcu odejdzie na zasłużoną emeryturę.

 

Dopóki w PES nie będzie takiego trybu i pojawią się wkońcu prawdziwe zespoły i rogrywki (tylko ciągle będzie trzeba grać cudacznymi zespołami w dziwacznych turniejach) doputy PES będzie dla mnie zawsze na 2 miejscu po sensiblu (a teraz najprawdopodobniej i po fifie). Wychwalajcie sobie PES'a jak chcecie, ale dużo większą satysfakcje miałem wygrywając ligę i puchary w przedpotopowym sensiblu niż rozegranie jakiegokolwiek meczy w PES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! chcialbym wiedziec czy mozliwa jest zmiana ustawien gamepada. U mnie w ustawieniach sterowania jest tylko klawiatura. Macie tak samo ? niewygodnie jest mi grac na padzie bez zmiany ustawien. Wie ktos jak temu zaradzic. Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! chcialbym wiedziec czy mozliwa jest zmiana ustawien gamepada. U mnie w ustawieniach sterowania jest tylko klawiatura. Macie tak samo ? niewygodnie jest mi grac na padzie bez zmiany ustawien. Wie ktos jak temu zaradzic. Dzieki za pomoc.

A oczywiście , że można. Klikasz na KLAWIATURA, dajesz w bok i wyświetla ci ustawienia przycisków pada. Tam na konkretnej funkcji klikasz jeden raz i potem klikasz przycisk na padzie. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę kliknąć w bok,nie idzie...

 

ale z innej beczki jakie macie ustawienia na karcie,bo u mnie flagi stadion są ok,ale koszulki jakies troszke rozmazane,mam GF4 Ti4200

chodzi mi o ustawienia wygładzania obrazu,filtr anizotropowy,synchronizację pionową itp.

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakims fanatycznym zwolennikiem PES, ale edycja 2005 FIFY to jest po prostu kpina... Zarowno pod wzgledem systemu gry (niech mi ktos zrobi, nagra i pokaze plynny kontratak, tak jak np. w PES) jak i grafiki, ktora byla zawsze argumentem maniakow Fifa (bo PES wyglada fatalnie). U mnie na 1024*768 AA4 wyglada to dobrze tylko na powtorkach - widok podczas grania jest beznadziejny (pilka! zawodnicy! SIATKA od bramki!). Ogólnie nie widzę tych 'krokow naprzod' o ktorych mowili przedmowcy - od edycji 2003 FIFA nie ewoluuje wcale, a wrecz sie cofa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakims fanatycznym zwolennikiem PES, ale edycja 2005 FIFY to jest po prostu kpina... Zarowno pod wzgledem systemu gry (niech mi ktos zrobi, nagra i pokaze plynny kontratak, tak jak np. w PES) jak i grafiki, ktora byla zawsze argumentem maniakow Fifa (bo PES wyglada fatalnie). U mnie na 1024*768 AA4 wyglada to dobrze tylko na powtorkach - widok podczas grania jest beznadziejny (pilka! zawodnicy! SIATKA od bramki!). Ogólnie nie widzę tych 'krokow naprzod' o ktorych mowili przedmowcy - od edycji 2003 FIFA nie ewoluuje wcale, a wrecz sie cofa...

Ale fifa ma coś czego nie ma PES. Porządny trub kariery w kopance (dotychczas był tylko sensible). Szczerze powiedziawszy mam w nosie czy kontratak jest płynny bardziej czy mniej, lub szczegóły w grafice. Dla mnie liczy się to, ze mogę zagrać prawdziwymi zespołami w prawdziwych rozgrywkach (nie zaś rozgrywać mecze po to by zdobyć gwiazdkę lub nowy kolor rękawków do koszulek) O taką stawkę to mogę sobie pograć z kumlami na chali, lub boisku a realizm tej rozgrywki na głowę pobije PES'a :) W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...