Skocz do zawartości
k2

Dziwny problem z Prolinkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel przyniusł mi karte GF2 ti 64 która dzała tylko na niektórych płytach głownych. Karta jest w 100% tylko albo dzała albo nie [monitor nie wstaje] Przykładowo na ECS k7s54 dzała a na asusie P4S533 nie?

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gowniana mobo to bardzo prawdopodobne :) Gownaiana  grafa pasuje jak ulał go gownaianej mobo :D  :P :lol:

 

ciekawe na jakiej podstawie mowisz tak o tej grafie :lol: bo ja jakos mam prolinka i chodzi swietnie wiec lepiej nie wypowiadaj sie tak jak czegos nie miales :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gowniana mobo to bardzo prawdopodobne :) Gownaiana  grafa pasuje jak ulał go gownaianej mobo :D  :P :lol:

 

ciekawe na jakiej podstawie mowisz tak o tej grafie :lol: bo ja jakos mam prolinka i chodzi swietnie wiec lepiej nie wypowiadaj sie tak jak czegos nie miales :!:

Dokladnie !

Nie wiem skad sie wziela opinia o "gownowatosci" Prolinka ? 8O

Chyba tylko z wypowiedzi posiadaczy "wypasionych" firm :?

Ja pier 8O le Gejnłorda i inne, za ta cena.

Prolink w 90% przypadkow luxusowo sie kreci i daje ladny obraz.

A ze czasem ktos trafi na badziewny egzemplarz ?

Pryszcz :P poszukajcie na forum postow niezadowolonych nVidia users , zaskoczy was wynik, kto bradziej narzeka LOL jednym slowem.

Pieprzyc dyrdymaly kazdy potrafi, a najczesciej robia to ci ktorzy nawet w kompie Prolinka nie mieli :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gowniana mobo to bardzo prawdopodobne :) Gownaiana  grafa pasuje jak ulał go gownaianej mobo :D  :P :lol:

 

ciekawe na jakiej podstawie mowisz tak o tej grafie :lol: bo ja jakos mam prolinka i chodzi swietnie wiec lepiej nie wypowiadaj sie tak jak czegos nie miales :!:

Dokladnie !

Nie wiem skad sie wziela opinia o "gownowatosci" Prolinka ? 8O

Chyba tylko z wypowiedzi posiadaczy "wypasionych" firm :?

Ja pier 8O le Gejnłorda i inne, za ta cena.

Prolink w 90% przypadkow luxusowo sie kreci i daje ladny obraz.

A ze czasem ktos trafi na badziewny egzemplarz ?

Pryszcz :P poszukajcie na forum postow niezadowolonych nVidia users , zaskoczy was wynik, kto bradziej narzeka LOL jednym slowem.

Pieprzyc dyrdymaly kazdy potrafi, a najczesciej robia to ci ktorzy nawet w kompie Prolinka nie mieli :x

Kumpel ma Gf 2 MX 400 tv-out , od Prolinka i sama karta jak i tv out dzialaja znakomicie , wiec podpisuje sie pod tym co napisal Reed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, Prolik robi dobre karty i mój MX też to potwierdza a nowe karty są jeszcze lepsze. Wiele było ostatnio o MX400 z 64bitową szyną danych do pamięci u Prolinka coś takiego by nie mogło mieć miejsca.

 

A temat powinien mieć tytuł "Dziwny problem z Asusem" a nie Prolinkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przyniusł mi karte GF2 ti 64  która dzała tylko na niektórych płytach głownych. Karta jest w 100% tylko albo dzała albo nie [monitor nie wstaje] Przykładowo na ECS k7s54 dzała a na asusie P4S533 nie?

Dlaczego?

może ta katra nie wyrabia na AGPx4, bo na nowych płytach pod P4 (nie wiem jak ten P4S533 - wiec może zle mowie) dzialają tylko karty AGPx4 na napieciu 1,5V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ta katra nie wyrabia na AGPx4, bo na nowych płytach pod P4 (nie wiem jak ten P4S533 - wiec może zle mowie) dzialają tylko karty AGPx4 na napieciu 1,5V??

Też o tym myślałem ale przecież to jet GF2Ti który napewno ma AGPx4, gdyby to była TNT to wtedy byłoby to bardzo prawdopodobne a tak nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem Prolinka 2Ti 64mb , wiec nie mowcie ze gadam o czyms czego sam nie doswiadczylem. Zreszta juz kiedys o tym pisalem :) Karte ta oddalem na drugi dzien , gdyz nie pozwalala na ZADEN o/c- nawet o 5 MHz - i to niby dobra karta ? :lol: Doplacilem 50 pln i mialem winfasta 2Ti , ktory pieknie sie krecil ( nie pamietam ile ale sporo). Wiec zdanie o tej "firmie" juz mam wyrobione :D i nie probujcie mnie do niej przekonac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gowniana mobo to bardzo prawdopodobne :) Gownaiana  grafa pasuje jak ulał go gownaianej mobo :D  :P :lol:

 

ciekawe na jakiej podstawie mowisz tak o tej grafie :lol: bo ja jakos mam prolinka i chodzi swietnie wiec lepiej nie wypowiadaj sie tak jak czegos nie miales :!:

Dokladnie !

Nie wiem skad sie wziela opinia o "gownowatosci" Prolinka ? 8O

Chyba tylko z wypowiedzi posiadaczy "wypasionych" firm :?

Ja pier 8O le Gejnłorda i inne, za ta cena.

Prolink w 90% przypadkow luxusowo sie kreci i daje ladny obraz.

A ze czasem ktos trafi na badziewny egzemplarz ?

Pryszcz :P poszukajcie na forum postow niezadowolonych nVidia users , zaskoczy was wynik, kto bradziej narzeka LOL jednym slowem.

Pieprzyc dyrdymaly kazdy potrafi, a najczesciej robia to ci ktorzy nawet w kompie Prolinka nie mieli :x

zgadzam sie o palit daytona tez tak mowia na forum jak nie firmowe to gowniane a to nie prawda patrz w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio namnożyło nam sie osobników którzy bez jakiejkolwiek wiedzy nazywają wszystko <span style="color:red;">[ciach!]</span>ianymi... ja bym ich na....... a zresztą nieważne niebede sobie robił wrogów.... ;) a pomyslał ktos o zasilaczu? hehe wiem ze to głupie ale jak ja zmieniłem karte muzyczną to mi stary 250W juz niewstawał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale przecież to jet GF2Ti który napewno ma AGPx4, gdyby to była TNT to wtedy byłoby to bardzo prawdopodobne a tak nie sądzę.

Różnie to bywa, zdarzają się karty (szczególnie te tańszych producentów) że chodzą stabilnie tylko na AGPx2 a na x4 się sypią, ustaw w biosie AGPx2 i zobacz co będzie, również tak jak mowi bLaSterD może to byc wina zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem Prolinka 2Ti 64mb , wiec nie mowcie ze gadam o czyms czego sam nie doswiadczylem. Zreszta juz kiedys o tym pisalem :) Karte ta oddalem na drugi dzien , gdyz nie pozwalala na  ZADEN o/c- nawet o 5 MHz - i to niby dobra karta ? :lol: Doplacilem 50 pln i mialem winfasta 2Ti , ktory pieknie sie krecil ( nie pamietam ile ale sporo). Wiec zdanie o tej "firmie" juz mam wyrobione :D  i nie probujcie mnie do niej przekonac  :)

no i co z tego że się nie kręciła?? to nie znaczy że zaraz jest zła!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gowniana mobo to bardzo prawdopodobne :) Gownaiana  grafa pasuje jak ulał go gownaianej mobo :D  :P :lol:

 

ciekawe na jakiej podstawie mowisz tak o tej grafie :lol: bo ja jakos mam prolinka i chodzi swietnie wiec lepiej nie wypowiadaj sie tak jak czegos nie miales :!:

Dokladnie !

Nie wiem skad sie wziela opinia o "gownowatosci" Prolinka ? 8O

Chyba tylko z wypowiedzi posiadaczy "wypasionych" firm :?

Ja pier 8O le Gejnłorda i inne, za ta cena.

Prolink w 90% przypadkow luxusowo sie kreci i daje ladny obraz.

A ze czasem ktos trafi na badziewny egzemplarz ?

Pryszcz :P poszukajcie na forum postow niezadowolonych nVidia users , zaskoczy was wynik, kto bradziej narzeka LOL jednym slowem.

Pieprzyc dyrdymaly kazdy potrafi, a najczesciej robia to ci ktorzy nawet w kompie Prolinka nie mieli :x

zgadzam się w 100% miałem wiele kart i matroxa i asusy moją przedostatnią był prolink gf2ti 64MB ti i byłem bardzo zadowolony dlatego kupiłem kartę którą mam obecnie i też nie moge nic złego powiedzieć a wiele dobrego i obraz jest b.dobry i na monitorze i na TV wiec przestańcie się czepiać może to nie wina kart tylko ich użytkowników :wink:

ja jakoś nigdy nie miałem takich problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem swojego gtsa prolinka na ti prolinka (bez doplaty :) jestem zadowolony

Przez 2 miesiace musialem korzystac z badziewnej rivy minta potem pine rivy i po wsadzeniu prolinka powiem jedno ze obraz jest zarabisty (wyrazny 1024x768 100 hz czcionki czarne super czytelne) wg moich odczuc grafa ta dawala 2 razy lepszy obraz niz radeon 7500 hisa ktorego mialem przez cale 40 min w kompie :)

4800 3dmarkow na niekreconej grafie

qwej w 1024x768 wsio na full 32 bit 116 klatek :)

wkoncu mi sie gta3 nie tnie - na gts pro prolinka sie ciela mimo ze np qwej mial taka sama wydajnosc na obu kartach - pewnie roznica w ilosci ramu na grafie daje o sobie znac w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - mój kumpel miał podobny problem - też prolink gf 2 pro nie chciał działać z ASUS tusl (ten pod tualatina) w ogóle nie dawała obrazu na monitor - bo TVOUT działał - wymienił grafę na gf4mx też prolinka i działa :lol: - do tej pory nie znam przyczyny - bo karta w innych kompach śmiga aż miło. Najlepsze jest to - że przestała działać - poszła do serwisu - wróciła i dalej nie działała na tym kompie - na innych spoko - nie jestem w stanie podać przyczyny :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio namnożyło nam sie osobników którzy bez jakiejkolwiek wiedzy nazywają wszystko <span style="color:red;">[ciach!]</span>ianymi... ja bym ich na....... a zresztą nieważne niebede sobie robił wrogów.... ;) a pomyslał ktos o zasilaczu? hehe wiem ze to głupie ale jak ja zmieniłem karte muzyczną to mi stary 250W juz niewstawał ;)

 

ja wystarczy ze podkrece procka z napiecia 1,65 na 1,85 i mi monitor gasnie tak ze musze reseta robic bo nie chce sie na nowo zalaczyc :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wystarczy ze podkrece procka z napiecia 1,65 na 1,85 i mi monitor gasnie tak ze musze reseta robic bo nie chce sie na nowo zalaczyc  :oops:

No i co w tym dziwnego???

Przecież sporo wzrasta pobór prądu przez twojego procka z powodu zwiększenia napięcia i się nie dziw że zasilacz nie wyrabai (prawdopodobnie jakiś cienkawy jest).

Wystarczy sprawdzić na procku przy jakiś innych napięciach i u mnei wychodzi że po zmianie napięcia z 1,75 na 1,85 podawane napięcie na 5V spada, ale szczęśliwie minimalnei bo o 0,04V

Ale w drugim kompie gdzie jakiś badziewny rubikon siedzi aka zmiana powodowała ok. 0,1V różnicy.

 

A co do twojego procka op sprawdziłem że ilość wydzielanego ciełą rośnie wtedy o ok. 7-8W i tego widać już zasilacz nei może pociągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gowniana mobo to bardzo prawdopodobne :) Gownaiana  grafa pasuje jak ulał go gownaianej mobo :D  :P :lol:

 

ciekawe na jakiej podstawie mowisz tak o tej grafie :lol: bo ja jakos mam prolinka i chodzi swietnie wiec lepiej nie wypowiadaj sie tak jak czegos nie miales :!:

Dokladnie !

Nie wiem skad sie wziela opinia o "gownowatosci" Prolinka ? 8O

Chyba tylko z wypowiedzi posiadaczy "wypasionych" firm :?

Ja pier 8O le Gejnłorda i inne, za ta cena.

Prolink w 90% przypadkow luxusowo sie kreci i daje ladny obraz.

A ze czasem ktos trafi na badziewny egzemplarz ?

Pryszcz :P poszukajcie na forum postow niezadowolonych nVidia users , zaskoczy was wynik, kto bradziej narzeka LOL jednym slowem.

Pieprzyc dyrdymaly kazdy potrafi, a najczesciej robia to ci ktorzy nawet w kompie Prolinka nie mieli :x

Święte Słowa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy roznica 50 pln na 2Ti jest taka duza ..? W przypadku GF4 Ti4200 bedzie to pewnie od 60 do jakis 100 pln zaleznie od sklepu. Ja po prostu wole dolozyc. Nie o to chodzi ze jestem manaiakiem wypasionego sprzetu :D Tamten 2Ti prolinka ktorego mialem w kompie nie dosc ze sie nie chcial podkrecic ( Yuri jesli dla ciebie " niepodkrecalna" karta jest OK to spox ale ja lubie cos zyskac a o/c zwykle poprawia troche osiagi :D ) to przegrzewal sie przy otwartej obudowie!! po kilku godzinach grania ( ofc bez o/c grafy! ) No i jakosc obrazu na nim byla slaba skoro nawet ja to zauwazylem. Zakupiona na drugi dzien karta Leadteka byla duuzo lepsza od tego prolinka a kosztowala 50 pln wiecej.

Raz sie nacialem na tej firmie i starczy- juz nikomu nie polecam prolinka NIGDY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy roznica 50 pln na  2Ti jest  taka duza ..? W przypadku GF4 Ti4200 bedzie to pewnie od 60 do jakis 100 pln zaleznie od sklepu. Ja po prostu wole dolozyc. Nie o to chodzi ze jestem manaiakiem wypasionego sprzetu :D Tamten  2Ti prolinka  ktorego mialem w kompie nie dosc ze  sie nie chcial podkrecic  ( Yuri jesli dla ciebie  " niepodkrecalna" karta jest OK to spox ale ja  lubie cos zyskac a o/c  zwykle  poprawia troche osiagi :D  ) to przegrzewal sie  przy otwartej obudowie!!  po  kilku godzinach grania ( ofc bez o/c grafy! ) No i jakosc obrazu na nim byla slaba  skoro nawet ja  to zauwazylem. Zakupiona  na drugi dzien karta Leadteka byla  duuzo lepsza od tego prolinka a kosztowala 50 pln wiecej.

Raz sie nacialem na  tej firmie i starczy- juz nikomu nie polecam prolinka NIGDY.

dawno dawno temu :) kupiłem Asusa A7V133 po zlozeniu sprzetu komp raz sie uruchamial a raz nie okazalo sie ze plyta walnieta wymienili mi ja i jest spox. Co chce przez to powiedziec?! Ze nawet najlepszym firmom zdarzaja sie wpadki weic po jednym doswiadczeniu nie mozesz oceniac negatywnie danego produktu. Gdyby te problemy wystepowaly nie tylko u ciebie ale tez u innych uzytkownikow to bym sie zgodzil a tak sie sklada ze bardzo zadko slysze ze komus nawalila karta z Prolinka. Sam to moge poswiadczyc poniewaz "jade" na Prolinku od zawsze i jeszcze nigdy (odpukać :lol: ) nie mialem z nim problemow spoko sie kreci nie przegrzewa sie i jest tani :lol: :lol:. Sorry jesli cie to urazi ale uwazam twoje teksty za zupelnie bezpodstawne. Ja tez moglbym mowic ze Asus jest ch&*&wy gdbym myslal tak jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta gowniana mobo to bardzo prawdopodobne :) Gownaiana  grafa pasuje jak ulał go gownaianej mobo :D  :P :lol:

 

ciekawe na jakiej podstawie mowisz tak o tej grafie :lol: bo ja jakos mam prolinka i chodzi swietnie wiec lepiej nie wypowiadaj sie tak jak czegos nie miales :!:

Dokladnie !

Nie wiem skad sie wziela opinia o "gownowatosci" Prolinka ? 8O

Chyba tylko z wypowiedzi posiadaczy "wypasionych" firm :?

Ja pier 8O le Gejnłorda i inne, za ta cena.

Prolink w 90% przypadkow luxusowo sie kreci i daje ladny obraz.

A ze czasem ktos trafi na badziewny egzemplarz ?

Pryszcz :P poszukajcie na forum postow niezadowolonych nVidia users , zaskoczy was wynik, kto bradziej narzeka LOL jednym slowem.

Pieprzyc dyrdymaly kazdy potrafi, a najczesciej robia to ci ktorzy nawet w kompie Prolinka nie mieli :x

Racja !!! Ja mam PROLINKA GF3Ti200 128 MB i mam go od miesiaca ustawionego na 250 i 466 ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się Prolink nie podoba. Fakt, że coś takiego przerabiałem w czasach Rivy TNT2, ale uraz został. Karta była średnio mocno kręcona i padła bardzo dziwne. Żaden program 3D nie chciał działać, a 3DMark pisał, że karta nie jest akceleratorem 8O Oczywiście reinstalacje Windows'a nie pomagały więc karte po prostu trafił szlag 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]A mi się Prolink nie podoba. Fakt, że coś takiego przerabiałem w czasach Rivy TNT2, ale uraz został. Karta była średnio mocno kręcona i padła bardzo dziwne. Żaden program 3D nie chciał działać, a 3DMark pisał, że karta nie jest akceleratorem 8O Oczywiście reinstalacje Windows'a nie pomagały więc karte po prostu trafił szlag  8)

kumplowi z takimi samymi objawami odeszła do krainy umarłych TNT2 ULTRA Diamonda :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...