Skocz do zawartości
Doodi

Wolny Samsung 160bg 8mb

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie o pomoc do specjalistów. Sam już nie wiem w czym problem. Mianowicie podczas kopiowania, przenoszenia oraz nagrywania(cd/dvd) plików bardzo zwalnia mi komputer. Praca w takich warunkach jest prawie niemożliwa. Zmieniłem juz taśmy(ata 100), ustawialem hdd w różne tryby za pomocą narzedzia samsunga o nazwie HUTIL, skanowalem dysk antywirusami, ad-aware, usuwałem kontrolery IDE i instalowalem ponownie. Jak zakupiłem dysk było wszystko w porządku. W tej chwili dysk chodzi w trybie silent na ata 133 i transfer w sisoft sandrze jest na poziomie 52mb/s. W biosie dysk ustawiony jest na LBA, pojedyncze urządzenie na primary master. Sprzęt mam w porządku, nigdy nie miewałem z nim problemów. W czym tkwi problem? Zależy mi bardzo aby nie formatować dysku i nie stawiać systemu od nowa, gdyż ja poprostu nie mam na to czasu. Zrobie to tylko wtedy, gdy bedę wiedział, iż jest to konieczne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadnie tylko czas dostępu,  odczyt i zapis bez zmian nie zwiększy to znacząco wydajności dysku.

1246412[/snapback]

No własnie:). Tak się zastanawiam czy na moje wymagania nie posiadam za mało ramu(512mb). Jak nagrywam to ogladam tv przez karte dvb lub rozmawiam na gg i slucham mp3 + jakies tam sciaganiez netu... Tylko, ze wczesniej wydaje mi się, że było lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że to będzie to. Pewnie ma XP.

 

Ja ostatnio kupiłem samsunga 80GB 8MB i niestety też to miałem. System nowy. W testach wypadał normalnie ale w działaniu strasznie mulił. Coś mi się zdaje, że te dyski są jakieś takie nie ekeke! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Samsunga sa oki doki ! i zganianie na szajsunga" nie ma racji bytu ani podstaw. Nowa seria Samsunga nalezy do udanych, wczesniej mialem same WD a teraz przezucielm sie na S" i jest miodzio. Z reszta gdyby padaly na muchy TO mialbys takie info na co drugim poscie! A z tego co widze to wiekszosc nie tyle co chwali ale z racji tego ze jest to "szajsung" wupowia sie w sposob :))) , ps . padaja all dyski!! i tak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

nie chce CIe martwic ale niechybnie dyzio padnie

zgrywaj dane i tyle

...i sprzedaj, najlepiej tobie jeszcze za 1/3 ceny oczywiscie, bo ma pasc w niedlugim czasie...

:lol: skad ty sie urwales z takimi radami?

 

na poczatek moglbys zrobic porzadek w systemie, defragmentacja dysku przede wszystkim, wpisy w rejestrze... ile masz procesow uruchomionych, bo mi to wyglada jakby naprawde brakowalo pamieci, wcisnij crtl+alt+del sprawdz uzycie pliku strony, pamieci, procesora!?

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy tworzeniu obrazu z plyty DVD to normalnie nie da sie nic zrobic na komputerze tak dysk mieli.

Przy nagrywaniu na DVD juz jest troche lepiej ale troche to dziwne zjawisko.

Wydaje mi sie ze to wina dosc duzego obciazenia dysku bo jednak DVD potrafi kopiowac dane nawet do 20MB/s...

Przynagrywaniu CD-R tak sie nie dzieje :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i sprzedaj, najlepiej tobie jeszcze za 1/3 ceny oczywiscie, bo ma pasc w niedlugim czasie...

:lol: skad ty sie urwales z takimi radami?

 

na poczatek moglbys zrobic porzadek w systemie, defragmentacja  dysku przede wszystkim, wpisy w rejestrze... ile masz procesow uruchomionych, bo mi to wyglada jakby naprawde brakowalo pamieci, wcisnij crtl+alt+del sprawdz uzycie pliku strony, pamieci, procesora!?

1247258[/snapback]

Dzięki za rady ale nie jestem amatorem. Oczywiście tryb UDMA 5 włączone, porządek w rejestrze, zbędne usługi wyłaczone. Przy nagrywaniu i kopiowaniu obciążenie CPU znikome (do 10% max z tym, że ja ciągle coś na kompie robie), dysk zdefragmentowany. No i nie umiem dojść co jest nie tak. Chyba czeka mnie formatowanie HDD :sad: . Jakie polecacie stery do IDE na NForce2? Instalowac to IDE SW by nvidia? Miałem kiedyś z tym problemy(paliły się cd'rki). Co myślicie??

Edytowane przez Doodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

spytales sie.... czy dokupic ramu, a dla mnie to bylo pytanie na poziomie jak zainstalowac klawiature...

poza tym nie przejmowalbym sie za bardzo tym, sam mam wydawaloby sie szybki dysk niestety za malo ramu, wiec jak czasem zaczenie mulic to... a przy okazji nie masz ty przypadkiem zainstalowanego programu do odzyskiwania/czyszczenia pamieci ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i sprzedaj, najlepiej tobie jeszcze za 1/3 ceny oczywiscie, bo ma pasc w niedlugim czasie...

:lol: skad ty sie urwales z takimi radami?

 

na poczatek moglbys zrobic porzadek w systemie, defragmentacja  dysku przede wszystkim, wpisy w rejestrze... ile masz procesow uruchomionych, bo mi to wyglada jakby naprawde brakowalo pamieci, wcisnij crtl+alt+del sprawdz uzycie pliku strony, pamieci, procesora!?

1247258[/snapback]

 

o co Ci chłopie chodzi????:twisted:

 

podaje przykład z autopsji - chce kolege ustrzec przed bolesną utratą danych

oby tak nie było jak u mnie -ze 2 dni po pierwszych maxymalnych zamuleniach dysku padła patycja systemowa a nastepnie cały hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dyski samsunga maja kłopoty z powtarzalniscia (pisze o tym nawet jedna ze stron )

mialem przyjemnosc testowac pare z nich i cos o tym wiem

 

pozdrawiam

 

ps. wiec Doddi moze trafiles na slaba sztuke:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje przykład z autopsji - chce kolege ustrzec przed bolesną utratą danych

oby tak nie było jak u mnie -ze 2 dni po pierwszych maxymalnych zamuleniach dysku padła patycja systemowa a nastepnie cały hdd

1249497[/snapback]

Dzięki za przestroge. Dysk narazie chodzi :) . Backup najważniejszych rzeczy zrobiony. Ramu oczywiście by się przydało, z tym, że nie miałem wcześniej takich 'dziwnych' rzeczy. Nie mam żadnego programu do zwalniania pamięci itp. Pożycze pamięć od kumpla i zobaczymy jak się twardziel zachowa. Dziękuje za zainteresowanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedna porade

Masz mobo na nforce wiec musiales instalowac stery do plyty czy czasami nie zainstalowales tych smiesznych sterownikow do IDE co dolacza je nvidia do pakietu????? Moj kumpel mial to samo, jak przeinstalowal sys bez instalacji tego badziwia od razu dysk mu zaczal inaczej chodzic. To sie bodajze nazywa nvidia IDE SW. W kazdym badz razie ja tego nie instaluje i z autopsji wlasnej wiem ze nie trzeba tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedna porade

Masz mobo na nforce wiec musiales instalowac stery do plyty czy czasami nie zainstalowales tych smiesznych sterownikow do IDE  co dolacza je nvidia do pakietu????? Moj kumpel mial to samo, jak przeinstalowal sys bez instalacji tego badziwia od razu dysk mu zaczal inaczej chodzic. To sie bodajze nazywa nvidia IDE SW. W kazdym badz razie ja tego nie instaluje i z autopsji wlasnej wiem ze nie trzeba tego

1250711[/snapback]

Oczywiście, że nie ale zastanawiam się czy zainstalować najnowszą wersje sterów nvidi wraz z IDE SW i zobaczyc jaka jest różnica i czy płyty bedą wypalać się poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HUTIL'u jest opcja do skanowania dysku. moj sie podobnie zachowuje jak twoj, niby jest OK ale wolno chodzi, po przeskanowaniu okazalo sie ze dysk ma jakies uszkodzenia i zeby sie udac do serwisu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doodi: sprawdź podczas kopiowania w menedzerze zadań jakie masz wykorzystanie pamięci. Jeżeli podczas kopiowania dostepna pamiec spada do rzedu kilu MB to jest to prawdopodbnie problem z "I/O page limit lock". Tez tak kiedys mialem. Zainstaluj sobie O&O Clever cache pro i w rejestrze ustam IOPageLimitLock na jakas mniejsza wartosc (musisz pokombinowac). Ustaw tez przy okazji prawdiłową ilość L2cache (Windows nieraz zle wykrywa - nie wiem czy to ma zwiazek z problemem ale zawsze warto poprawić). Powinno pomóc.

regedit.exe -> HKLM\system\currentcontrolset\control\session manager\memory management\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doodi: sprawdź podczas kopiowania w menedzerze zadań jakie masz wykorzystanie pamięci. Jeżeli podczas kopiowania dostepna pamiec spada do rzedu kilu MB to jest to prawdopodbnie problem z "I/O page limit lock". Tez tak kiedys mialem. Zainstaluj sobie O&O Clever cache pro i w rejestrze ustam IOPageLimitLock na jakas mniejsza wartosc (musisz pokombinowac). Ustaw tez przy okazji prawdiłową ilość L2cache (Windows nieraz zle wykrywa - nie wiem czy to ma zwiazek z problemem ale zawsze warto poprawić). Powinno pomóc.

regedit.exe -> HKLM\system\currentcontrolset\control\session manager\memory management\

1252451[/snapback]

Gdzie ustawić te L2cashe. Zdaje mi się, że chodzi Ci o plik wymiany(mam standardowo 1,5x ilość ramu czyli 768mb). Jestem dokładnie tam jak podałes ale nie wiem gdzie wpisać wartość i jaka ma ona być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wartość "SecondLevelDataCache",

a powiedz mi czy skanowales hutilem tak jak pisalem troszke wyżej?

1253390[/snapback]

Nie, jeszcze nie skanowalem hutilem. Tak się składa, że własnie testuje system po płenej defragmentacji i z pożyczonym ramem(w sumie 1gb) i jest jakby lepiej. Jeszcze musze potestować nagrywanie DVD i się okaże. W najgorszym wypadku będzie format i jak się sytuacja będzie powtarzać to pomyśle o wymianie dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Samsunga sa oki doki ! i zganianie na szajsunga" nie ma racji bytu ani podstaw. Nowa seria Samsunga nalezy do udanych, wczesniej mialem same WD a teraz przezucielm sie na S" i jest miodzio. Z reszta gdyby padaly na muchy TO mialbys takie info na co drugim poscie! A z tego co widze to wiekszosc nie tyle co chwali ale z racji tego ze jest to "szajsung" wupowia sie w sposob )) , ps . padaja all dyski!! i tak to wyglada

ŚWIĘTA RACJA.

 

Zwalanie na szajsunga nie ma sensu. Składałem ostatnio kilka kompów i we wszystkich znalazł się SAMSUNG ze wzgledu na przykre doświadczenia z CAVIAREM. I na razie jest wszystko OKI.

 

I jak tomulus napisał fakt iż nie ma tematów na temat problemów z SAMSUNGIEM najlepiej świadczy o marce.

 

 

SZAJSUNG to taki stereotyp nie mający na dziś potwierdzenia.

 

Na moje problem z configiem. Może warto reinstalke zrobić i popatrzeć na czysty windows jak się zachowuje podczas tych operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ustawić te L2cashe. Zdaje mi się, że chodzi Ci o plik wymiany(mam standardowo 1,5x ilość ramu czyli 768mb). Jestem dokładnie tam jak podałes ale nie wiem gdzie wpisać wartość i jaka ma ona być?

1253348[/snapback]

Cache L2 olej jak nie wiesz co to,albo gdzie to. Sprobuj myk z O&O clevercache i zmniejszeniem IOPageLimitLock powiedzmy na poczatek na 512 (dziesiętnie) jak bedzie ok to zwiększaj i patrz co sie dzieje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie stwarza problemu to, iż dysk pracuje na spodzie obudowy na tzw 'gąbce pod płyte główną'. Macie jakieś negatywne doświadczenia związane z wyciszaniem dysku w ten sposób? Czy na prace dysku może wpływać wielkość partycji?

Dysk podzieliłem następująco:

C: 10gb NTFS

D: 130gb NTFS

reszta Linux

Edytowane przez Doodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

 

130 gb partycja? Jak dla mnie to stanowczo za duzo z kilku powodów.

1. z czasem zaczyna mulić a weź to zdefragmentuj

2. jak byś musiał czasami zrobić formata to starcisz duzo danych

3. partycje potrafia czasami kopnąc w kalendarz wiec stracisz całe 130 Gb

4. wirusy

I ty sie nie dziw że ci muli pewnie dysk pofragmentowany na maxa

 

przynajmniej systemową masz w miare dobrej wielkosci ale fat 32 jest szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że defragmentowane. Vfat może i szybszy ale w wypadku takich partycji bardzo duża strata. Wirusów nie znalazłem. Na dysku D leżą w zasadzie same 'multimedia' a najważniejsze rzeczy mam zbuckup'owane :). Chodziło mi tylko o to czy partycja 130gb (mimo, że po defragmentacji) może być przyczyną wolnego działania hdd. Chyba czeka mnie format C bo teraz działam na linuksie i nagrywam DVD, odtwarzam muzykę (wszystko z dysku D(NTFS)) i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...