Skocz do zawartości
niron

Lcd 19'

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitoru lcd 19' do zastosowan domowych, czyli glownie internet i filmy, czasami gry, co byscie mi polecili w przedziale cenowym do ok. 2000 zl? Patrzalem na tego Samsunga http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15527 , macie jakies inne propozycje? Bede wdzieczny za rady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej ten samsung

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15527.html

 

Czas reakcji 8ms B) Podobno ciut wolniejszy ale i tak szybszej 19" w tym momencie nie znajdziesz a jak poszukasz to znajdziesz go ponizej 2000 zl.

Sam w weekend kupuje samsunga 17" 710T, myslalem o tej 19 ale 400 roznicy w cenie.. hmm... a moze jednak hmm... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. wtopa..

 

a co do tego ze wolniejszy - no te 8ms co podaje producent to raczej marzenia, zreszta zawsze podaja wartosci njakrotszego przejscia od koloru do koloru (na ogol grey-to-grey).. troche to zamieszane jest - poczytaj testy na mva.pl, fachowo pisane. Z tego co slyszalem panel i tak jest szybszy od wiekszosci innych 19", kolory i czern przypuszczam na poziomie srednim jak to w matrycach TN - w sumie ciezko cos powiedziec nie widzac danego monitora - dlatego najlepiej isc i przetestowac w sklepie pare intresujacych cie modeli... no i nie spieszyc sie.

 

Ja w tym momencie waham sie pomiedzy 17" - samsungiem 710t a phillipsem 170b5 - na mva.pl dostal dobre oceny za jakosc obrazu i szybkosc. W sumie to sam nie wiem :D zobacze w sklepie co mi bardziej podejdzie.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku iiyamy 25ms jest wystarczające do filmow i do gier. Sam tez mam monitor LCD 25ms i dla mnie jest OK.Oczywiście w niektórych grach jest widoczne niewielkie smurzenie ale mi to w niczym nie przeskadza, na pewno nie pozbawia to przyjemnosci z grania a sam napisales ze grasz od czasu do czasu - w filmach nie ma zadnego smurzenia. Na tej iiyamie na pewno bedziesz mial o wiele lepszy obraz niz na Samsungu. Widziałem różnice między złończem analogowym a cyfrowym i jak na moje oko to róznica jest bardzo duża, oczywiscie na korzyść DVI-D.

Edytowane przez sigard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Oglądałam go w sklepie Vobis, stał na wyższej półce i mnie się nie podobał ponieważ,

kąty zwłaszcza w pionie chyba wg producenta trochę przesadzone, w porównaniu do niektórych (nie do wszystkich) wyglądał słabiej zwłaszcza kontrast ale być może trzeba go tylko wyregulować. To są tylko moje spostrzeżenia!

Niedawno kolega wybierał sobie panel 17, poradziłam aby najpierw poczytał testy i spisał podstawowe dane żeby nie kupić czegoś ewidentnie tandetnego, póżniej w dużym sklepie oglądał na żywo (pewnie też tak robisz). Te dobre z kartki faktycznie w praktyce się potwierdzały prawie wszystkie ale wybór najładniejszego niestety nie padł na najlepszego wg testów.

Osobiście jak będę kupywała dla siebie to wykorzystam znajomości w pewnym sklepie i sama po podłączeniu do komputera pobawię się regulacją obrazu i się przekonam czy te najlepsze wg testów są takie dobre.

Dodam, że zawsze irytuje mnie fakt iż w dużych sklepach ("dla wariatów") stoi np. kilkanaście egzemplarzy obok siebie i tu decydyją reguły handlu, słabszy często stary model wyregulują na tip top i postawią niżej aby go wypchnąć z półki, te dobre na ten czas ustawią tak sobie bo i tak się sprzeda. Wiem coś o tym i większość forumowiczów chyba też! Kliejenci się na to łapią jak muchy na lep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytam o tym phillipsie 190B5 (pozostale literki to oznaczenia koloru) i wyglada naprawde ok... kosztuje ok 2000 zł (w sklepach w trojmiescie, np w gralu :wink: ) a s-ips wyglada na niezly kompromis pomiedzy matrycami TN a VA - chyba jednak dorzuce te 400 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj Bartezjusza o ten monitor - jest jego posiadaczem i zdawal mi relacje z jego uzytkowania. Porownywal nawet z Eizo i jednak wybral Philipsa. Poza tym cena Philipsow jest bardzo atrakcyjna.

 

Niemniej jest lyzka dziegciu w tym wszystkim, jak wiadomo producenci sami decyduja o zmianie matrycy w danym modelu LCD i jest to zjawisko nagminne dotyczace wielu producentow. Niestety nie racza o tym powiadamiac klientow. W tym przypadku Philips podobno oferuje tez ten sam model na matrycy MVA Premium, a ta jak wiadomo ma duzo gorszy czas reakcji. Pisza o tym na mva.pl:

http://mva.pl/?id_kategorii=2&kategoria=13&add_kom=780

 

Ale podobno idzie rozroznic monitory po kolorze diod na panelu kontrolnym - niebieska - S-IPS a zielona MVA Premium.

Normalnie gra w kolory :-) Pozniej sprzedawcy beda myslec, ze jakis wariat w sklepie sie uparl na model z niebieska dioda :lol:

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philips 190b na s-ips

 

to ze ma 25ms podawane to zapewniam ze sobie znacznie lepiej radzi w np grach niz TN gdzie podają 12 czy 16ms

 

sam wybierałem lcd 3 miechy temu dla siebie- ogladałem, testowałem itp

 

martyca S-IPS jest zdedydowanie najlepsza pod kazdym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytalem to ten Samsung jest na matrycy TN+Film i to 8ms hehe - niezla bajerka marketingowa :-)

 

Niron nie kombinuj i bierz Philipsa, bo ma lepsza matryce od Samsunga, a przy tym jak sie okazuje rownie szybka :-)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dopowiem ze tymi czasami reakcji to jest jakas histeria, mnie tez wmawiano ze jak wezme na matrycy xVA to bede mial niesamowite smuzenie, co prawda mnie to nie ruszalo bo monitor potrzebuje do pracy a nie grania (glownie grafika + crt obok), ale z ciekawosci zapuscilem kilka gierek i filmow i naprawde jakis strasznych problemow nie dostrzegam tym bardziej ze czas reakcji jest rowniez zalezny od ustawien kontrastu i jasnosci, tak ze wole miec dobra czern i kolory, niz jakies marketingowe 10ms, chyba ze ktos ciupie w gry 24 na dobe to niech se kupi CRT nie bedzie mial smuzenia w ogole.

 

Pewnie mnie wszyscy zjedza ale ja ci polecam http://sklep.benchmark.pl/pelny_14080.html

testowalem ten monitor i zaluje ze nie mialem kasy - niestety mialem tylko na taka sama ale 17 i jestem zadowolony.

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec bartezjusz uwazasz ze duzo lepszy od tego samsunga co podalem na poczatku postu? Oplaca sie dolozyc? Pozatym nie orientujesz sie moze czy wystapuje w kolorze czarnym, bo na takim by mi zalezalo :wink:

1241446[/snapback]

pewnie ze sie opłaca . philips robi najlepsze matryce w tej chwili (SIPS to matryca łącząca szybkosc TN z kątami PVA)

 

w czarnym niestety nie ma ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem przed zakupem 19lcd i chyba łykne tego ,najlepszy kompromis http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=152

testy nalezy traktowac z przymruzenie oka ,bo wedlug nich to zeden lcd nie jest dobry,ale w\w najmniej zjechali .Choc ci maja odmienne zdanie na temat tego lcd http://www.tomshardware.pl/display/2004060..._review-03.html

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie chyba zdecydowalem... Po pokazie niewiedzy sprzedawcow oraz "niesamowitego" zaopatrzenia trojmiejskich sklepow :? najlepszym dla mnie wyjsciem jest kupno przez net. Philipsa bym wzial, ale teraz to juz chyba tylko na matrycach VA beda :angry: . W zwiazku z tym wyskrobie jeszcze pare zlociszy i najprawdopodobniej kupie takie cos: NEC 1970 NX Matryca S-IPS a do tego NEC raczej kaszanek nie robi, na forum mva.pl tez dobre opinie byly. Jako bonus fajny wyglad :D (imo lepszy od philipsa) Fakt ze 2300 to juz troche kasy jest, ale jakos przezyje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie jednak na 1970NX ze wzgledu na to ze w ostatnich Iiyamach E-481 wkladali jakies kiepskie lampy,i podswietlanie stoi na bardzo niskim poziomie.LCD bede mial w tym tygodniu, zdam relacje co i jak. :D

 

ps.dlatego cenny tych Iiyam tak drastycznie spadly,tak mi sie wlasnie wydaje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi takze nie zalezy na szybkosci czyli na grach (mimo ze czasem gram) dlatego wybralem jakosc obrazu a wiec EIZO L557 - jak na czasy zakupu (2003) jedna z najlepszych 17 na rynku - dziala super i jestem w pelni zadowolony mimo ze ma mankament - przy przewijaniu ciemnych stron widac smuzenie - w grach takowego nie stwierdzilem (moze i jest ale nie zauwazylem)

 

najwieksza wada jest to ze za jakosc sie placi :wink:

czyli nie znajdziesz zadnej 19 w tej cenie (ktora masz przeznaczona na zakup) z oferty EIZO

 

ps. nawet media (lublin) nie majac w sprzedazy paneli EIZO zakupila takowe dla osob obslugujacych zakupy ratalne B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego: 1250475[/snapback]

na 99% nie jest to matryca S-IPS tylko TN ,w tym przypadku Nec zastosowal jakis knyf ,widac to po katach 130/130 kazdy S-IPS ma 178/178 przynajmniej te najnowsze .Na www.mva.pl/forum pisali o tym ,ale nie moge znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie jednak na 1970NX ze wzgledu na to ze w ostatnich Iiyamach E-481 wkladali jakies kiepskie lampy,i podswietlanie stoi na bardzo niskim poziomie.LCD bede mial w tym tygodniu, zdam relacje co i jak.  :D

 

ps.dlatego cenny tych Iiyam tak drastycznie spadly,tak mi sie wlasnie wydaje :wink:

1250111[/snapback]

jednym slowem tragedia :mur:

-wyglad monitora super ,i to jedyny jego atut :),chociaz ramka po bokach odstaje od panelu :angry:

-podswietlanie ha,ha wyglada jakby zamiast lamp zastosowane byly diody led :blink:

-kolory kiepskie porownywalem do jakiegos starego lcd 15 SMG Vision kupionego 4lata temu ,wielkiej roznicy niema

-smudzenie zauwazalne w NFSu2 na dalszym planie,FarCry raczej niezauwazalne

-czcionki,ikony, jak i modele samochodow (NFS2) wyraznie poszarpane

 

-wszystkie testy robione na 1280x1024 i DVI-d

 

ps.moze trafilem na wydliwy egzemplarz,jutro go oddaje

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej postanowiłem kupic sobie lcd i jutro wybiram sie do miasta poszukac czegos chociasz juz duzo przeczytałem testów i mam paru faworytów i jednym z nich jest Philips 190B5 ale jest mały problem gdyz słyszałem ze wstawiają teraz do nich matryce MVA a nie tak jak wczesniej S-IPS!! po czym rozpoznac czy jest tam matryca S-IPS czy jest to gdzies napisane na panelu?? bo raczej kolory i kąty widzenia mają te matryce podobne a czas reakcji nie zawse idzie ocenic bo nie ma np takiej mozliwosci sprawdzenia w sklepie chocby na jakiejs gierce! :-| jezeli ktos wie jak to mozn rozpoznac albo sprawdzic byłbym wdzięczny za rade !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...