Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poszukuje odtwarzacza w cenie do 350-400zł. Ma mieć 512-1024MB, dobrą jakość dźwieku i jeżeli jest to 512 to musi mieć możliwość powiększenia pamięci kartami mmc.

 

Na oku mam:

Samsung Yepp YP-U1

Creative MUVO TX SE

Z-Cyber Zilng Slot

Sandisk Sansa

 

Najbardziej interesują mnie te dwa ostatnie modele ponieważ mają dobre wyświetlacze i możliwość rozszerzenia pamięci, ale nie wiem jak z ich jakością dźwięku. W MM widziałem jeszcze Thomsona M200 który całkiem mi się podobał i miał możliwość rozszerzenia z 512 do 2,5 GB kartą MMC (nigdzie w necie go nie znalazłem)

Edytowane przez PgX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ciach)Na oku mam:

Samsung Yepp YP-U1

Creative MUVO TX SE

Z-Cyber Zilng Slot

Sandisk Sansa

 

Najbardziej interesują mnie te dwa ostatnie modele ponieważ mają dobre wyświetlacze i możliwość rozszerzenia pamięci, ale nie wiem jak z ich jakością dźwięku. W MM widziałem jeszcze Thomsona M200 który całkiem mi się podobał i miał możliwość rozszerzenia z 512 do 2,5 GB kartą MMC (nigdzie w necie go nie znalazłem)

Kupiłem dwa ostatnie - załuje kupna z-cybera. Słaby wyswietlacz, nierównomiernie oswietlony (z jednej strony), przerwy w odtwarzaniu (czasem OK, czasem nawet do 20sek) miedzy utworami, beznadziejne słuchawki (na senn mx400 jest juz baaardzo dobrze). Radio beeeznadziejne.

Natomiast sansa miodzio w porównaniu do z-cybera, dżwiek bardzo dobry, dobre słuchawki (chociaz na senn mx400 jest lepiej - głebsze basy, bardziej soczysty dźwięk). Nie ma niespodzianek w odtwarzaniu (w porównaniu do zlinga), obudowa - mimo że plastik - budzi zaufanie jest lepsza jak z-cyber FX.

Jedyne plusy zcybera do sansy - jest dyktafon, wejście na dwie słuchawki(lub in-line).

Pozostałych playerów nie znam. Na głębsze porównanie jakości dźwieku na np senn mx400 tu i tu musze poczekać aż moje dzieci dostaną je pod choinke, więc mam teraz konspiracyjny dostęp do playerków ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dyktafonie mi średnio zależy, chociaż bardziej niż na radiu (które jest dla mnie zbędne). W Z-Cyber podoba mi się głównie sposób poruszania się po menu, dwa wejścia dla słuchawek i duży wyświetlacz. Ale jeżeli ten odtwarzacz jest rzeczywiście tak słaby jak mówisz to pozostają 3 z których raczej zdecydowany jestem na sanse (chociaż nie wiem jak jest w niej z jakością dźwięku.

 

EDIT

Kolega poradził mi kupić Creative Zen Nano Plus 512MB podobno jest najlepszy w tej cenie

 

EDIT 2

Na allegro znalazłem również całkiem taniego iAudio G2 512MB ale nie jestem przekonany do zakupu żadnego z wymienionych. Korci mnie ten 1GB ale nie wiem jak jest z jakośćią dźwięku w tych bardziej pojemnych odtwarzaczach.

Edytowane przez PgX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie iAudio... co do creative to jeśli jakość dźwięku i wykonania nie zmieniła się ( w stosunku do muvo) to nie polecam.

Ja bym proponował iAudio lub sandiska sanse( jest tańszy), możesz się też rozglądnąć nad iriverem ( jakis używany na allegro)

 

P.S.

Jeszcze niedawno miałem irivera 890... niestety musiałem sprzedać, ale byłem z niego bardzo zadowolony... ostatnio miałem okazje posłuchać muvo i musze powiedzieć że nie ma porówniania i to pod każdym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich to katalogów nie ma w sansie ?

możesz "luzem" rzucic - rozpozna po "albumie", po "artyście", ewnt po gatunku utworów ...

mozesz tworzyć foldery - ale wtenczas może czasem "nie rozumieć" i żle je wyświetla - i chyba dlatego chyba lepiej wrzucać "luzem".

Możesz jeszcze utworzyć swoj katalog "favorietes".

Nie znam jeszcze do końca sansy, ale nie widze problemów ...

Słuchałem dzisaj tez w tajemnicy przed dziećmi z-cyber FX - kurde, na senn mx400 naprawde dobrze brmi ... :). Ale własnie porządkowanie musi być w folderach (albumach) bo inaczej nie potrafi "rozróżniac" i katalogować utwory (chyba - na ile poznałem). Aha - gdy rozwinąłem kabelki słuchawek to i radio jakby lepiej ... ;) (lama ze mnie - poprzednio programowałem na zwinietych :D)

 

Pozatym upgradowałem i sanse (z xxxx.003 na xxxx.010e), i z-cyber FX (tu tylko wgrałem powtórnie najnowszy FW - chciałem sprawdzić czy jest ok z ewent zmiana FW)

 

Moja pisanina jest pewnie nieco lamerska - to mój pierwszy kontakt z playerami MP3, ale może akurat sie przyda komu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak: sansa odpada bo nie ma w niej katalogów creative już nie biorę pod uwagę.

Zostaje mi:

:arrow: Samsung Yepp YP-U1 1GB

:arrow: iAudio G2 512MB

No chyba że znajdę coś lepszego w cenie 400zł?

G2 ma tylko USB 1.1 (sporo wolniejsze) i chyba nie ma radia

nie odrzucaj sansy jak pisał emer ma ona możliwość katalogowania i nawet sortowania :)

 

ja brałbym sansę (o ile nie potrzebujesz dyktafonu) za 300zł i do tego jakieś dobre słuchaweczki np. mx400, mx500

(jakby co mogę mieć nowe mx500 w dobrej cenie)

 

@ emer

w playerach mp3 kabel od słuchawek robi za antenę...

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Samsunga Yepp YP-U1 1GB i do tego dokupie słchawki. Słyszałem że sansa ma jakieś problemy z katalogami jeżeli dorzucimy kartę SD. Ale i tak raczej będę zadowolony z zakupu :) Bawiłem się Yeppem w nie dla idiotów i wrażenie bardzo pozytywne.

Edytowane przez PgX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zapełniłem w 3/4 kartę SD (512 MB ELITE PRO) MP3 w Sansie i nie napotkałem się na najmniejsze problemy z czymkolwiek... Swoją drogą Sansa sprawdza się wyśmienicie jako szybki i przenośny czytnik kart pamięci... ;-)

Edytowane przez tampaboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali to co ma :P Będę miał yeppa też będę chwalił xD Sansa jest zapewne bardzo dobra ale ja wolałem Samsunga i brak problemów z dokupywaniem kart SD. Poza tym Yepp jest mniejszy = wygoda dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung co go kupiłeś jest bardzo fajny, ale ma jedną rzecz dla której bym go nigdy nie wziął... mianowicie akumulatorek... O ile w cyfrówkach nie jest to aż tak duży problem (można dokupic dodatkowy- choc nie tani i nosić przy sobie - jak się jeden rozładuje to zmieniam na drugi) ale w odtwarzaczach MP3 to poważny problem- jakaś dłuższa podróż czy coś podobnego i lipa... Zdecydowanie bardziej wole paluszki AAA... I tak musze ładować parami - jeden się wyczerpie zmieniam na drugi... A jak cos to można w kiosku kupić... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung co go kupiłeś jest bardzo fajny, ale ma jedną rzecz dla której bym go nigdy nie wziął... mianowicie akumulatorek... O ile w cyfrówkach nie jest to aż tak duży problem (można dokupic dodatkowy- choc nie tani i nosić przy sobie - jak się jeden rozładuje to zmieniam na drugi) ale w odtwarzaczach MP3 to poważny problem- jakaś dłuższa podróż czy coś podobnego i lipa... Zdecydowanie bardziej wole paluszki AAA... I tak musze ładować parami - jeden się wyczerpie zmieniam na drugi... A jak cos to można w kiosku kupić... :-)

zgadzam się, ale niektóre playery np. iriver ifp-5xx i 9xx bardzo długo trzymają na wbudowanych aku i przez ten czas napewno znajdziesz gniazdko sieciowe lub usb

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin raczej mi wystarczy gdyż będę go używał głównie w szkole i mieście, jeżeli będę gdzieś wyjeżdźał to zainwestuje w ładowarkę wpinaną do gniazda zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moje "porównania" z-cyber FX i sansa - hmmm, audiofilem nie jestem ale na tych samych senn mx400 dźwiek jest chyba lepszy na .... z-cyberze! Wiecej jakby dynamiki miał.

Ale FW z-cybera, jego przestoje czasem, słaba organizacja w menu, niezbyt czytelny wyświetlacz, słabsze radio ... :(

No, ale dźwięk naprawde przyzwoity na z-cyberze FX - ale ze słuchawkami senn mx400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk w Sansie jest teraz dla mnie rewelacyjny- ale trzeba zapomnieć o kompresji 128 kbps- wszystkie takie powywalałem i zrobiłem z oryginalnych CD empeczki w 256 kbps... Różnica jest kolosalna !! A wracając do tematu problemów z katalogami na SD w Sansie to jestem pewien, że ten ktoś zapomniał sformatować karty przed użyciem i stąd kłopoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama mojego kumpla chce mu na gwiazdke sprawic prezencik maly... zapytala mnie wiec jaki mp3 player mu kupic... ja nigdy sie nie interesowalem, wiec pytam sie was experci :)

Jaki polecicie mp3 player w granicach 200zl ?

Edytowane przez =L@win@h=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic jakis odtwarzacz, przelecialem pobieznie temat i jak zwykle pare pytan sie znalazlo.

 

nie ukrywam, ze glownie chodzi mi o cene i w miare dobra jakosc dzwieku. dyktafon jest mi zbedny, sluchawki moga byc kiczowate lub nawet wcale ich moze nie byc (w uzyciu beda Koss'y KSC55). szukajac atrakcyjnej oferty wpadl mi w oko Creative Zen Nano PLus 512MB za 309zl. ale oprocz tego ze sie podobno rysuje obudowa to dosc czesta jest opinia o kiepskiej jakosci dzwieku. iriver czy i.audio odpadaja ze wzgledu na cene (zwalilem sprawe bo kumpel mogl z USA przywiezc T30 512MB za 99$ :( ). ten Creative bedzie dobrym wyborem? czy moze jakis inny player ok 350zl - Sandisk Sansa (podobno tez kiepska jakosc dzwieku, bardzo rozne opinie), Yepp? pomozcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ciach)jakis inny player ok 350zl - Sandisk Sansa (podobno tez kiepska jakosc dzwieku, bardzo rozne opinie)(ciach)

mozliwe ze te opinie biora sie z tego ze nie kazdemu odpowiadaja te słuchawki lub nie dopasuja gąbki do swoich uszu (trzy rozmiary)

Wg mnie dźwiek jest baaardzo przyzwoity ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem kupić odtwarzacz mp3 co ładnie gra i jest tani itp.... no to nic tylko wybrałem się do MM i kupiłem Sandisk Sansa e130. Na początku był problem ponieważ playerek mieszal sobie tytuły z wykonawcami i tak na wyswietlaczu pokazywal sie Korn - Energy mix 2005 heheheh :lol2: ale aktualizacja firmware rozwiązała ten problem. Słuchawki są super, fajnie wyciszają i dają bardzo dobry bass, sama jakość dźwięku wg mnie jest bardzo dobra. Do gustu nie przypadł mi jedynie efekt SRS WOW bo potrafi popsuć brzmienie niektórych utworów wiec wystarczy 5-stopniowy equalizer. Radio odbiera dość dobrze nawet na tym zadup... gdzie pracuje :D

Dosć niewygodne jest pokrętło głośności szczególnie gdy odtwarzacz jest w etui, pozatym jest mało dokładne ale to drobny minus który można wybaczyć :). Nie miałem przyjemności porównywać go np. z Creativem ale dla mnie możliwość rozbudowy o karte SD + super słuchawki + bardzo dobry dzwięk powoduje że dla mnie Creative na starcie zostaje w tyle :P Jestem więcej niż zadowolony z zakupu i polecam go każdym niezdecydowanym ktorzy nie są audiofilami z super słuchem i nie muszą mieć super perfekcyjnego dzwięku na super fajnych i firmowych słuchawkach :P ale szukają bardzo dobrego playera w rozsądnej cenie.

Może nie testowałem go na słuchawkach KOSS'a itp ani nie słyszałem w akcji iRivera ale uwieżcie mi że słuchu upośledzonego też nie mam :blink: i ten player gra całkiem nieźle.

Pozdrawiam.

Edytowane przez devon58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nabyłem dziś odtwarzacz samsung yp-u1x512 .. jestem naprawde zadowolony, jest maly bardzo przyjazny w obsludze a jakosc dzwieku jest bardzo zadowalajaca (choc zakladam ze nie jestem audiofilem)

 

jedynym problemem jest mozliwosc ladowania tylko poprzez usb.. stad moje pytanie

 

czy istnieja jakies stacje dokujace, ew.przejsciowki z usb na prad(chyba jakies bzdury wymyslam) ktorych moglbym uzyc do ladowania mojego mp3 w jakis inny sposob???

 

z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam,

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim niezdecydowanym polecam sanse :D

 

moge jeszcze dodac ze lekkim minusem sa sluchawki , a wlasciwie kabel , zlamal mi sie i gra mi tylko jedna strona :wacko:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...