Skocz do zawartości
bubel

Mepis Linux, Ktos Wie Z Czym To Sie Je?

Rekomendowane odpowiedzi

przylukalem na distrowatch-u ze na 4 miejscu w rankingu z ostatniego miesiaca jest niejaki MEPIS linux...

ktos moze tego uzywa, instalowal to? z czym to sie je? (i dlaczego jest taki popularny? :) )

jak na razie sciagnalem iso i sie okazalo, ze to jest zarowno install-disc jak i live-cd. po odpaleniu jako live-cd wszystko sie samo skonfigurowalo i wrzucilo oczywiscie do kde (nie na vesie, samo wykrylo ze mam radka i ustwilo na wbudowany w X-y sterownik 'radeon', wiec przynajmniej mialem odswiezanie wieksze niz 60hz); calkiem sensowny wybor aplikacji (k3b, azureus, gaim z protokolem gg, firefox itd.)

pozatym:

- zajmuje jeden dysk (ponoc skompresowali tam 2gb 'stuffu', pewnie jak w kopiksie)

- bazuje chyba na .deb-ach

- na plycie sa dolaczone w .deb-ach stery do ati i nvidii (a myslalem ze zadna dystrybucja tego nie daje...?)

- dzieli sie na wersje simpleMEPIS i pro MEPIS (wersja 'pro' jest chyba platna, ale najnowsze wersje 'testowe' sa do pobierania za gratis)

hmm... co wy na to? ja chyba nie bede tego instalowal (mam slacka), ale moze ktos z was tego uzywa/uzywal i cos powie? thumbs up or thumbs down? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja probowalem instalowac po tym jak zareklamowali go w Linux+, ze moge z niego bez zadnych konfiguracji (wsyztsko samo) przegladac zaoby sieci lokalnej komputerow z Windows....

I co? i g... system sie odpalil, ale zaraz jakies bledy jakies chamstwa, wreszcie zainstalwoalem poprawnie (tzn trzeci raz) i kupa, nic ciekawego, z takich distro to wole Knoppixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba przyznam racje, ze to nic szczegolnego. przynajmniej dla mnie. w weekend znalazlem jakis stary dysk wsrod swojego zlomu i zainstalowalem najnowsza wersje simplyMEPIS i... coz, mi sie wydaje ze chlopaki chca robic druga winde ;) wszystko pod okienkami, nawet mc nie ma ;P

w sumie trzeba powiedziec ze z tego nawet niezly 'desktop', wszystko sie instaluje bez bolu (nawet stery ati dolaczone na plytce zainstalowaly sie i _dzialaly_ bez zadnych problemow!). moze dla ludzi ktorzy szukaja 'zastepstwa' windy to jest calkiem niezle rozwiazanie... ale jakos nie czuc tam tego linuxowego 'ducha'. dlatego wole slacka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...