Skocz do zawartości
The_Structor

[c++]wczytywanie Elementow Do Tablicy Z Pliku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam male pytanie, bo koncze juz pisac program (jestem raczej poczatkujacy :))

 

moj plik tekstowy wyglada tak:

 

5 -1 1 3 -1 -1 1 -1 3 6 -1 3 3 -1 4 2 -1 6 4 -1 5 -1 -1 2 5 -1

pierwszy element (w tym wypadku 5 to rozmiar czyli stworzy mi tablice graf[5][5])

 

Chcialbym wczytac dane do tablicy dwuwymiarowej z pliku, chcialem to zrobic tak:

 

 

cin >> nazwa;    // wczytuje nazweifstream graf_odczyt (nazwa);graf_odczyt >> n;    //biore pierwszy elementgraf = new int * [n];  //tworze tablice dwuwymiarowa o rozmiarze [n][n]for (i=0; i<n; i++) {    graf[i] = new int [n];}for (i=0; i<n; i++) {  // no i tutaj wczytuje dane z pliku    for (j=0; j<n; j++) {        graf_odczyt >> graf[i][j];    }}

 

moj problem polega na tym, ze nie wiem jak zrobic zeby mi pobralo wartosc do spacji :/ prosze o pomoc i dziekuje za wsyztskie udzielone odpowiedzi

TIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz tu zajrzałem ... ale chciałbym się dowiedzieć co było nie tak ?

czyżby nieprawidłowo zadeklarowana tablica dwuwymiarowa ? powinno byc ** czyli wskaznik do wskanika nie ?

1233262[/snapback]

wszystko bylo okej, tylko funkcje skopalem (nie widac jej w w kodzie tutaj) i mi program sie wyhaczal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...