Skocz do zawartości
moadipek

Podkrecanie P4 2,8 S478 Northwood

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Ile moge wycisnac ze swojego p4 2,8 s478 Northwood @ 1,7V na zasilaczu 300W i plycie msi 865neo2+2x256 DDR KINGSTON cl3???? Wycisnalem juz z niego 3107 mhz fsb=221....przy probie wiekszego podkrecenia komp sie restartuje...czy moze tego przyczyna byc zasilacz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 300W to pojęcie względne - odczytaj wartości napięc z tabliczki znamoionowej i odpowiedz sobie na pytanie - "czy on rzeczywiście ma 300W?" :-|

 

Jeżeli trafiłeś na NW na steppingu M0 to 3.6GHz na AC jest bardzo realne, ale nie na tej płycie oraz nie z tą zasiłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.Ile moge wycisnac ze swojego p4 2,8 s478 Northwood

1225517[/snapback]

Zależy jaki to ten Northwood, jaka seria - jeśli sl6z5 i tydzień produkcji jest dość wczesny to były by duże szanse na porządny rezultat i przy dobrym chłodzeniu (wystarczy porząde AC) to może nawet na 3.6GHz bez zwiększania napięcia, ale niestety raczej nie z tą płytą.

Na zasilaczu 300W i plycie msi 865neo2+2x256 DDR KINGSTON cl3???? Wycisnalem juz z niego 3107 mhz fsb=221....przy probie wiekszego podkrecenia komp sie restartuje...czy moze tego przyczyna byc zasilacz???

Jeżeli to jest jakiś model Tracera, Codegena, Ropli, Megabajta lub jakiegoś innego bez nazwy to tak. Może też ci pamięć nie wytrzymywać jeżeli masz dzielnik 1:1, lub AGP/PCI masz nie zablokowabne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dolacze :)

 

moj p4 2.8 C

Family F, Model 2,Stepping 9, Ext. Family 0, Ext. Model 0, Rev. D1

 

max fsb 241

czyli 3374 Mhz

przy vcore 1.575 V

 

jak dam na 1.6 V to idzie na 246, ale czasem sie mu zdarzy zwis. Maks temp. w stresie 50-51 st. C, w idle 31-32

 

Czy to dobre wyniki ? czy procek moge jeszcze podkrecic ?

zwiekszac napiecie ? o ile ?

 

dla mnie b. wazna jest stabilnosc pracy systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dolacze :)

moj p4 2.8 C

Family F, Model 2,Stepping 9, Ext. Family 0, Ext. Model 0, Rev. D1

max fsb 241 - czyli 3374 Mhz przy vcore 1.575 V, jak dam na 1.6 V to idzie na 246, ale czasem sie mu zdarzy zwis. Maks temp. w stresie 50-51 st. C, w idle 31-32. Czy to dobre wyniki ? czy procek moge jeszcze podkrecic ?

zwiekszac napiecie ? o ile ?

1231088[/snapback]

Wynik jak na Northwooda jest całkiem przyzwoity. Spróbuj jeszcze zwiększyć napięcie, lecz nie przekraczaj 1.675V, bo dalsze zwiększanie V przeważnie już nie daje a i szkoda trochę proca. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bo mazylo mi sie zawsze fsb 250 :)

 

czyli np. 1.625 V moge dac spokojnie ?

moj asus sam reguluje napiecia i czesam da wiecej,c zasem mniej.... wiec w idle spada napiecie, a wstresie skacze

np. teraz mam 1.55 V i waha sie (wg motherboar monitora)

1,52 - 1,62 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam p4 2.8ht i chodzi mi ładnie cały czaas na fsb 230 czyli 3200mh na standardowym napieciu chodzil n a3400 a n avcore +5% n a3600 ale mam boxowy coolerek wiec pozostałem przy 3200 ale w krutce zakupie dobry coolerek i zobaczymy :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli np. 1.625 V moge dac spokojnie ?

1.75v to jest maks, chociaż z doświadczenia czy ustawisz 1.65v czy 1.75v różnicy raczej (zwykle) nie zauważysz przy o/c.

 

moj asus sam reguluje napiecia i czesam da wiecej,c zasem mniej.... wiec w idle spada napiecie, a wstresie skacze

np. teraz mam 1.55 V i waha sie (wg motherboar monitora)

1,52 - 1,62 V

Jesteś pewien że to płyta "reguluje" sobie napięcie? Bo mam to samo co opisujesz i jest to wina zasilacza ;)

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.75v to jest maks, chociaż z doświadczenia czy ustawisz 1.65v czy 1.75v różnicy raczej (zwykle) nie zauważysz przy o/c.

Jesteś pewien że to płyta "reguluje" sobie napięcie? Bo mam to samo co opisujesz i jest to wina zasilacza ;)

1231548[/snapback]

1.750V dla Northwooda :mur:

szkoda CPU

moj chodzi na 3.6GHz przy default VCore(1.475V) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy p4 C ma napiecie default 1.475 ? :D

 

EP - tak, to jedna  z wielu funkcji ASUS P4C800

 

mam zasilke chieftec 420W

1242318[/snapback]

moj ma 1.475V...mam zrobic screena z biosu ? narazie daje z CPU-Z ale jak chcesz moge dac z biosu ;) :lol: post-58-1107029608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EP - tak, to jedna  z wielu funkcji ASUS P4C800

 

 

1242318[/snapback]

 

:lol: :lol: :lol:

 

nic sie nie reguluje...poprostu masz zasilke do tylka :]

 

juz kilka razy na forum ten mit o automatycznej regulacji napiecia byl obalany

 

przedzial napiec jaki podaje intel w swoich specyfikacjach odnosi sie do napiecia defaultowego procesorow...np. moj poprzedni 3.0E mial default vcore 1.38V,a nowy 3.2E ma 1.32V

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinos - rewelacja !!! :))) masz niesamowitego procka. 3,6 Ghz na takim napieciu.... fiuuuuuuuuuuuuu

 

hym...... jesli to zasilacz to czy jest to podst. do reklamacji ?

czy wyniki z MotherBoardMonitor, dot. vcore sa miarodajne ?

w cpu-z waha sie 1.55-1.616, ale jak dam REFRESH to jest zawsze 1.6 V

 

z drugiej strony..... fsb 241 mam caly czas, napiecie 1.575 V i wszystko jest OKI, gdyby napiecie procka tak "fruwalo" to chyba system bylby nie stabilny ? a przeciez obciazam go maksymalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinos - rewelacja !!! :))) masz niesamowitego procka. 3,6 Ghz na takim napieciu.... fiuuuuuuuuuuuuu

 

hym...... jesli to zasilacz to czy jest to podst. do reklamacji ?

czy wyniki z MotherBoardMonitor, dot. vcore sa miarodajne ?

w cpu-z waha sie 1.55-1.616, ale jak dam REFRESH to jest zawsze 1.6 V

 

z drugiej strony..... fsb 241 mam caly czas, napiecie 1.575 V i wszystko jest OKI, gdyby napiecie procka tak "fruwalo" to chyba system bylby nie stabilny ?  a przeciez obciazam go maksymalnie....

1244413[/snapback]

a nie probowales po prostu ustawic FSB na 250, dzielnik 5:4 napiecie 1.550V i leciec?

jakie masz napiecie +12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to podstawa do reklamacji zasilki...poprostu jest juz ociupinka za slaba...ten chief ma tylko 18A na +12V

1244430[/snapback]

to jest 216W nawet jak daje 200W to sam CPU ciagnie 100W, to co ciagnie drugie 100 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale po co 5:4 ?

mam ddr 500

dokladnie te: http://www.ocsystem.com/gepl1gpcdddu.html

 

250 po prostu nie rusza :( komp nie wstaje....

 

kurcze.... jak kupowalem rok temu tego chiefa toi wszyscy mowili, ze mega zasilacz :) a teraz ? ze kupilem badziew ? :))

 

wysle Wam mailem screena z moich napiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 216W nawet jak daje 200W to sam CPU ciagnie 100W, to co ciagnie drugie 100 ?

1244451[/snapback]

mialem doniedawna Chiefa 420W i pokazywal slicznie 11.76V na +12V :] ...radek baaardzo sprawnie mu dokopal.

 

z 18A to juz nie ma co podchodzic pod podobne konfigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem doniedawna Chiefa 420W i pokazywal slicznie 11.76V na +12V :] ...radek baaardzo sprawnie mu dokopal.

 

z 18A to juz nie ma co podchodzic pod podobne konfigi

1244468[/snapback]

u mnie jest tak min: 11.73V max. 12.04V avg. 11.86V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w srodku masz potencjometry...mozesz troszke podciagnac +12V ,ale to jest takie rozwiazanie tymczasowe....wydajnosci pradowej nie zwiekszysz...wahania nadal beda i to spore

 

ja bym powolutku zbieral na nowa zasilke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...