Skocz do zawartości
Prog

Siec Dsl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Chciałbym zrobić sieć złożoną z 6 komputerów, z mozliwością rozbudowy do 12 stanowisk. Usługa internetowa pochodzi od TP S.A. i jest to DSL 1MB/s. Chciałbym to wszystko połączyć razem. mój problem polega na doborze i podłączeniu sprzętu. Mianowicie nie wiem jakich firm i jakie modele urządzeń wybrać, aby pasowały do moich oczekiwań. Jakiej firmy Router, switch, czy Hub itp.

 

Prosiłbym o poradę, jaki sprzęt kupić, co polecacie, a potem jak to podłączyć razem, by działało na tym 1 MB/s łączu. Dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny ci będzie Router z modemem ADSL, z jednym wejściem WAN (RJ11), jednym lub kilkoma wejściami LAN (RJ45), najlepiej z DNS i DHCP i wbudowanym firewallem. Co do switchy to wybierz jakiś 8 portowy (8xRJ45) lub 16 portowy jeśli zamierzasz kiedyś zwiększyć ilość użytkowników. Najpopularniejsze firmy tych urządzeń to 3com i D-link. Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś dobre firmy to niech mnie poprawi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podłączenia tego potrzebne są jakieś specjalne kable itp. ? Czyli, co najpierw podłączam do Routera siec DSL, a potem od ruoutera kablami do swichy, tak? Potem ze switch`y do kompów. Ale jak do tego zestawu jeszcze podączczyć serwer drukowania. Sieciową drukarkę. Coś specjalnego potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny ci będzie Router z modemem ADSL, z jednym wejściem WAN (RJ11), jednym lub kilkoma wejściami LAN (RJ45), najlepiej z DNS i DHCP i wbudowanym firewallem. Co do switchy to wybierz jakiś 8 portowy (8xRJ45) lub 16 portowy jeśli zamierzasz kiedyś zwiększyć ilość użytkowników. Najpopularniejsze firmy tych urządzeń to 3com i D-link. Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś dobre firmy to niech mnie poprawi. Pozdro

1226927[/snapback]

Chyba pomyliło Ci się z neostradą...

 

W DSL od TPSA dają modem z portem LAN (RJ45) do którego wystarczy zwykły router który posiada port WAN RJ45 np. planet 401D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakieś propozycje dotycxzące firm. Prosiłbym o jakieś poradniki - www.

1239876[/snapback]

przeciez kolega dal linka do poradnika www:

 

1231876[/snapback]

bdb strona

 

Jezeli chcesz aby firma Ci to zakladala.. to duzo zaplacisz.. poszukaj jakiegos czlowieka w okolicy ktory Ci to zrobi.. a koszt duzo mniejszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...