Skocz do zawartości
arkady1

P2p - Zmierzch Czy Nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec sieci P2P czy jednak nie ???

Aktualnie sieć torrent można by powiedzieć upada jedna za drugą, czy to początki końca sieci P2P.

Chyba jednak nie na ich miejsce powstają nowe sieci jedną z nich jest całkowicie polska sieć.

GoDClient taka jest nazwa programu, który pojawił się w sieci oficjalnie 01.09.2004r, aktualnie posiada około 13.000 userów.

Jest to klient nowej sieci P2P, dynamicznie rozwijającej się, a w dodatku polskiej sieci! Program potrafi ściągnąć jeden plik z wielu źródeł bez kolejek! Posiada dość ciekawy interfejs oraz świetny czat z wieloma opcjami takimi jak np. włączanie muzyki na czacie czy wstawianie obrazków.

Automatyczna aktualizacja programu powoduje ze każdy ma bieżąca wersję. W trakcie uruchamiania jest ona aktualizowana.

Czat posiada takie bajerki jak info o użytkowniku, czyli jaki ma system, połączenie, ping, ile w danej chwili ściąga i wysyła, z jakim transferem, ile udostępnia itp. oraz nowość pośrednictwo w ściąganiu plików /aktualnie żaden z dostępnych klientów nie posiada tej funkcji /. Funkcja ta polega na tym, że użytkownicy, którzy mają zewnętrzne IP pośredniczą – pomagają w ściąganiu plików użytkownikom z wewnętrznym IP. Ponadto opisy jak na GG, tematy pokoi, hasła, możliwość dodawania administratorów w pokojach przez właściciela, również można robić kolorowe nicki. Wyszukiwarka wyszukuje nawet 100 - 500 plików na sekundę! Można również szukać z kryteriami takimi jak rozmiar max, min, nazwa pliku, typ, folder, użytkownik, itp.

Linki GoD’a podobnie jak w eMule linki magnetyczne. Program ma wbudowany odtwarzacz, który potrafi odtworzyć, zdjęcia, filmy, każdego rodzaju nawet flasha oraz muzykę mp3 w trakcie, gdy dany plik jest ściągany.

Posiada również przeglądarkę internetowa. Również w przyszłości ma być komunikator, który będzie mógł działać sam lub z programem.

Podsumowując nie widziałem programu, który by w sobie miał tyle tzn. sieć p2p, czat, komunikator, przeglądarka internetowa wszystko w jednym przysłowiowy kombajn P2P

Nie ma róży bez kolców program sporo obciąża system, ale cóż coś za coś w przypadku tylu możliwości trzeba się z tym liczyć. Jednak po odpowiednim skonfigurowaniu swobodnie można pracować na innych aplikacjach. Osobiście w trakcie włączonego programu GodClient miałem włączonego także torrenta, również korzystałem w tym samym czasie z programów graficznych. Jeżeli program będzie się nadal tak rozwijał ma szansę zająć wysoką pozycję porównywalną z torrentem.

Wszelkie informacje o programie są na stronie www.zonep2p.pl lub stronie programu www.god.com.pl

Edytowane przez arkady1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec sieci P2P czy jednak nie ???

  Aktualnie sieć torrent można by powiedzieć upada jedna za drugą, czy to początki końca sieci P2P.

1226779[/snapback]

No z tym to ja się nie mogę zgodzić.. Co prawda upadł największy bastion Torrenta każdy napewno wie o jaki adres chodzi ale reszta ma się całkiem nieźle.. świadczy o tym tępo wydawania gier pirackich kopii w sieci torrent oraz filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak.

 

nowych rodzajow sieci i klientow troszke przyszlo. np jest jakas siec p2p ktora jest zupelnie zdecentralizowana. nie ma serwerow, a wyszukiwanie odbywa sie od koncowki do koncowki. podobno jakies mechanizmy inteligentne sa tam zawarte.

 

ostatnio slyszalem o sieci ktora ma byc odpowiedzia na skanowanie przez powiedzmy RIAA zrodel, odczytywanie ich, porownywanie i namierzanie IP delikwenta. podobno w tej sieci nie ma sposobu na namierzenie IP... czy to prawda? nie mam pojecia, bo nie uzywam. pase sie tylko spokojnie na lace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal jestem w szoku po skasowaniu suprnovy... :blink:

oby nie stało się tak samo np. z osiołkiem...

1254430[/snapback]

pare dni po zamknieciu pojawil sie dzialajacy mirror ; )

poza tym jest wiele stron lepszych niz suprnova wiec tak czy siak kto chce miec dostep do plikow bedzie mial i nie zmieni tego zamkniecie tego czy owego serwisu bo na jego miejsce jak grzyby po deszczu powstaja nowe ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku torrenta razem z serwisami upadają trackery. Co za tym idzie na tych co zostały ruch jest większy i ich wydajność spada. największa polska strona torrentowa miała ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to RIAA i podobne moga sobie rzadzic w stanach.Nie myslcie ,ze tylko polska ,rosja i bulgaria slynie z zerowego ryzyka uzywania p2p.Moj dostawca internetowy(szwecja) w swojej reklamie pisze ze na jego laczu szybko mozna sciagac filmy i mp3 :lol: Bynajmniej nie chodzi o ich legalne wersje.Kiedys poskarzylem sie ze spadly mi transfery w p2p.Sam pootwieral mi porty chociaz go o to nie prosilem.Innym dowodem niech bedzie odpowiedz serwisu piratebay na skarge jednego z producentow flmowych(wtajemniczeni wiedza o co chodzi) p2p bedzie zawsze czy to sie komus podoba czy nie.Jak nie torrent to osiolek albo dc albo jeszcze cos innego co tam nasi sprytni programisci wymysla

Edytowane przez dr.cox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku torrenta razem z serwisami upadają trackery. Co za tym idzie na tych co zostały ruch jest większy i ich wydajność spada. największa polska strona torrentowa miała ten sam problem.

1270754[/snapback]

eXeem ma ograniczyć rolę trackerów praktycznie do ZERA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast robić tyle różnych sieci zrobili by jedną pożądną, a nie jakieś małe które zanim sie wybiją to już upadną

Jedna porządna upadłaby z prędkością światłą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo serwisow torrentowych ;) to aktualnie nie jest tak zle...poniewaz po udadku TB powstal TB2 ;) powiedzialbym nawet ze jest poterzniejszy od swojego poprzednika, no cuz Suprnovej nie bylo pisane dalej funkcjionowac...ale prawda jest taka ze zaraz po udadku seerwisow torrentowych urcuhamiane sa kolejne serwisu ktore uzupelniaja powstala luke, TB2 ruszyl bodajze 2 tyg po upadku TB.....wiec nie jest tak zle ;)

Edytowane przez raven_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, lokitorent niezle sobie polecialo... zebrali kase od uzytkownikow, sprzedali logi ludziom z RIAA i teraz beda pozwy wysylac hehe...

1276578[/snapback]

Byłem userem. Sobie siedzę i czekam na pozew. Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z takich programów sieci P2P jak emule, edonkey, overnet, bear share i torrenciarek azureus i bit tornado.

moje osiągi na tych PROGRAMACH p2p wachały się przy mniejszych plikach około 1o KB lecz przy większych plikach takich jak 700MB predkość wachała się około 5 KB, lecz kiedy postanowiłem wgrać sobie polski program P2P o nazwie GODclient

moje transwery osiągały po 25-40 KB a mam łącze 256 kB=32KB. W tym programie jest dużo nowinek w sieci p2p jakimi są : brak kolejek po plik, czat- możliwość konsultacji, własna przeglądarka internetowa która ułatwia prace z ściąganiem i pracy przy INTERNECIE. Moim zdaniem program który się dopiero rozwija ma szanse wejść przebojem na skale ŚWIATOWĄ.

Gorąco polecam i zachęcam do pobrania go a link zamieszczam poniżej:

http://www.pcworld.pl/ftp/download/pc_5784/GoDSetup.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE(Vincent de Marco @ Feb 14 2005, 16:26)

No fakt, lokitorent niezle sobie polecialo... zebrali kase od uzytkownikow, sprzedali logi ludziom z RIAA i teraz beda pozwy wysylac hehe...

*

 

 

Byłem userem. Sobie siedzę i czekam na pozew. Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać.

hehe ja tez bylem ale dawno sie tam nie pokazywalem... zaskoczylo mnie to info tym bardziej ze jak ktos wspomnial zbierali kaske na funkcjonowanie hmm... palakc bedziemy jak nas pozwia :) poki co smiejmy sie jak napisal Vincent

 

btw sa inne serwisy ktore wciaz naadal dzialaja niezle... a co do polskich torrentow to staralem sie kozystac z 2 a potem z innej wersji jednego z nich ale podziekowalem glownie ze wzgledu na funkcjonalnosc samego serwisu wlasciwie jej braku, poprostu nie dalo sie przejrzec czego kolwiek...

 

sciagnolem GoD'a lookniem wieczorkiem co potrafi... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno napisałem ten temat ale miałem chyba nosa, program się rozwija , ludzi przybywa, dochodzą nowe serwery / z przecieków wiem także, że mam być wbudowny komunikator do prowadzenia rozmów z użytkownikami gg bez instalacji tego programu/. Przeglądając forum znalazłem oto taki temat GodClient. Ciekawe post. Cóż może potestujemy.

Edytowane przez arkady1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem żaden zmierzch bo taki DC++ który imo jest najlepszym programem jest nie do zablokowania przez takie instytucje jak RIAA poprzez zasady działania tego p2p(a przynajmniej ja nie wpadłem jeszcze na pomysł jak to zrobić), natomiast kaze czy torrenty czy emule zablokować jest dużo łatwiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P2P nigdy nie zginie. Najlepsza sieć wymiany plików...  :wink:  Polecam Overneta oraz eMule. Chyba są najlepsze.

1525032[/snapback]

o Edonkeyu zapomniales :P To samo - ale ja go najlepiej trawie ze wszystkich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...