Skocz do zawartości
booczeek

Barton I Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę główną Gigabyte GA-7N400-L i chcę kupic Bartona mobilnego 2500, nie wiem tylko czy mi pójdzie na 2,5 mhz bo w biosie mam tylko wzrost napięcia max o 10%, czyli max będę mógł dać 1,6V. Na ile max można go na takim napięciu puścić, bo nie wiem czy jest sens zmieniać mój sprzęt (teraz 2100mhz) i dopacić jakieś 250zł za 100-200 mhz więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2,5hmz raczej nie... ;]    napięcie da się drucikami na procku ustawić... ;]

1249887[/snapback]

 

Możecie dać jakiegoś linka jak to zrobić? Oczywiście chodziło mi o 2,5 Ghz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

booczeek lepiej wez miernik w łape i zmierz sobie napiecie na kondesatorach.A sprawdz sobie w biosie lie znaczy to 10% :)

 

U mnie np jest Defalut 1.50V (DLT3C) gigabyte podbija mi od razu te wartość na 1.55 a jak ustawie 10% to mam 1.9V na procku wiec oni chyba procenty pili jak biosa pisali. :)

 

Wiec drut mod dla gigabyte mija sie z celem ;) moze tylko moja płyta tak robi ale daj wartości jak pomierzysz cz ybios ci pokaże.

 

Ja też zastanawiałem sie nad bartonem ale moj procek daje rade i to dosyć wysoko. Zreszta do czego używasz kompa mp3 jakaś gierka itp . Przemyśl to bo 250 zł można zainwestować w coś innego .No 2500 Mhz bedzie szybciej odtwarzać mp3 ;)

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

booczeek lepiej wez miernik w łape  i zmierz sobie napiecie na kondesatorach.A sprawdz sobie w biosie lie znaczy to 10% :)

 

U mnie np jest Defalut 1.50V (DLT3C) gigabyte podbija mi od razu te wartość na 1.55  a jak ustawie 10% to mam 1.9V na procku wiec oni chyba procenty pili jak biosa pisali. :)

 

Wiec drut mod dla gigabyte mija sie z celem ;) moze tylko moja płyta tak robi ale daj wartości jak pomierzysz cz ybios ci pokaże.

 

Ja też zastanawiałem sie nad bartonem ale moj procek daje rade i to dosyć wysoko. Zreszta do czego używasz kompa  mp3 jakaś gierka itp . Przemyśl to bo 250 zł można zainwestować w coś innego .No 2500 Mhz bedzie szybciej odtwarzać mp3 ;)

1251013[/snapback]

A może jest ktoś z wawy kto by mi zrobił drut moda za jakieś piwko albo 2 i może coś się do zapalenia znajdzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jest ktoś z wawy kto by mi zrobił drut moda za jakieś piwko albo 2 i może coś się do zapalenia znajdzie....

1253521[/snapback]

Ja nie jestem z wawy ale jak wystepujesz z taka propozycja to az zaluje :wink: :legal:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej plycie GA-7N400-L i mobilku mam 2500Mhz 12.5x200.Do 2400Mhz

nie musialem podnosic nap. Mobo nie rozpoznaje prawidlowo proca pokazuje unknow cpu . Trzeba recznie ustawic mnoznik !!. Bo na default

mialem procka 800Mhz. Plyta i procek stable wiec jestem zadowolniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną Gigabyte GA-7N400-L i chcę kupic Bartona mobilnego 2500, nie wiem tylko czy mi pójdzie na 2,5 mhz bo w biosie mam tylko wzrost napięcia max o 10%, czyli max będę mógł dać 1,6V. Na ile max można go na takim napięciu puścić, bo nie wiem czy jest sens zmieniać mój sprzęt (teraz 2100mhz) i dopacić jakieś 250zł za 100-200 mhz więcej

1249161[/snapback]

Mobilne płyty pod AMD mają inne kodowanie napięcia.

To co wpisują na mobilach, że 1.45V, na płytach desktopowych faktycznie oznacza 1.575V. Każdy kto ma mobila może zresztą to potwierdzić (ja mam i potwierdzam), def napięcie się ustawia 1.575V. Wszystko jest zawarte w mostkach, mostki nie kłamią ;)

 

Tak więc 1.575V + 10% da Ci w teorii ~1.73V. Więc może się uda.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogle to te ga7n400l są kiepskie juz 5 razy mi padla w tym 2 razy cpu fan i 2 razy biosik i za każdym razem nowa plytka . A jeszcze jedno raz to mi spalilo grafike i muzyke. :angry: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego ... dalej jej uzywasz??. Zmien i nie marudz.

1268445[/snapback]

bo szukam innej a ci ze sklepu nie chcą wymienic na inna. zmienilem już sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...