Skocz do zawartości
malkovich

Ping I Ttl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest... jak pinguję do onet'u zawsze mam TTL 53 a po drodze 13 węzłów...

 

Dołączona grafika

 

Pingowanie do tweak.pl daje zawsze TTL 55, po drodze 10 węzłów:

 

Dołączona grafika

 

Do www.altavista.com - TTL 238, po drodze 19 wezłów....

 

I jaka tutaj jest arytmetyka??? 53+13=64, 55+10=65, 238+19=257!!!! 257 to więcej niż 2 do potęgi 8 minus 1 czyli 255 i nie bardzo mi się to kalkuluje.... Jest tutaj jakaś logika? Co z tym TTL?

 

Jak pinguję do rutera (zaraz za kompem) TTL=64 no i jest jeden węzeł (ten ruter)....

 

Trochę komentarzy mile widziane.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myślałem, że 53 + 13 to 66 ;]

O ja głupi ;]

 

TTL DETAILS

      The  TTL  value  of an IP packet represents the maximum number of IP routers that the packet can go through before being thrown away.  In current practice you can expect

      each router in the Internet to decrement the TTL field by exactly one.

 

      The TCP/IP specification states that the TTL field for TCP packets should be set to 60, but many systems use smaller values (4.3 BSD uses 30, 4.2 used 15).

 

      The maximum possible value of this field is 255, and most Unix systems set the TTL field of ICMP ECHO_REQUEST packets to 255.  This is why you will find you can ``ping''

      some hosts, but not reach them with telnet(1) or ftp(1).

 

      In normal operation ping prints the ttl value from the packet it receives.  When a remote system receives a ping packet, it can do one of three things with the TTL field

      in its response:

 

      o Not change it; this is what Berkeley Unix systems did before the 4.3BSD Tahoe release. In this case the TTL value in the received packet will be 255 minus  the  number

        of routers in the round-trip path.

 

      o Set  it  to  255; this is what current Berkeley Unix systems do.  In this case the TTL value in the received packet will be 255 minus the number of routers in the path

        from the remote system to the pinging host.

 

      o Set it to some other value. Some machines use the same value for ICMP packets that they use for TCP packets, for example either 30 or 60.  Others  may  use  completely

        wild values.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zajebiście ważne (przynajmniej dla mnie) pytanie. Co to jest ten TTL? I co ważniejsze jak go przestawić z 64 na 128? Dlaczego pytam o przestawienie, ano dla tego, że w mojej sieci wireless wszyscy mają przy skanowaniu TTL=128, a ja jako jedyny mam "tylko" 64. Nie pytałbym o nic, ale innym Internet śmiga jak grom, a u mnie czasami chodzi jak na modemie k...a!

post-108220-1110642738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Czytałem to ale nie moge tego znaleźć może dlatego że mam WinXP SP2. Jak dasz rade to z łaski swojej zrób PrintScreena gdzie i jak to sie robi. Bo jak to nie pomoże to chyba musze iśc na dach i ustawiać antene jeszcze raz :mur: Ale nie wiem czy jej ustawienie coś da bo tak jak już mówiłem - kumple mają po 2 kreski w zasięgu i im śmiga a ja mam 3 i k..... nie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem co to ma dać, ale to jedyna rzecz jaka mnie wyróżnia od reszty. Jak to nie pomoże to nie wiem już co pomoże. Aha, jeszcze jedno. Jest u mnie taka sytuacja z tą siecią: przy monitorku pokazuje mi jakość syganłu -Znakomita, na karcie Link Quality - 100% Signal Strenght - 75%, czyli wszystko COOL, ale jest jeszcze jeden wskaźnik, po włączeniu windosowskiego programu do obsługi sieci martwi mnie jego wskaźnik który pokazuje jedną kreskę na pięć. Wyczytałem gdzieś że ten wskaźnik jest nieważny ale kto pyta nie błądzi. P.S. Dzięki stary za stronke. Opis jest wystarczający :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem co to ma dać, ale to jedyna rzecz jaka mnie wyróżnia od reszty. Jak to nie pomoże to nie wiem już co pomoże. Aha, jeszcze jedno. Jest u mnie taka sytuacja z tą siecią: przy monitorku pokazuje mi jakość syganłu -Znakomita, na karcie Link Quality - 100% Signal Strenght - 75%, czyli wszystko COOL, ale jest jeszcze jeden wskaźnik, po włączeniu windosowskiego programu do obsługi sieci martwi mnie jego wskaźnik który pokazuje jedną kreskę na pięć. Wyczytałem gdzieś że ten wskaźnik jest nieważny ale kto pyta nie błądzi. P.S. Dzięki stary za stronke. Opis jest wystarczający :D

1324783[/snapback]

 

 

wyraz sie jasno o co chodzi bo nie bardzo cie rozumie (9bear) ale ty i tak dla mnie zrozumiale piszesz

hmmmmmmmmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyraz sie jasno o co chodzi bo nie bardzo cie rozumie (9bear) ale ty i  tak dla mnie zrozumiale piszesz

hmmmmmmmmmmmm

1672483[/snapback]

 

Mógłbyś z łaski swojej nie odkopywać tematów sprzed pół roku jeśli tylko masz zamiar wstawić bezsensowną odpowiedź i nabić posta? Czy może mam ci pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...