Skocz do zawartości
breja

Abit Nf7 S2 + Sempron 22000 + Kingmax 500mhz 256mb

Rekomendowane odpowiedzi

Musialem szybko zdecydowac i kupic cpu+plyte+ram NF7 nie bylo (teraz wiem czemu) i kupilem NF7 S2 semprona 2200 i ramy Kingmaxa 256MB 500MHz HC zeby wsiao pieknie smigalo niestety..

 

Przy FSB 199MHz nie wstaje :/ kombinowalem 2 dni i NIC!

Plyta radzila ramy na 465MHz ale proc nie chce wstac na 199 :/

Podniesienie napiecia na proc ramy agp nic nie daje wszystko dalem o 2-3 stopnie wiecej i nic to nie daje :/

 

Jakies rady ?

Ktos posiada taka plyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.. Ustaw Synchro ram z procem 1:1 (3:3, 4:4 bez znaczenia jak ustawisz )

Po drugie Jesli dales na ram timy CL3 to zmien odrazu an 2.5 nForce nie lubi CL3..

Po trzecie hmm nie chodzi na 200 czyli powoduje restarty czy wogle nie wstaje ?

Po czwarte V - AGP nie ma nic chyba do FSB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

199 i wiecej kompletnie nei wstaje czy komp zimny czy cieply nie ma znaczenia i tak nie wstaje co do:

ram proc 1:1 to rozumiem ze czestotliwosc fsb jak i ramow ma byc jednakowa ? bo cos nie czaje zapisu:

 

(3:3, 4:4 bez znaczenia jak ustawisz )

co do timow hmm sprawdzalem rozne wartosci choc za bardzo nie kumam o co w nich biega (ustawialem takie jak ludziki w podpisach mala LOL )

 

Zaraz jeszcze sprawdze to co radzisz...

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najstabilniej jest 6/6

Prosze sie nie smiac :-) gdzie to jest ? co to za parametry?

Bo wydaje mi sie ze synchro to synchro 200MHz FSB i 200MHz Razmy a tu jakies 6/6 4:4 3:3 gdzie to jest ? :PPP

 

PS.

Sprzedam ABIT NF7 S2 GW 24mc stan igla 250zl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj wyzsze fsb od razu o ile ta plyta ma takowe, mam w drugim kompie semprona 2300 i rusza od kopa na 220 do tego na plycie za 190zl :-P

moze ten abit nie lubi tego fsb, moj an7 tez czasem focha zapinal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz fakt mam slaby 270W ale przy testach poodpinalem wszystko i nic to nie dawalo co do chlodzenia to pozmienialem pasty na rariatochach a proc sie nie grzeje za bardzo gdyby to bylo przegrzanie to napewno nie zatrzymywal by sie zawsze na 198Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u mnie najstabilniej jest 6/6

1242782[/snapback]

jak najstabilniej jest 6:6??? a 5:5, 4:4 lub 3:3 juz nie jest stabilne??? przecież to jest samo???

 

BREJA-ustaw FSB-RAM RATIO na AUTO i zawsze będzie 1:1, 3:3 czy 6:6 :wink: u mnie asynchro w jedną czy w drugą strone komp wcale nie wstaje tylko i wyłącznie synchro. a timingami też się narazie nie baw tylko ustaw na optymal, może zmiana biosu by pomogła tylko pewnie zbyt dużego wyboru nie ma do NF7 S2

 

 

Plyta radzila ramy na 465MHz ale proc nie chce wstac na 199 :/

Podniesienie napiecia na proc ramy agp nic nie daje wszystko dalem o 2-3 stopnie wiecej i nic to nie daje :/

ram to Ci powinien pewnie na 600mhz śmigać skoro to jest 500mhz więc ram napewno nie jest winien a co do tego że dałeś wszystko o 2-3 stopnie więcej to o co Ci dokładnie chodzi??? że np. Vcore z 1.50V na 1.575V???? daj 1.85-1.9V na procka, ram na 0ptymal-synchro i wyłącz w biosie wszystko co utrudnia osiągnięcie wysokiego FSB-wszystkie spread spectrum, fast writes, APIC itd...itp...

 

Czy to jest Twoja płytka??? http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=116

jeżeli tak to brak chłodzenia na NB i SB nie pozwoli na wysokie FSB :? kombinuj-za dużo do stracenia nie masz :huh:

pozdro. B)

 

ps.a zasilacz też kup nowy :wink:

Edytowane przez natan33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki natan33 za troche wyjasnien :-)

poustawialem i dalej lipa ;p

FSB-wszystkie spread spectrum, fast writes, APIC itd...itp...

tego 1 nie mode znalesc reszte wylaczylem gdzie mam szukac info co by tu jeszcze wylaczyc :-)

Czy to jest Twoja płytka??? http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=116

jeżeli tak to brak chłodzenia na NB i SB nie pozwoli na wysokie FSB

Tak to jest moja tylko nie wiem czemu na zdjeciu brakk jej radiatorow :-) (poprawialem juz paste na nich)

a co do tego że dałeś wszystko o 2-3 stopnie więcej to o co Ci dokładnie chodzi???

W tym biosie FSB sie podnosi % (kilka wariantow) wie tak napisalem ze wszystkie z tych wartosci podnioslem o kilka mozliwosci wiecej nie wiem ile to +12% :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że tak 6/6 przy FSB 240 jest najstabilniej, gdy ustawiam 1/1 Prime wywala po 30 min.

1243419[/snapback]

Powiem Ci ja że tam się Prime przestałem interesować czasami się dziwnie zachowuję i a pozatym nie lubię tego softu bo to duża strata czasu. Czy jest stabilnie sprawdzam bez prime :D

 

Popatrzyłem troche na fotki NF7 i tej NF7 S2 i nie ciekawie to wygląda jak dla mnie, różnią się zlekka budową- sprzedaj ją komuś i kup inne NF7 takie z prawdziwego zdarzenia.hihi.

pozdr.

Edytowane przez natan33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...