Skocz do zawartości
MI4

Dyski Twarde - Zapytanie?

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie w kompie mam podłączony na odzielnej taśmie dysk Barakuda 40Gb oraz na drugiej taśmie mam podłaczoną nagrywarkę cd i DVD.

Chcę kupić obecnie dysk trardy do kompa, stąd moje pytanie:

1. Czy mogę podłączyć dysk na SATA mając też podłączony stray dysk na ATA??? (chcę zachować stary dysk)

2. Czy muszę kupić dysk również pracujący na ATA i dopiero podłączyć go jako primary a stry dysk jako secondary??? (Zastanawiam sie czy w dalszej perspektywie jest sens kupawania dysku na ATA)

 

Możecie mi też doradzic jaki kupić dysk 160-200 Gb (żeby był w miarę cichy, szybkość i brak grzania sie też mile widziane).

mam takie propozycje:

1. Hitachi TU

2. Seagate TU

3. Maxtor TU

lub inch odpowiedniki na ATA

Mile widziane inne propozycje

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. mozesz

ad 2. jesli chodzi o podłaczenie jest wiele mozliwości i wszystko da sie odpowiednio ustawic, a co to ATA to troszku mniej się grzeją od tych na SATA

 

Najbardziej kalkulują się dyski 160GB (cena/wielkość)

 

... co do postu to juz było parę topików o tym temacie, następnym razem poszukaj :angry:

 

ja ssał bym pomiedzy Hitachi a Samsungiem, jesli chodzi o wydajność, cisze itd.

 

luknij na te topiki:

Hitachi 160gb

HITACHI vs SAMSUNG

 

testy:

Pojemne talerze - test dysków twardych 160-250 GB

Wielki test HDD. część II : dyski 160 - 250 GB

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź i sorrki za szukajke :)

 

Tzn. uściślając do pytania pierwszego: dysk podłączony pod SATA będzie dyskiem primary (rozumiem) a dysk na ATA bedzie secondary???

Czy przy instalacji winXP trzeba jakies specjalne zabiegi tzn. napewno trzeba sterowniki do SATA, ale trzy instalator nie bedzie chciał odrazu instalować na dysku ATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do ATA to troszku mniej się grzeją od tych na SATA

 

nie do konca jest to prawda... wczesniej siedzialem na Seagate 40GB 7200obr/min 2MB cache i temperatura dysku nie schodzila ponirzej 53 stopni podczas pracy... wymienilem dysk tez na ?Seagate 7200obr/min 8MB cache i SATA i temp nie przekracza mi teraz 34 stopni - roznica ogromna!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...