Skocz do zawartości
Robert B.

C++ I Nauka

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ mam pytanie ile czasu wam zajeło nauczenie się c++, wyjście z konsoli nauka directX i napisanie pierwszej gry. Mam namyśli to ile czasu mineło od napisania programu HELLO!! do tego czasu gdy wyszliście z konsoli ... jak wyżej ... . I jakie metody polecacie (jeśli chodzi o nauke c++) może jakie książki. Bo coś ucze sie kupe już czasu a nie mogę wyjść nawet z konsoli :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol roku w konsoli, wczesniej ponad pol roku niskopoziomowego C z naciskiem na zarzadzanie pamiecia, po konsoli, czyste WinAPI 32, ponad pol roku, a potem MFC, OpenGL, po pol roku, wszystko to bylo w C++, a aktualnie od ponad pol roku dotNET framework (narazie nie wglebialem sie tylko w .net mobile i .net remoting), C#, directX 9, a w miedzyczasie to bylo jeszcze duuzo innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest trochę źle postawione, ja bym spytał : ile czasu zajęło wam uczenie się C++ do tego poziomu który prezentujecie teraz . A nie ile zajęło wam nauczenie się , bo żeby się nauczyć tak na prawdę to 6 lat nie twoje. A takie wyliczanie po pół roku jest wg mnie trochę nie na miejscu bo nie można z góry załozyć że po pół roku przejdzię sie poziom w górę, abstrakcja wg. mnie.

 

To dobry znak że uczysz się kupę czasu , najwyraźniej odkrywasz co jakis czas nowe rzeczy i czas nauki jest uzależniony od poziomu poznanej wiedzy , nie wyliczaj sobie czasu bo w ten sposób nigdy się wszystkeigo dokładnie nie nauczysz.

Poznanie wszystkiego z poziomu konsoli może trwać do 3 albo więcej lat ( dogłębne poznanie i całkowite rozkminienie ).

 

Książki : Symfonia C++ (cały język) , Pasja C++ (Wyjątki i Template'y) , Thinking in C++ 1st i 2nd (mieszane uczucia) , Opisy bibliotek itd.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest trochę źle postawione, ja bym spytał : ile czasu zajęło wam uczenie się C++ do tego poziomu który prezentujecie teraz . A nie ile zajęło wam nauczenie się ,  bo żeby się nauczyć tak na prawdę to 6 lat nie twoje. A takie wyliczanie po pół roku jest wg mnie trochę nie na miejscu bo nie można z góry załozyć że po pół roku przejdzię sie poziom w górę, abstrakcja wg. mnie.

 

To dobry znak że uczysz się kupę czasu , najwyraźniej odkrywasz co jakis czas nowe rzeczy i czas nauki jest uzależniony od poziomu poznanej wiedzy , nie wyliczaj sobie czasu bo w ten sposób nigdy się wszystkeigo dokładnie nie nauczysz.

Poznanie wszystkiego z poziomu konsoli może trwać do 3 albo więcej lat ( dogłębne poznanie i całkowite rozkminienie  ).

 

Książki : Symfonia C++ (cały język) , Pasja C++ (Wyjątki i Template'y) , Thinking in C++ 1st i 2nd (mieszane uczucia) , Opisy bibliotek itd.

1249994[/snapback]

dobra uwaga razor1, ale ja mysle ze pytanie w gruncie rzeczy bylo postawione dobrze, ja zrozumialem, ze autorowi chodzi o poznanie semantyki jezyka i mechanizmow oraz dostepnych technik, zakladajac, ze uczacy sie c++ zna idee programowania obiektowego, pozostaje wiec tylko nauczenie sie sposobow implementacji tej idei pod c++, czyli w jaki sposob implementuje sie dziedziczenie, czy jak uzywac funkcji wirtualnych, i to zajmuje +/- pol roku, do tego musimy doliczyc jakis czas na zdobycie wiekszego doswiadczenia, poprzez napisanie odpowiedniej ilosci oprogramowania, oczywiscie zakladam, ze nauka polega glownie na tworzeniu oprogramowania, ale nie tak rozbudowanego, oczywiscie czas potrzebny zalezy od wkladu pracy, w moim przypadku bylo to srednio 20-35 godzin tygodniowo poswiecone na poznanie dotNETa (ile kiedys nie pamietam), w tym czasie powstalo okolo 12 duzych projektow (np. blog, czy oprogramowanie do zarzadzania magazynami i sprzedaza z poziomu przegladarki w przypadku ASP.NET, ADO.NET, itp.) wszystko zalezy od tego co sie chce osiagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i właśnie o to chodzi!! :D Tzn. ja staram sie uczyć pod kątem tworzenia gier. Nakópiłem już kupe lektórki ale ilekroć przechodze dalej coś nowego i nowego bo staram sie przechodzić pare książek naraz niewiem czy to dobry pomysł. Mam również kumpli zapaleńców i razem wynajeliśmy sale 12 kompuw procki 2,4. Tylko niewiem czy nauka w takiej grópie to dobry pomysł znaczy grópa w sumie liczy 8 osób myśle ze to pozwoli na szybszą nauke ale czy napewno??. Widze ze jednak trafiłem w lektórke co prawda oprucz tych które wymieniłeś mam jeszcze programowanie gier kompedium hmm i leksykon c++. Chce sobie jeszcze kópić triki najlepszych programistów gier. Jeśli macie jakieś uwagi zastrzeżenia co do mojego systemu to będe wdzieczny za pomoc w zoptymalizowaniu mojej pracy aha bym był zapomniał moja nauka polega na przeczytałem zobaczmy czy działa i czasami jak mi wpadnie pomysł to modyfikuje programik na maxa. Może macie jeszcze jakiś pomysł na nauke w grópie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki : Symfonia C++ (cały język) , Pasja C++ (Wyjątki i Template'y) , Thinking in C++ 1st i 2nd (mieszane uczucia) , Opisy bibliotek itd.

1249994[/snapback]

a jakieś książki dla kompletnych dyletantów jeśli chodzi o programowanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś książki dla kompletnych dyletantów jeśli chodzi o programowanie???

1275989[/snapback]

(Niestety) Nic prostszego jeszcze nie istnieje. Ale jak mówie książki pana B.E. wszystkie Thinking in (c++/java/...) raczej nie są dla początkujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na uczelni było tak: Nie było wykładu z Cpp, poszliśmy na ćwiczenia i.... i trzeba było napisać program. Wersja extreme <_< Kto nie napisał - czapa. Do tej pory nienawidzę Cpp ;) Może kiedyś mi przejdzie.

 

Z książek - "Symfonia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...