Skocz do zawartości
mitussm

Nietypowa Pompka, Czy Sie Nada ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem ostatnio na allegro (60zł), pompkę która pompowała wodę w urządzeniach sanitarnych.

Przeprowadziłem testy wydajności, wyszło ok 600l/h realnego przepływu na wężach 12/14 (bez obciążenia).

Planuję do niej podłączyć:

Cristal C3 +pelt 144W -> wiercony bloczek na grafice+ pelt 89W ->pompka-> chłodnica (prawdopodobnie nysa) ->zbiornik

Pompka jest IDEALNIE cicha, oraz nie wytwarza ŻADNYCH wibracji.

Jest jeszcze opcja drugiej chłodnicy miedzy proca i grafikę, ale nie wiem, czy to nie będzie dla niej za dużo.

Foto:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ps.

Jak kto może niech mi rozszyfruje tabliczkę znamionową, bo nie wszystko tam rozumiem. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica jest wielka, konstrukcja łady, można na nią wsadzić 6 coolerów 12cm (po 3 z każdej strony).

Zastanawiam sie nad drugą chłodnicą (między proca a grafikę), ale nie wiem czy przepływ wody nie będzie za mały.

Edytowane przez mitussm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompki obiegowe inaczej dzialaja od akwariowych, i jezeli jest to 600l/h, to bedzie tyle mialo nawet z duzymi oporami, przeplyw wtedy nie bedzie spadal tak drastycznie jak w akwariowkach ze masz 1200l/h a w rzeczywistosci masz ~500 bo takie sa opory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kto może niech mi rozszyfruje tabliczkę znamionową, bo nie wszystko tam rozumiem. :?:

1247524[/snapback]

Zasilanie 220 Volt prądem zmiennym o częstotliwości 50 Herców przy poborze prądu 0,1 Ampera.

Pojemność kondesatora jaki należy dołożyć w szereg z uzwojeniem silnika pompki 0,75 mikoF.

Kondestor musi być przystowsowany do prądu zmiennego o napieciu co najmniej 400 Voltów.

P1 to prawdopodobnie maxymalna moc pobierana czyli 20 Watt.

P2 to prawdopodobnie moc pobierna w pracy jałowej, lub moc strat czyli 3 Watt (stawiam na to pierwsze ;-) ).

Maxymalne ciśnienie 10 barów, temperatura pracy 110 st. C (ciepłolubna ;-) ).

Edytowane przez Sas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no ciekawa firma! W Niemczech podobne vortexy (bo tego modelu juz chyba nie ma) kosztuja ok. 30 ojro czyli calkiem przystepnie. Teraz tylko trzeba taka upolowac u nas :)

1249526[/snapback]

Wolę nie wiedzieć ile ona ma lat, napis: 'Fed Rep of Western Germany' chyba o czymś świadczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co mitussm, testowale to pod obciazeniem ?

1249748[/snapback]

Jutro będe sie bawił, teraz praca, później dziewczyna :-P. Chcę zrobić w miarę dokładne pomiary.

Dziś dostałem 4kg trafo 230-24V, muszę to jakoś przerobić na mocne i stałe 15V do peltiera(ów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ona moze tak sobie pracowac stojac na tym czarnym czy powinna raczej wisiec...

Jak juz przetestujesz to bardzo prosze o odpowiedz :)

 

UPDATE:

Juz sobie sam odpowiedzialem na to pytanie, zalaczam kawalek instrukcji... Niezbyt to dobra wiadomosc, przynajmniej dla mnie, bo sam planowalem taka pompke polozyc... :(

Dołączona grafika

Edytowane przez eq4ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,dobrze że sobie przypomniałem o tym poście. Zrobiłem test z kadettem, praktycznie bez zmian wydajności (minimalne straty), raczej przez błąd pomiarowy.

Ustawiam pompkę, 'tym czarnym w dół'.

Po Twoim foto zaczynam sie zastanawiać jak ją zamontować w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszystkie pompki od CO tak i tą trzeba montować tak żeby ośka była poziomo, najprościej położyć na dnie budy na czymś miękkim :)

 

EDIT: Czarnym w bok. Mówiąc po twojemu ;)

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...