Skocz do zawartości
Buu

Linksys Wag54g, Befw1 I Inne

Rekomendowane odpowiedzi

Wyedytowalem pierwszy post poniewaz moj problem zniknoł. Jest jeszcze jednak kilka osob ktore maja problem z tym routerem, moze nie tylko z tym routerem, ale z routerami firmy Linksys.

 

W tym topiku piszcie wszystkie problemy związane z funkcjonowaniem routerow tej firmy, mozliwe ze ktos odpowie :wink: .

 

WAG54G --> Z moich doswiadczen wynika ze problemy z logowaniem sie do routera, gubieniem netu rozwiazuje wgranie tego firmwaru . <--- jest to jednak firmware do wersji AU ( australijskiej ) routera nie do europejskiej. Jednak ja narazie nie zauwazylem zadnych róznic, ani nieprawidlowosci w działaniu routera na tym firmwarze.

 

Osoby szukające firmwaru do wersji EU zapraszam na Tą stronę :D

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie szyfrowanie WEP na jednym i drugim. Mam ten sam router i też działa mi wszystko na WiFi. Jak tylko właczyłem sieciówkę do stacjonarki to złapałem wszystkie sieci radiowe z okolicy i bez najmniejszego problemu wszedłem do nich żadnego szyfrowania nic to jest o tyle śmieszna sprawa, że chodziłęm ludziom po kompach bez ich wiedzy. Ustaw przorządnie router i powinno działac jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to jest dziwne ze wylaczylem oszczedzanie energii a dzieje mi sie to obojetnie czy mam szyfrowane polczenie czy ogolnodostepne dzieje sie to i tak i tak router mam usatwiony dobrze znaczy sie niby wszystk odobrz ejest usatwione ale widac ze nie jest ... jakis inny pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to jest dziwne ze wylaczylem oszczedzanie energii a dzieje mi sie to obojetnie czy mam  szyfrowane polczenie czy ogolnodostepne dzieje sie to i tak i tak router mam usatwiony dobrze znaczy sie niby wszystk odobrz ejest usatwione ale widac ze nie jest ... jakis inny pomysł??

1244326[/snapback]

Ostatnio mam to samo, tak jakby się router wieszał. Po ponownym uruchomieniu działa chwilę lub nie i dalej. Najlepsze jest to, że po podłaczeniu kabla net działa bez większych problemów. Coś się musi krzaczyć w WiFi. Miał juz ktoś z tym stycznośc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ja to mam i nie wiem jak sobie z tym poradzic :mur: help

to mi wyglada na cos w rodzaju "czasu aktywnosci" po ktorym router resetuje polaczenie tylko ze w ustawieniach nic takiego nie znalazlem

help

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sie tym bawie drugi dzień i nic :mur: :mur: Ciągle kombinuję z różnymi ustawieniami, jak mi się już uda na stałe coś wykąbinowąc to dam znać. Liczę na to samo z Twojej strony Buu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@r3C3k nie wiem jaka wersje masz wersje firmwara ale znalazlem cos takiego ( znaczy okopalem ) Click niby starcza tylko zresetowanie routera, wpisanie wszystkiego od nowa i bedzie dzialac.... dziwne bo ja mialem najnowszego firwalla od kiedy kupilem, a co jest jeszcze bardziej dziwne, kupilem sobie ostatnio nowego laptopa, (marki Eurocom ) wlaczam wifi lacze sie z routerem i..... przez 4 godziny zadnych klopotów z polaczeniem :blink: dziwne o tyle ze nic nie mieszalem z ustawieniami Wifi ani w routerze ani na laptopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem tyle ze z BEFW11S4

Zrywa mi polaczenie kablowe z PC a Wifi w ogole nie laczy sie :/

Po wylaczeniu zasilania w routerze polaczenie jest odzyskiwane lecz na kilkanascie sekund i tak w kolo macieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem tyle ze z BEFW11S4

Zrywa mi polaczenie kablowe z PC a Wifi w ogole nie laczy sie :/

Po wylaczeniu zasilania w routerze polaczenie jest odzyskiwane lecz na kilkanascie sekund i tak w kolo macieju

1286045[/snapback]

Mam BEFW11S4v2- routerek chodzi 24h na dobę i nic się złego nie dzieje- z WiFi nie korzystam. Po zakupie dokonałem aktualizacji firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czytam te wypowiedzi i musze przyznać, że ja również obserwuje podobne zachowanie mojego WAG54G z firmware v1.02.7_03. Dodatkowo u mnie dzieje się cos takiego, że jak zaczne grzebać z nastawami, to po pewnym czasie ten linksys przestaje odpowiadać. Internet udostępnia a ja się nie mogę do niego się dostać - na pingi odpowiada, natomiast jak go "wywołuje" przez www to dostaje "Nie można wyświetlić strony".

 

Może ktoś ma na to jakiś pomysł :?:

 

Przepraszam z góry, że dokleiłem się troche do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze jak podlacze router do laptopa przez rj to nie zrywa polaczenia z routerem.

Natomiast jak podlacze do blaszaka to mam ten sam problem co LEM.

Moze to jakis konflikt sieciowka - router. Zminilem sieciowke na inna i ten sam problem.:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrobilem upgrade do najnowszej wersji firmware.

I o dziwo chodzi bez problemu,

Teraz jest nastepujacy problem

jak probuje nawiazac polaczenie przez wifi z laptopa to zrywa polaczenie blaszak-router

wifi widzi punkt dostepowy natomiast nie moze sie z nim polaczyc.

ktos ma na to solucje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Tez kupilem WAG 54G i mam same problemy z WiFi

Zasieg max 10 metrow, przez sciany (nie z betonu) nie CHODZI !!!

Zrywal polaczenie , ale w serwisie wymienili firmware

i teraz tak nie zrywa.

Ogolnie mowiac jestem zawiedziony.

 

Jezeli macie jakis pomysl na uzdrowienie tego urzadzenia to bede

wdzieczny

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podsumuje teraz temat.

Ogolnie mi ostatnio wogole sie poje..l router. Tak jak jeden z przedmowcow nie jestem w stanie juz z nim sie polaczyc, na pingi odpowiada, gubi czasami polaczenia z niektorymi kompami ( tzn jeden komp ma net , a reszta nie ma , albo 3 maja i prze wifi tez jest a 4 nie ma :/ ), problemy z dhcp . Zauwazylem ostatnio ze tylko po wyłaczeniu i wlaczeniu ponownie jest mozliwosc polaczenia sie z routerem ( tzn o polaczenie sie aby cos zmienic w ustawieniach ) ale to tylko przez pierwsze ~30sekun, potem router nie odpowiada.

a firwara mam 1,02.xx nie pamietam dokladnie, sprobuje sprawdzic ( jak bede mial mozliwosc ) na tym firwerze, ktorym kolega wyzej podal. A i jeszcze dodam ze resetowanie routera nic nie pomaga.

 

 

Ogolnie router przez pol roku chodzil mi dobrze nie mialem problemo, ostatnio nagle sie zaczelo.

 

UPDATE: po wgraniu firmwala wskazanego przez DamianK moje problemy ( po krotkich testach ) znikły, tzn nie testowalem jeszcze wifi.

Za kilka dni napisze jak router sprawuje sie na nowym firmwarze :D, osoba posiadajace jakiekolwiek problemy z tym routerem radze wgrac ww firmware.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - gdzie moge ustawic w tym routerze dostep z zewnatrz ?, zalezy mi na tym by moc kontrolowac swoj router przez internet z pracy

 

 

edit ---------------------------------------------------

 

ok poradzilem sobie i wszystko dziala - takze nieaktualne ;) pozdrawiam

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...