Skocz do zawartości
miszi

Gra Dla Myślących :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Albo nazwa utworu, albo kompozytora, albo z tych nutek ulozy jakis napis np pomiedzy 2 nutkami G - moze to sugeruje (G G) na obrazku.

 

 

UPDATE

albo chodzi o :

Gama, Victor - Angolan musician, composer, and builder of musical ;)

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to ja się ładnie wkręciłm.

Pierwsze co mi się skojarzyło to kompozytor o inicjałach GG - (George Gershwin)

"This one is English" - wiadomo

Gama - Słynny utwór Gershwina to "Koncert fortepianowy F-dur" - niestety nie pasuje :(

Inny znany utwór tego gościa to "Błękinta rapsodia" - nie pasuje ani po polsku ani po angielsku :(

 

Spicum ten ten twój Victor Gama jest z Angoli a nie z Anglii :)

Gershwin tez nie bardzo pasuje bo to amerykański żyd.

Klapa! Potrzebna jakaś wskazówka. Może my za głęboko brniemy a odpowiedź jest dużo łatwiejsza?

 

Nazwy obrazków chyba nie mają, aż takiego znaczenia w rozwiązaniu, choć autor celowo nazywa każdy inaczej. Wiecie jakby było np. obraz1, obraz2, obraz3, można by łatwo rozszyfrować jaki jest następny i wpisać go w link. Miszi miał racje wszystko ma tu jakieś znaczenie.

Edytowane przez Xavras Wyżryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He was born Jacob Gershowitz, 26 September 1898, in Brooklyn, New York, of Russian-Jewish immigrants. As a boy he could play popular and classical works on his brother Ira's piano by ear. In 1913 he quit school to study music and began composing for Tin Pan Alley; by 1919 he had his first hit "Swanee" and his first Broadway show "La, La, Lucille." In less than three weeks in 1924 he composed "Rhapsody in Blue," originally for Paul Whiteman's relatively small swing band and later orchestrated by Ferde Grof^Eé. "Concerto in F" followed the next year, and his musical success "Oh, Kay!" (which included "Someone to Watch Over Me") the year after that. Success continued: "Funny Face" (1927), the tone poem "American in Paris" (1928), "Girl Crazy" (1929), "Of Thee I Sing" (1931 the first musical to win the Pulitzer Prize), and the first true American opera: "Porgy and Bess" (1935). He moved to Hollywood were his songs were performed by Fred Astaire and Ginger Rogers. In 1937 he fell in love with Paulette Goddard, then married to Charlie Chaplin. He was hearbroken that she would not leave her husband for him. When he fell ill, that June, it was written off as stress. A month later he died of a brain tumor, five hours after a failed surgical attempt to remove it. Funerals were hold in both Hollywood and New York.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w 3lvl, odszyfrowałem ten cały alfabet (*^*^$*@$%@*$%!*$), wyszło mi hasło : ********* , gdy wpisuje to nie chce przejsc dalej....o co chodzi ??

 

ps. juz nie wazne ;]

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w 3lvl, odszyfrowałem ten cały alfabet (*^*^$*@$%@*$%!*$), wyszło mi hasło : *********** , gdy wpisuje to nie chce przejsc dalej....o co chodzi ??

1241280[/snapback]

Bo masz błąd , sprawdź jeszcze raz! Edytowane przez Xavras Wyżryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że GAMA to taki festiwal muzyczny chyba dla dzieci, a tak to nut z podstawówki nie pamiętam, gadu-gadu to to nie będzie bo to są wielkie litery, ta falowana kartka to jakby w książce ją ktoś przewracał lub coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w zrudle tylko tytul i obrazek :?

 

ale raczj tytul po nic sie nie przyda

 

Blink to w wolnym tlumaczeniu slepy, niewidomy

 

http://www.teksty.org/b/blink182/down.php - tekst piosenki tak na wszelki wypadek :lol:

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Level SE7EN COMPLETED.

 

UPDATE: Czekamy na autora - miszi? Czy kombinujemy dalej? Niewiadomo czy to już koniec, a jeśli nawet, to co o tym świadczy?

 

Zobaczymy co powie autor... najpewniej jutro około 13-15 będziemy wiedzieć czy to koniec walki, czy nie.

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przydały by się podpowiedzi bo ja dalej nie wiem jak wyść z 5 lvl  :sad:

1242075[/snapback]

Poczytaj ten temat, a będziesz znał odpowiedź jak przejść 5 level. Do 6 levelu też są podpowiedzi, a siódmy jest banalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam przy 5. levelu. Nic mi nie daje połączenie +/00, numeru 31 i przekształcania tego na język Windings 3. Czyżbym miał niewłaściwy tok myślenia? Podpowiedzcie coś jeszcze, bo myślę, że gdziś coś sobie ubzdurałem i nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jestem w szóstce, w piątce było za dużo informacji i wcześniej przekombinowałem.

Strzałki mi nie dawały spokoju, a mogłem dojść do tego bez strzałek i tej całej kombinacji z językiem. Tylko skoro każda informacja ważna...

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...