Skocz do zawartości
_piXel_

Wc- Jaki Przewodnik Ciepła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zrobić sobie zestawik WC. Będzie to zestaw domowej roboty(nagrzewnica od kadeta + zestawik cpc 16dB )

Mam tez pytanko: co tam wlać ? Co sugerujecie? Woda demineralizowana? Spirytus? Borygo ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie uda- polak potrafi:). Robilem instalacje centralnego ogrzewania w domu więc lutowanie rurek mi nie straszne :D

 

Następne pytanko: Ile tej wody będzie potrzebne?

Jestem troche zielony jeśli chodzi o WC :) Nagrzewnicę wymontowałem ze złomowanego kadeta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze 2/3 wody i 1/3 borygo zeby nie tracic dobrych wlasciwosci chlodzacych wody a znowu borygo chyba bedzie przeciw glonom. sa jakies specjalne plyny na glony ale nie wiem czy ich dzialanie jest dobre... btw.. mozna borygo + woda do bloczkow z topem z pleksi uzywac? nie rozpusci sie cos?!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jeszcze nie kupiles CPC to sie wstrzymaj! Z tego co widze to to kosztuje 120pln. Jesli masz juz nagrzewnice to potrzeba Ci only bloku, pompki, zbiornika i wezy. Kup sobie Crystala na cpu, jakąś pompke AquaEL 650 l/h, i weze i zbiornik za 20pln. I bedziesz mial o niebo lepszą wydajnosc od cpc. Do tego jakis wiatrak za 10pln na allegro. jesli dobrze poszukasz to zmiescisz sie w 120pln.

Edytowane przez CHECK-IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jeszcze nie kupiles CPC to sie wstrzymaj! Z tego co widze to to kosztuje 120pln. Jesli masz juz nagrzewnice to potrzeba Ci only bloku, pompki, zbiornika i wezy. Kup sobie Crystala na cpu, jakąś pompke AquaEL 650 l/h, i weze i zbiornik za 20pln. I bedziesz mial o niebo lepszą wydajnosc od cpc. Do tego jakis wiatrak za 10pln na allegro. jesli dobrze poszukasz to zmiescisz sie w 120pln.

1252086[/snapback]

Ta propozycja to O WIELE lepsze rozwiazanie niz C-C... i bedize cos sie z tym dalo zrobic jak wpadnie jakas kasa - rozbudowa itp... a z C_C to na zlom od razu, bo nie ma czego tu ulepszac - daremny trud :mur:

 

A co do cieczy w ukladzie polecam lekture tego tematu :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chłodze demineralizowaną i jest dobrze

 

BTW Dorwałem chłodniczke. Musze ją jeszcze wyczyścić i zmniejszyć króćce.. Co o niej myślicie?? na zdjęciu w porównianiu do kadeta. (kadet to ta mniejsza)

 

Mozna ją obejrzeć TU

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz, ale ty wziełeś chłodnice i dlatego jest taka duza, a od kadeta to jest nagrzewnica ;)

mysle że poza wielkością to nic w niej ciekawego, gdyby jeszcze fotka dzaiła w pełnym rozmiarze, a poza tym to ona jest chyba aluminiowa jeżli dobrze widze

edit

juz działa ;)

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz widać... nagrzewnica jest cała miedziana, może i będzie lepsza od kadeta, ale gdzie Ty to zmieścisz ?

no i mocna pomka dobra do takiego giganta ;)

EDIT

Ty chyba masz CccP, wiec poco ci takie cus ??

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wode demineralizowana... i 55-57C w idle :|.. cos nie tak z blokiem chyba, kupilem arctic silver'a 5 i w piatek bede wszystko od nowa montowal.. moze to rzeczywiscie wina pasty - jesli nie, to ja juz nie wiem :(

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJ CPC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Woda demineralizowana/destylowana z dodatkiem antyglonowym/ew. antykorozyjnym. Jak masz elementy z plexi z ukladzie to odpusc sobie alkohol - od niego pleksa lubi pekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba masz CccP, wiec poco ci takie cus ??

Cccp mam tylko na razie. Niedługo będe miał inne, grubsze węże i lepszą pompke i nowy blok więc nie bedzie problemu.

 

  A gdzie na tej fotce jest kadet, bo jakoś niedowidzę...

To to małe cuś obok tego dużego czarnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już różne mieszanki i najlepszą wg. mnie opcją jest w proporcjach 60/40 borygo/woda_demineralizowana. Ciepło przewodzi dobrze(proc co w podpisie poniżej 49 stopni ma zawsze), stawia małe opry dla pompki(aquael 650 daje radę) i przede wszystkim od 4 miechów ani śladu jakiegokolwiek nieporządanego życia w układzie. Gdzie np. woda demineralizowana+copal przypominała już szambo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się dowiedziec czy jezeli mam w układzie blok z miedzi a chlodnice aluminiową czy muszę cos dolewac do ukladu ??

 

i czy borygo mozna stosowac w blokach z topem z pleksi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się dowiedziec czy jezeli mam w układzie blok z miedzi a chlodnice aluminiową czy muszę cos dolewac do ukladu ??

 

i czy borygo mozna stosowac w blokach z topem z pleksi ??

1255251[/snapback]

 

trzeba

 

mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...