Skocz do zawartości
Leonidas

Czy Można Uszk. Mobo Wsadzając Uszk. Procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Czyli czy komuś zepsuła się płyta główna po wsadzeniu uszkodzonego procka. Konkretnie chodzi mi o durona 1000. Po prostu mam takiego procka, który wygląda całkiem dobrze ale nie startuje na innej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jest procek uszkodzony ale sam 'na oko' tego nie sprawdzisz. Jeżeli w takim uszkodzonym procku coś dziwnego dzieje się z napięciami i i w dziwne miejsca je oddaje na płytę to i możesz ją zjarać ;) Mnie się udało.

 

Miłego eksperymentowania ;)

Edytowane przez Eneariel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś Ci poda płytę i procka nie da absolutnie nic bo każdy przypadek jest inny. Możesz co najwyżej poprosić o odzew ludzi którzy sprawdzqali uszkodzone procki i popsuli/lub nie płytę. Będziesz miał dane statystyczne by sobie wyliczyć jakie masz szanse:) Ale to też nie zagwarantuje Ci nic.

Niestety musisz sam spróbować!

Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy procek jest "jedyny w swoim rodzaju", w kwestii OC jak i uszkodzen, rdzen mogl ci sie ukruszyc i nic nie powinno sie stac ( sam tak 2 razy mialem ) komp po prostu nie wystartuje ale jezeli to cos wiecej , tak jak napisal moj przxedmowca, to mozesz plycie zrobic niezle kuku... jak to mowia decyzja nalezy do ciebie, najlepiej jak sprawdzisz na jakiejsc kiczowater plycie ( ja mam do tego ecs k7vta3 rev1 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uszkodzić płytę główną spalonym prockiem

 

A mianowicie spaliłem na Shuttle ak31 Athlona 2200

włożyłem durona 1300 płyta działała,

włożyłem ponownie Athlona 2200 procek nie działał,

ponownie durona 1300 i oto niespodzianka ! płyta już niewstała !

Athlona 2200 serwis wymienił mi na nowy, płytę musiałem kupić sobie nową :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uszkodziłem (najprawdopodobniej przegrzałem) Thortona 2000@3200 (512cache) wyłączając szybko kompa po bardzo wymagającym stress-teście (temp. przekroczyła 60stopni na radiatorze) -> wentyl nie zdążył "zbić" jeszcze narastającej temperatury i chyba CPU się zagotował. W każdym bądź razie komp już nie wstał (mobo to EPOX 8RDA+ - ocalała). Sprawdzałem tego procka w MSI K7N Delta FISR2 i Asus A7V333 i nic się nie popsuło. Epox też okazał się sprawny. Tak więc mogę powiedzieć, że przegrzane procki nie uszkadzają płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja spalilem 3 ecs a czwartego asuska nie dalo rady... te ecesy to shity... i nie iadomo dlczegop same sie palily... pozniej gwarant doszedl do wniosku przy trzecim spaleniu ze moze byc to wina proca, proca wymienil i pamiec ram po czym do dzis komp choidz jako serwerowy dzien i noc i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI się zjarał AThlon 2000+ (któy nie chcial się zjarac nigdzie iniedzej,a kumpel chcial go spalic,i oddac na gwarze)na ECS k7vta3 rev1 :D po czym spalił mi sie tez Athlon 1200 :Dpo tym jak go wsadzilem .Ogólnie plycie odwalilo i paliła procki,facet w serwisie nie chcial uwierzyc,matoł straszny stwerdzil ze płyta nie moze palic procesorów,wysmialem go.Potem spalonego(nie bylo po nim widac)Athlona 1200 ophcnalem za 80-ąt zeta na Wolumenie jakiemuś frajerowi,który zresztą tydzien potem chcial go opchnać (niefortuunie się złozylo)Moim kumplom na WGK,którzy poznali procka,bo byli wtajemniczeni.Chlopaczyna z paroma siniakami(dostal wpierdziel) musial szukac innych klientów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...