Skocz do zawartości
Cronosik

Monitor Lcd 17''

Jaka firma produkujaca LCD jest Twoim zdaniem najlepsza  

108 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka firma produkujaca LCD jest Twoim zdaniem najlepsza

    • Samsung
      24
    • Belinea
      6
    • AG Neovo
      4
    • Sony
      10
    • Philips
      5
    • Iiyama
      14
    • LG
      9
    • NEC
      10
    • Hyundai
      0
    • Gateway
      3
    • Eizo
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Chce kupic panel LCD za ok 1500-1700zl. Czytam juz wszystko co jest na ten temat w internecie i im wiecej czytam tym mniej wiem :). Prosze o rade. Panel bedzie uzywany glownie do przegladania www i do gier (glownie FPP wiec musi byc szybki). Jaki panel mozecie z czystym sumieniem polecic. Pozdrawiam i czekam na owocna dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co powiem wam ze kazdy wielkie gowno wie!!! bo ja kupwalem monitor pisalem wszedzie jaki najlepiej kupic i chcialem samsunga to pisali "nie bierz bo to gowno i nie da sie grac i w ogole do nieczego" i polecili philipsa na innym forum spytalem i tam napisali ze philips to wielkie "G" - philipsy dobre ale te powyzej 2tys zł. i poelecili NEC-a . na innfym forum etz polecili mi NEC-a i kupilem NEC-a i okazalo sie ze etz niec nie wart... napierdala mi po oczac ze 2 dzis siedze i juz placze do tego 2 martwe pixele i jedez z nich prawie na srodku ekranu - załuje jak nie wiem co ze posluchalem ludzi z forum bo moglem wzisc faktycznie samsunga i bylo by git (a dlatego ze widzialem jak wyglada i pracowalem na nim i byl super) ale nei ludzie odradzili bo po co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO. Uzasadniał nie będę, bo to oczywiste.

Jako że obecnie chyba wszystkie matryce mają czas reakcji 12ms efekt smużenia już nie występuje. Jeśli chodzi o walenie po oczach, to należy sobie ustawić jasność i kontrast tak aby były odpowiednie do zastosowania. Jaśniej w grach/filmach, maksymalnie ciemno na takim forum. Jedyne kryterium wyboru jak dla mnie to gwarancja na martwe pixele, i tutaj mamy na pierwszym miejscu wspomniane EIZO, a na drugim liyame czy jak to się pisze. W ciągu ostatniego miesiąca przeszły przez moje ręce 4 monitory LCD, z tego 2 Hyundai i 2 Actina. Oczywiście jest to absolutny lowend, jednakże w moim odczuciu obraz mają świetny, szczególnie w porównaniu do jakiegokolwiek CRT. Na te 4 monitory tylko 1 miał martwy pixel (świecił na jasnoniebiesko) i 1 subpixel (niezauważalny), które przy rozdzielczości 1280x1024 z pewnością nie przeszkadzają w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co powiem wam ze kazdy wielkie gowno wie!!! bo ja kupwalem monitor pisalem wszedzie jaki najlepiej kupic i chcialem samsunga to pisali "nie bierz bo to gowno i nie da sie grac i w ogole do nieczego" i polecili philipsa na innym forum spytalem i tam napisali ze philips to wielkie "G" - philipsy dobre ale te powyzej 2tys zł. i poelecili NEC-a . na innfym forum etz polecili mi NEC-a i kupilem NEC-a i okazalo sie ze etz niec nie wart... napierdala mi po oczac ze 2 dzis siedze i juz placze do tego 2 martwe pixele i jedez z nich prawie na srodku ekranu - załuje jak nie wiem co ze posluchalem ludzi z forum bo moglem wzisc faktycznie samsunga i bylo by git (a dlatego ze widzialem jak wyglada i pracowalem na nim i byl super) ale nei ludzie odradzili bo po co....

1224499[/snapback]

No prosze nie mow tak. :) Bo ja juz nie moge :mur: Niech ktos cos powie mam taki i taki i jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki: AG Neovo F-417 i jest super. Ergonomia pracy nieporównywalna do CRT - obraz żyleta, nie mruga, nie wysusza oczu. Do pracy - super. Do gier - nie smuży. Do filmów - czarny kolor nie jest czarny, czasami troszkę przeszkadza, ale nie boli tak bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze nie mow tak. :) Bo ja juz nie moge  :mur:  Niech ktos cos powie mam taki i taki i jest super :)

1224717[/snapback]

 

no troszke przesadzilem zekazdy gowno wie - bo naprawde duzo forumowiczow wiec cos na ten temat tylko ze mi chyba odpowiadali tylko cacy znawcy jak ja co widzieli duzo monitorow a tylko na jednym dlugo pracowali.....

 

co do tego sciemniania i rozjasniania odpowiednio to bez przesady bo nie ebde raz sciamnial a raz rozjasnial wydaje mi sie ze powinno byc jedno ustawienie ktore do roznych zastosowan bedzie odpowiednie...

 

NEC nie powiem nie jest najgorszy bo obraz jest naprawde piekny i super wyswietla wszystkie kolorki - smuzenia w grach nie widzialem takich jak np NFS:U2 czy POP2 czy FAR CRY....

 

czy jak siedze na www tez nie rozmazuje sie text czy miga jak niektore osoby kiedys gdzies pisaly o LCD - wiec przesadzilem tez z tym ze bardzo zaluje :)

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdzie nie mam lcd ale zastanawiam sie nad przejsciem z crt na lcd! nie jestem znawcą więc nie będę tu gdybał jaka firma robi najlepsze lcd ale z tego co przeczytałem w necie i z testów to wydaję się bardzo dobrą propozycją sony HX73 choć to drogi panel bo w okolicach 1850zł to jest naprawdę świetny jeżeli chodzi o parametry i wszystkie tam duperelki potrzebne! ma czujnik który automatycznie ustawia parametry obrazu w zależności od warunków w jakich sie pracuje! sprawdza sie dobrze w grach! no i wygląd jak dla mnie jest super! jest tez tak samo wyglądający panel ale o kilka bajerów uboższy SONY HS74 w okolicach 1540-1600zł!

 

z tego co wyczytałem ten tanszy model rózni się następującymi rzeczami:

nie posiada głosników

ma o jedno wyjscie d-sub mniej

jasnosc 250cd droższy 400cd

nie posiada czujnika regulującego parametry panelu

 

to chyba w zasadzie wszystkie róznice no chyba że się mylę to może jeszcze ktoś coś dopisze bo sam jestem zainteresowany tymi panelami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi zostały juz tylko dwie firmy do wyboru.

 

Belinea 17051b - Matryca PVA, Pivot, DVI, Szerokie kąty 25 ms, dobra gwarancja - cena ok. 1200

I

Philps 170B5 lub P5 - Matryca TN, pivot, dvi, gorsze kąty ale 16 ms, dobra gwarancja - cena ok. 1250 (B5) i 1350 (P5)

 

i moim zdaniem oba są lepsze nie mówiąc o cenie o tyh które wymieniono dotychczas, no może oprócz EIZO, ale dyskfalifikuje go cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie ja wczoraj kupilem Samsunga 710N i jak dla mnie to obraz żyleta !! idzie sie pociąć przy tym monitku :P Zero smuzenia przy grach i opcja pivot doskonale spelniaja moje oczekiwania w dodatku dosc ladnie sie prezentuje z tą podstawką, filmy rowniez wygladaja ładnie !! Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki: AG Neovo F-417 i jest super. Ergonomia pracy nieporównywalna do CRT - obraz żyleta, nie mruga, nie wysusza oczu. Do pracy - super. Do gier - nie smuży. Do filmów - czarny kolor nie jest czarny, czasami troszkę przeszkadza, ale nie boli tak bardzo ;)

1224778[/snapback]

O właśnie skoro masz, a interesuje mnie ten model, zapytam jak jest z gwarancją na AG Neovo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie juz teraz nad tymi modelami co myslicie który najlepszy???

 

Samsung SyncMaster 710T

NEC MultiSync 1770NX

LG Flatron L1730P

iiyama ProLite E431S-B

iiyama ProLite E435S-S

Sony S74S

 

Bo ja juz powoli nie mam pojecia.

Chyba rzuce kostka :) Akurat jest 6 :)

Edytowane przez Cronosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem okazję "oglądać" 17" Samsung SyncMaster 710N silver-black (pivot). I powiem tak - bardzo małe smużenie, obraz bardzo ostry i soczysty, świetna funkcja PIVOT. Jedyna wada to BEZNADZIEJNY kąt widzenia :/ Trzeba siedzieć centralnie przed monitorem żeby obraz był taki jak powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie juz teraz nad tymi modelami co myslicie który najlepszy???

 

Samsung SyncMaster 710T

NEC MultiSync 1770NX

LG Flatron L1730P

iiyama ProLite E431S-B

iiyama ProLite E435S-S

Sony S74S

 

Bo ja juz powoli nie mam pojecia.

Chyba rzuce kostka :) Akurat jest 6 :)

1227282[/snapback]

Ja bym stawiał na Samsunga SyncMaster 710T .

 

Najlepiej niech ci podłączą kilku faworytów i zrób bezposrednie porównanie w sklepie. I przed kupnem sprawdz czy nie ma żadnych uszkodzonych pikseli i subpikseli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na samsunga bo sam mam 710t.

Jak narazie pelne zadowolenie.

Obraz zyleta, 0 smuzenia, 0 wypalonych pixeli.

Jedyna wada jaka jest to katy widzenia troszke mnie wkurzaja (chociaz 160/160 to dosc dobre parametry). Taki urok matrycy TN.

Jesli siedzi sie centralnie to full wypas.

Ogladanie filmów 3-4 osoby ale te co siedza z boku musza ogladac z wiekszej odleglosci. Tak jest git.

Bardzo przydatna funkcja Magic Bright mozna poprzez 1 klikniecie dopasowac monitor do odpowiedniego trybu pracy:

Czytanie tekstu, internet, rozrywka i ustawienia reczne.

Z pivota raczej nie korzystam ale obrotowa podstawka i ramie regulowane na wysokosc bardzo ulatwia prace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o lcd od lg?? tu na forum niezle jechali lg ze są kiepskie ale to się wogóle nie pokrywa z komentarzami na benchmarku w sklepie!! no chyba ze te komentarze są pisane przez pracowników? http://sklep.benchmark.pl/pelny_13929.html# ten model jest całkiem ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie skoro masz, a interesuje mnie ten model, zapytam jak jest z gwarancją na AG Neovo?

1227195[/snapback]

Gwarancja na matrycę i elektronikę 3 lata (standard) + 1 miesiąc 0 zepsutych pikseli. Potem według klasy II - czyli ileś tam (5, czy 10 zgromadzonych na jakiejś powierchni - dopiero uprawnia do wymiany). Aczkolwiek pytałem w sklepach, i teraz ten okres próbny zależy od sklepu (czy prowadzi serwis firmy) - np. koleś kupywał LG, które nie ma gwarancji 0 zepsutych, ale w wybranym sklepie mógł od razu wymieniać, jak coś zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek_bart: ja mam LG 1710B i bardzo sobie chwale (mimo, ze ludzie tutaj jezdzili po nim jak po lysej kobyle - moze LG cos poprawil?) - dobre kolory, zero smuzenia, DVI i kabelek w cenie.

Ma jak dla mnie dwie wady:

- maly zakres regulacji nachylenia ekranu (nie mozna go w zasadzie pochylic w dol, co spowodowalo, ze musialem sie pozbyc poleczki pod monitor, zeby bylo wygodnie)

- przecietne katy widzenia: jak sie siedzi samemu jest ok, przy wiekszej ilosci osob trzeba sie odsunac dalej, zeby nie bylo przebarwien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze myslicei o phlipsie 170B5C bo kosztuje ponizej 1400zl parametry ma calkiem calkiem do tego DVI i glosniczki ktore moze i sa zbednym bajerem ale zawsze sie przydadza. Czy ktos ma taki monitorek i moze sie wypowiedziec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze myslicei o phlipsie 170B5C bo kosztuje ponizej 1400zl parametry ma calkiem calkiem do tego DVI i glosniczki ktore moze i sa zbednym bajerem ale zawsze sie przydadza. Czy ktos ma taki monitorek i moze sie wypowiedziec??

1229198[/snapback]

 

według szpeców z mva.pl jest to całkiem niezły monitor! robiłem sobie porównanie według ich skali z lg 1730b , samsungiem 710t, belineą 101751 i wyszło tak:

odzwierciedlenie kolorów wszystkie rowno po 3,5pkt na 5 jedynie belinea 3,75

smuzenie tutaj najlepiej wypadł philips 4,5\5pkt lg i samsung 4,0 a belinea cienko bo 2,75pkt

kąty widzenie 2pkt tak jak konkurencja jedynie belinea 4,25pkt

regulacja 3,75pkt lg i samsung 4pkt a belinea 1,5pkt!!!

i lampy 4,25pkt , lg 4,5pkt , samsung 3,5pkt , belinea 4,75

 

 

takze philips wypadł całkiem dobrze jezeli chodzi o zastosowanie do gier ale na tym samym poziomie jest lg no i samsung który ma troche słabszą note w smużeniu no i słabsze podświetlenie lamp!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według szpeców z mva.pl jest to całkiem niezły monitor! robiłem sobie porównanie według ich skali z lg 1730b , samsungiem 710t, belineą 101751 i wyszło tak:

odzwierciedlenie kolorów wszystkie rowno po 3,5pkt na 5 jedynie belinea 3,75

smuzenie tutaj najlepiej wypadł philips 4,5\5pkt lg i samsung 4,0 a belinea cienko bo 2,75pkt

kąty widzenie 2pkt tak jak konkurencja jedynie belinea 4,25pkt

regulacja 3,75pkt lg i samsung 4pkt a belinea 1,5pkt!!!

i lampy 4,25pkt , lg 4,5pkt , samsung 3,5pkt , belinea 4,75

takze philips wypadł całkiem dobrze jezeli chodzi o zastosowanie do gier ale na tym samym poziomie jest lg no i samsung który ma troche słabszą note w smużeniu no i słabsze podświetlenie lamp!!!

1229253[/snapback]

 

No to na prawde dobra propozycja zwlaszcza ze cenowo jest atrakcyjniejszy od konkurencji... Jeszcze moze sie wypowie ktos kto go ma!? :)

 

P.S

Taka propozycja do innych szukajacych porady w sprawach LCD moze nie zakladajcie ciagle nowych temetow tylko pytajcie tutaj bedzie pozadek i wszystko sie bedzie lepiej przegladalo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga Syncmaster 173p. Nie jest to monitor pierwszej swierzosci, ale...

 

 

Kąty 178 stopni - to prawda, są zajefajne...

Estetyka - Nie spotkalem ładniejszego monitora

25ms - sami wiecie, jak ktos jest czuly to smuzenie wszedzie dostrzega. Ja sie przesiadłem z laptopa z bierną matrycą - coś w okolicach 100ms. Do smuzenia sie przyzwyczailem, no i teraz ledwo go widze. Nie przeszkadza mi wogole. Zartem moge poweidzieć, ze warto kupować bardziej smużące monitory, bo nie trzeba "motion blur" właczać w NFSU 2 czeby mieć ten efekt, a zawsze to kilka FPS wiecej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LG mysle bardzo dobrze. Te opinie krytykujace ta firme sa poprostu bezpodstawne.

Sam mialem kupowac 1730P ale akurat nie bylo go w sklepie i byl o 100zł drozszy od Samsunga.

Widzialem ten monitorek bawilem sie nim chwilke i moge powiedziec ze jest znakomity. Jesli ktos zastanawia sie nad jego zakupem to niech go bierze odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LG mysle bardzo dobrze. Te opinie krytykujace ta firme sa poprostu bezpodstawne.

Sam mialem kupowac 1730P ale akurat nie bylo go w sklepie i byl o 100zł drozszy od Samsunga.

Widzialem ten monitorek bawilem sie nim chwilke i moge powiedziec ze jest znakomity. Jesli ktos zastanawia sie nad jego zakupem to niech go bierze odrazu

1229388[/snapback]

 

no własnie tez sie zastanawiam na jakiej podstawie ludzie od razu okrzyknęli lg ze to syf! a na testach wypada całkiem dobrze i opinie ludzi kupujących w sklepach www tez są bardzo dobre! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z monitorami to nie jest tak, że jedna firma produkuje w 100% najlepsze a inna syf :) poprostu monitory różnią się jakością wykonania od siebie i bardziej należy skupić się tu na konkretnych modelach .... ja chciałbym przeczytać opinię o następujących modelach Eizo, czym się różnią - poza tym co jest wyszczególnione w ich specyfikacji producenckiej? pytam bo interesują mnie doświadczenia tych, którzy je testowali, używali a nie przytaczanie danych , które mogę sprawdzić w necie ... jeśli podajesz jakąś daną to wyjaśnij jaki ma to wpływ na zachowanie się danego modelu w konkretnej sytuacji i czym różni się od tego modelu w którym wartośc danego parametru jest inna :):

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15519

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15683

 

podaje tylko przykładowe linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch tygodni używam 17'' lcd sony hs74 (dostałem go od sony jako monitor zastępczy). wcześniej miałem 17'' crt sony cpd e-220. i po przesiadce z crt na lcd nie odczułem specjalnej różnicy (w obrazie, kolorach, itp). na filmach nie ma żadnego smużenia.. nie wiem jak to jest w grach, bo niestety brakuje mi czasu, żeby w coś pograć:/ moim zdaniem hs74 to dobry monitor za rozsądną cenę (ok. 1500 zeta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...