Skocz do zawartości
*SkunK*

Problem Z Oc Bartona 2500+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Bardzo prosze o pomoc. Próbowałem jush wszystkiego co mi wpadło do głowy ale nic nie skutkuje. Po podkręceniu bartona 2500+ na 3200+ (11x200 MHz) , na płycie Asus A7N8X v2.0 Deluxe , po pewnym czasie wyskakujebłąd na niebieskim tle. Mówi on ze nalezy wyłączyc komputer z powodu zagrozenia. Zwiekszyłem napięcie co pozwoliło jedynie na przedłuzenie pracy na podkręconym procku zanim wyskoczył błąd. Bardzo Prosze o pomoc i wszelkie wskazówki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

widze ze duzo ludzi ma problem z podkrecaniem AMDeków bo maja zablokowane mnozniki.

Ja swojego Bartona 2800+ kupowalem wlasnie z mysla o niepodkrecaniu, a szczesliwym trafem okazalo sie ze nie ma zblokowanego mnoznika!

Nie wiem dlaczego, tymbardziej ze procka kupowalem w grudniu i kosztowal raptem 419zl.

 

Spokojnie chodzi na 13 x166, wyzej mi sie wieszal przy bootowaniu, ale nie ruszalem nic z napieciem.

 

Podaje numery jesli kogos to interesuje:

 

AXDA2800DKV4D

9747146113994

AQXCA0410MPMW

1999 AMD

27493

 

Jedyny mankament to ze strasznie sie grzeje. Sempron mojego kolegi ma jakies 38 stopni - (whisperIV) .

A moj Barton okolo 55 C, a jak puszcze go na 1660 Mhz, i napiecie 1.62V to temperatura spada do 53 stopni (idle). Paste mam articooler silver.

Mam jeszcze drugi czujnik przyjkejony do radiatora i wskazuje mi 41 stopni.

 

Mozliwe ze to kwestia mojego wentyla (articooling 2tc), za wolno sie kreci. Albo przy zakladaniu ukruszylem rdzen i dlatego sie grzeje, ale z drugiej strony nie mialem jeszcze ani jednej zwiechy.

Najpierw cwiczylem zakladanie tego radiatora na Duronie 700 i go ukruszylem, tyle ze teraz pracuje on w drugim kompie i ma temperaturke 28 stopni na jakims noname radiatorze.

 

W planach mam odlaczenie automatycznej regulacji i regulowanie obrotow z panela.

 

 

zdjęcie mojego Bartona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci n00b...

 

Po co podkręcasz skoro nie masz wiedzy na ten temat ? Poczytaj faq to się dowiesz, że powodów może być kilka...

1242738[/snapback]

Dzięki za pomoc. Gdyby nie Ty to bym sobie nie dał rady. Czy to forum jest tylko dla zaawansowanych ?? Gdybym to wszystko wiedzial to bym nie tworzył tego posta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to forum jest dla wszystkich ale po kiego grzyba zakladasz nowego posta jak odpowiedz znajdziesz bo na tym forum takie tamty byly poruszane 100 razy wystarczy odpalic szukajke :/ takie posty jak twoj powstaja jak grzyby po deszczu i zasmiecaja forum

 

odpowiedz znajdziesz odpalajac szukajke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...