Skocz do zawartości
niron

Lcd 19'

Rekomendowane odpowiedzi

jednym slowem tragedia :mur:

-wyglad monitora super ,i to jedyny jego atut :),chociaz ramka po bokach odstaje od panelu :angry:

-podswietlanie ha,ha wyglada jakby zamiast lamp zastosowane byly diody led  :blink:

-kolory kiepskie porownywalem do jakiegos starego lcd 15 SMG Vision kupionego 4lata temu ,wielkiej roznicy niema

-smudzenie zauwazalne w NFSu2 na dalszym planie,FarCry raczej niezauwazalne

-czcionki,ikony, jak i modele samochodow (NFS2) wyraznie poszarpane

 

-wszystkie testy robione na 1280x1024 i DVI-d

 

ps.moze trafilem na wydliwy egzemplarz,jutro go oddaje

1254320[/snapback]

wczoraj dostalem monitor z powrotem ,okazalo sie ze to ten sam :blink:

w serwisie stwierdzili ze podswietlanie spelnia normy producenta :blink:

ale najlepsze uzasadnienie dotyczylo odstajacej ramki--cyt."ramka jest bardzo cienka dlatego w wiekszosci monitorow odstaje lub sie wypreza" :blink:

 

takze ladne jaja sobie zrobili :lol: ,od jutra walcze dalej z wymiana lub zwrot kasy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostalem monitor z powrotem ,okazalo sie ze to ten sam :blink:

w serwisie stwierdzili ze podswietlanie spelnia normy producenta :blink:

ale najlepsze uzasadnienie dotyczylo odstajacej ramki--cyt."ramka jest bardzo cienka dlatego w wiekszosci monitorow odstaje lub sie wypreza" :blink:

 

takze ladne jaja sobie zrobili :lol: ,od jutra walcze dalej z wymiana lub zwrot kasy :lol:

1270875[/snapback]

W jakim sklepie kupowałeś?

Swoją drogą jeśli nie zrobiłeś tego osobiście to możesz oddać bez podania powodu (10 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie fajnie.... Przmierzam sie do kupna tego monitorka i mnie wystraszyłeś trochę... dokładnie zresztą w tej firmie. Handlowiec mi napisał, że jak znajde w ciągu 7 dni martwy pixel to mi wymieniają na nowy. A zwrocić (nie reklamować) mogę bez podania przyczyn w ciągu 10 dni (no i łaski tu nie robi bo to ustawowo jest zapisane)

 

Co to znaczy, że obraz jest poszarpany? Tzn. że "za ostry"? Nei bardzo rozumiem... a jak smużenie w filmach? No i te nieszczęsne lampy - to tylko przy zgaszonym świetle widać czy zawsze?

 

Aż mi sie nie chce wierzyć że kolory takie słabe - to na pewno 1970NX? :razz: Kurcze przecież to S-IPS :mellow:

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten NEC sie nie sprawdza,to jeszcze raz polece to co mam.

http://www.monitor.pl/bxa/?action=show_opi...id_kategorii=34

 

MVA,czyli hardcore'owi gracze powinni szukac czego innego (chociaz w wiekszosci gier nie ma sladu smuzenia) ale reszta bedzie zadowolona.

 

PS

Wlasnie zauwazylem,ze Komputronik ma juz inne dane.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11681

Wiekszy kontrast i krotszy czas reakcji. Z ta reakcja,to pewnie marketing,ale nie wiem czemu zmienil sie kontrast. Chyba, ze Viewsonic wsadzil do 191 nowa matryce.

Ja w kazdym razie lece na tej,ktora byla montowana pol roku temu i obraz jest rewelacyjny. Kumpel ma LG1730 i przy kazdej wizycie u mnie sie doluje.

Edytowane przez Vasago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MVA,czyli hardcore'owi gracze powinni szukac czego innego (chociaz w wiekszosci gier nie ma sladu smuzenia) ale reszta bedzie zadowolona.

Kumpel ma LG1730 i przy kazdej wizycie u mnie sie doluje.

1281517[/snapback]

 

to chyba normalne ze twój lcd na MVA ma lepszy obraz niż lg 1730 na matrycy TN! ale za to TN ma szybszy czas reakcji czyli dla osób które dużo grają jest lepszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez napisalem -"MVA,czyli hardcore'owi gracze powinni szukac czego innego (chociaz w wiekszosci gier nie ma sladu smuzenia) ale reszta bedzie zadowolona"

A wyjechalem jeszcze raz ze swoim VS nie dlatego zeby suszyc zeby bo mam monitor,z ktorego sie ciesze,tylko zeby zwrocic uwage na marke.

We wszystkich dyskusjach o LCD przewijaja sie te same nazwy i ViewSonica zwykle wsrod nich nie ma. Kiedys to mialo uzasadnienie bo ciezko go bylo kupic (cos o tym wiem),ale teraz jest w co drugim sklepie internetowym. Warto wziac pod uwage ;)

A wracajac na moment do gier,to hardcore'owcy i tak chyba jeszcze wybiora crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie fajnie.... Przmierzam sie do kupna tego monitorka i mnie wystraszyłeś trochę... dokładnie zresztą w tej firmie. Handlowiec mi napisał, że jak znajde w ciągu 7 dni martwy pixel to mi wymieniają na nowy. A zwrocić (nie reklamować) mogę bez podania przyczyn w ciągu 10 dni (no i łaski tu nie robi bo to ustawowo jest zapisane)

 

Co to znaczy, że obraz jest poszarpany? Tzn. że "za ostry"? Nei bardzo rozumiem... a jak smużenie w filmach? No i te nieszczęsne lampy - to tylko przy zgaszonym świetle widać czy zawsze?

 

Aż mi sie nie chce wierzyć że kolory takie słabe - to na pewno 1970NX?  :razz:  Kurcze przecież to S-IPS  :mellow:

 

Pzdr

1281130[/snapback]

-z tymi poszarpanymi modelami sie uporalem-przyczyna walniety kabel juz jest nowy i w\w problem znikna

-filmu na DVD nie ogladalem ,ale dvix ktorych sie nie da w ogole ogladac

-efekt lamp zanika tylko w naturalnym swietle ,w nocy nawet przy zapalonych lampach po obu stronach monitora swieca tragicznie

-gra sie srednio dobrze np.Farcry.MohPa,NFSu2 chodza elegancko ale Q3,Unreal2003 juz duzo gorzej ,chociarz z dnia na dzien smuzenie jest coraz mniej zauwazalne

-co do kolorow to ocena subiektywna zmajomym sie bardzo podobaja mi srednio

 

ps.mam porobione zdjecia tego monitora-problem lamp,moge podeslac,aha monitor na pewno 1970nx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie oddalem swojego nec'a 1970nx do wymiany ze wzgledu na wyjarany pixel. lampy faktycznie sa kiepskie , ale myslalem, ze to tez wina techniczna mojego panelu, jednak sie mylilem :/. poza tymi elementami monitor generuje moim zdaniem obraz rewelacyjny, trzeba tylko podregulowac. filmy i gry wygladaja super... tylko te lampy :[ ps. kupowalem w mastiff, jak mi oddadza dobry panel to napisze, czy ta firma jest dobra czy raczej nie :|

Edytowane przez olekkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic monitor, nie wiem czy lepiej kupic LCD 19cali czy CRT jakiegos wiekszego, np. 21cali. Ma on sluzyc przede wszystkim do ogladania filmow i gier, mam dobra grafe(GeForce6800 Gainward) wiec chcialbym zeby monitor mial dobre parametry, musi miec szybki czas reakcji, dobra rozdzielczosc i odswiezanie, tak ze np. gdy bede gral w jakas dynamiczna gierke obraz sie nie rozmazywal. Chcialbym sie dowiedziec co lepiej kupic CRT czy LCD i jakie monitorki polecacie?? Mam na to 2000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestem ciekawy czy ktoś ma doświadczenia z nowymi modelami Belinei: 101901 oraz 101902 (ładniejszy, ale chyba niczym innym się nie różnią). Są naprawdę niedrogie, a i parametry niczego sobie. Jak się sprawdzają w grach (Wolfenstein:ET, Call of Duty, Soldat)?

 

[edit]A jaki jest najlepszy monitor ""19 TFT do szybkich strzelanek FPP?[/edit]

Edytowane przez KRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupowałeś?

Swoją drogą jeśli nie zrobiłeś tego osobiście to możesz oddać bez podania powodu (10 dni)

1277308[/snapback]

..oto odpowiedz sprzedawcy internetowego (mastiff) na moje pytanie:

 

> jesli monitor bedzie mial wspomniane wady (wypalone piksele i nierownomierne podswietlenie)

> mam wtedy prawo go odeslac w cigu 10 dni..jak rozwiazac ten problem??

 

Wg ustawy zwrot nie dotyczy rzeczy wyspecyfikowanych co do typu i rodzaju.

W założeniu ma chronić przed oszustami w stylu Mango Telezakupy, gdzie się

sprzedaje przedmioty nie realizujące swoich zachwalanych funkcji.

Zamówienia gdzie kupujący świadomie zamawia konkretny przedmiot o

wyspecyfikowanych własnościach pod to nie podlegają.

 

..aha..

 

ps..w nastepnym mailu poparl to cytatem:

 

"Art. 10. 1. pkt 3 ust 4 niniejszej ustawy:

Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej

na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach: (...)

świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez

niego zamówieniu (...)"

 

..to ja sie juz pogubilem..z jednej strony moge odeslac nie podajac przyczyny a z drugiej niby nie..goddamn..

 

..sorry za 2 posty pod soba ale chcialem zaznaczyc zeby wszyscey przeczytali..

 

..z ofert na allegro slinka mi cieknie na tego dell'a ..ale ciut za drogi jak na moja kieszen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..oto odpowiedz sprzedawcy internetowego (mastiff) na moje pytanie:

 

> jesli monitor bedzie mial wspomniane wady (wypalone piksele i nierownomierne podswietlenie)

> mam wtedy prawo go odeslac w cigu 10 dni..jak rozwiazac ten problem??

 

Wg ustawy zwrot nie dotyczy rzeczy wyspecyfikowanych co do typu i rodzaju.

W założeniu ma chronić przed oszustami w stylu Mango Telezakupy, gdzie się

sprzedaje przedmioty nie realizujące swoich zachwalanych funkcji.

Zamówienia gdzie kupujący świadomie zamawia konkretny przedmiot o

wyspecyfikowanych własnościach pod to nie podlegają.

 

..aha..

 

ps..w nastepnym mailu poparl to cytatem:

 

"Art. 10. 1. pkt 3 ust 4 niniejszej ustawy:

Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej

na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach: (...)

świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez

niego zamówieniu (...)"

 

..to ja sie juz pogubilem..z jednej strony moge odeslac nie podajac przyczyny a z drugiej niby nie..goddamn..

 

..sorry za 2 posty pod soba ale chcialem zaznaczyc zeby wszyscey przeczytali..

No prosze, a ja myslalem, ze wlasciwosci sprzedwanych przez mastiff monitorow sa okreslane przez ta firme - a tu sie okazuje, ze to jednak kupujacy okresla wlasciwosci monitora, jego paramatry, normy ktore ma spelniac itp. w swoim zamowieniu :-) No, kon by sie usmial :-)

A juz najlepsza ta interpretacja, ze to tylko przed telezakupami Mango ma chronic ten przepis :lol: A to mastiff nie zachwala swoich monitorow? A potem sie np okazuje, ze to kicha... Przepisy ustawy o ochronie praw konsumentow daja niejako konsumentowi czas do namyslu i basnie, ze kupujac monitor, kupuje sie rzecz o okreslonych przez siebie w zamowieniu wlasciwosciach to mozna opowiadac grzecznym dzieciom na dobranoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic monitor, nie wiem czy lepiej kupic LCD 19cali czy CRT jakiegos wiekszego, np. 21cali. Ma on sluzyc przede wszystkim do ogladania filmow i gier, mam dobra grafe(GeForce6800 Gainward) wiec chcialbym zeby monitor mial dobre parametry, musi miec szybki czas reakcji, dobra rozdzielczosc i odswiezanie, tak ze np. gdy bede gral w jakas dynamiczna gierke obraz sie nie rozmazywal. Chcialbym sie dowiedziec co lepiej kupic CRT czy LCD i jakie monitorki polecacie?? Mam na to 2000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakich 2 tygodni mam Samsunga 913N. O ile mi wiadomo chodzi o po niecale 1800zl w PCPROJEK. Kolorki sa zywe, odpowiednia barwa i nasycenie. Milo smigaja gierki, bez jakiego kolwiek smuzenia itp. Co do filmow nie mam zastrzezen jest bardzo dobrze. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic monitor, nie wiem czy lepiej kupic LCD 19cali czy CRT jakiegos wiekszego, np. 21cali. Ma on sluzyc przede wszystkim do ogladania filmow i gier, mam dobra grafe(GeForce6800 Gainward) wiec chcialbym zeby monitor mial dobre parametry, musi miec szybki czas reakcji, dobra rozdzielczosc i odswiezanie, tak ze np. gdy bede gral w jakas dynamiczna gierke obraz sie nie rozmazywal. Chcialbym sie dowiedziec co lepiej kupic CRT czy LCD i jakie monitorki polecacie?? Mam na to 2000zl.

1294875[/snapback]

 

Jezeli tylko do tego to wolalbym jednak dobry CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unreal Tournament sie niezle sprawdza ;)

Widzialem testy,gdzie po czarnym tle lataja biale kwadraciki,itd,ale smuzenia u siebie nie zaobserwowalem. Wylazlo dopiero w grach przy okreslonych przejsciach kolorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unreal Tournament sie niezle sprawdza ;)

Widzialem testy,gdzie po czarnym tle lataja biale kwadraciki,itd,ale smuzenia u siebie nie zaobserwowalem. Wylazlo dopiero w grach przy okreslonych przejsciach kolorow.

1297164[/snapback]

Ktos sie orientuje jak jest "smuzyc" po angielsku ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakich 2 tygodni mam Samsunga 913N. O ile mi wiadomo chodzi o po niecale 1800zl w PCPROJEK. Kolorki sa zywe, odpowiednia barwa i nasycenie. Milo smigaja gierki, bez jakiego kolwiek smuzenia itp. Co do filmow nie mam zastrzezen jest bardzo dobrze. POLECAM

1294977[/snapback]

Podpisuje sie obiema rekami pod tym co napisales. Faktycznie zero smuzenia; reszta parametrow tez jak najbardziej ok. Cena bardzo przystepna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie nad nim zastanawialem, ale nie ma DVI wiec wezme chyba:    HP L1955 19 lub 19" BenQ FP 937s+

1298500[/snapback]

HP duzo lepszy jednak tylko do gier i filmów to ja bym go nie brał. Niemniej wydaje mi sie to bardzo fajną propozycją. Być może się skuszę :) Polecam przeczytać:

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=481

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...