Skocz do zawartości
excumbed

Płynna Software'owa Kontrola Prędkości Radiatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jak w temacie... poszukuje programu do płynnej kontroli prędkości (=temperatury) wszystkich wiatraczków w kompie... a przynajmniej tych janważniejszych... płynnej - mam na myśli że moge zmienić ustawienie i od razu widać efekt...

 

Prosze o pomoc w postaci nazw takich programów i z góry dziekuje !

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@origjusz - wlasnie sie bawie speed fanem ale kurcze nie bardzo mi ta funkcja auto dziala ... i nie wiem w czym tkwi problem ...

Mozesz opisac co trzeba zrobic oprocz zaznaczenia automatycznie reguluj obroty ?

chyba jednak wroce do mojego regulatora home made :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim kompie radiatorki się nie kręcą :P

kręcą się tylko wentylatorki ;]

ps. czy to normalne że mam temp procesora (PIV 1,7ghz) między 47-55stC ??

-------------------

WŁAŚNIE ODKRYŁEM COŚ CIEKAWEGO, CAŁY CZAS SMAROWAŁEM RAD i PROC PASTĄ TERMOPRZEWODZĄCOM, ZROBIŁEM MAŁY TEST, I OKAZAŁO SIĘ ŻE NAJLEPIEJ PRZEWODZI... SREBERKO Z CZEKOLADY (NAJLEPIEJ TE Z WEDLA BO TE Z LIDER SZAJSA TO SĄ JAKIEŚ PLASTIKOWE ;]) TEMP SPADŁA MI O 2stC !!!! W PORÓWNANIU Z PASTAMI

Edytowane przez danioX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina programu, że nie reguluje wam prędkości wiatraków. sprawdzcie najpierw czy wasza płyta oferuje regulacje PWM (czyli regulacje współczynnika wypełnienia sygnału). jeśli nie ma.. to żaden programik wam tego nie zrobi.

 

p.s. KT7 z tego co pamiętam nie ma.. sorry

p.s.2 SpeedFan ma na swojej stronie wyszczególnione obsługiwane płyty. zapraszam do leORT: ORT: ORT: ktury.

 

WŁAŚNIE ODKRYŁEM COŚ CIEKAWEGO, CAŁY CZAS SMAROWAŁEM RAD i PROC PASTĄ TERMOPRZEWODZĄCOM, ZROBIŁEM MAŁY TEST, I OKAZAŁO SIĘ ŻE NAJLEPIEJ PRZEWODZI... SREBERKO Z CZEKOLADY (NAJLEPIEJ TE Z WEDLA BO TE Z LIDER SZAJSA TO SĄ JAKIEŚ PLASTIKOWE ;]) TEMP SPADŁA MI O 2stC !!!! W PORÓWNANIU Z PASTAMI

hehe, jeśli walisz pastę na radiator i na CPU to się nie dziwie. tam jest z pół milimetrowa warstwa!! to działa jak izolator!! pasty ma być nałozone bardzo cieniutko. prawie tyle co nic. i nakłada się tylko na jąderko procka po czym delikatnie rozprowadza cienką warstwę za pomocą opuszka palca. nadmiar zbieramy. Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Takkk .. temat jest wybitny <_< ..... tylko pogratulować inwencji tworczej ...

 

Co do wiatraków Polecam jak koledzy wyżej . . SpeedFan 4.20 taki mam i jest git :)

Edytowane przez PoTaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...