Skocz do zawartości
ashgan

Fan W Chieftec 360-202

Rekomendowane odpowiedzi

Czy odlanczajac kabelek ze zlacza fan na mb moge mu zaszkodzic? Czy tylko pozbawiam sie widoku obrotow wentyli w zasilce?

Po prostu brakuje mi zlaczy pod dodatkowe wentyle.

1252358[/snapback]

Posiadam 360-302-DF i kabelek od wentylatorka miałem podłączony - ale już nie mam, z tego samego powodu, co Ty :wink:

W niczym to nie zaszkodziło, oprócz straty monitoringu jego obrotów - wentylator dalej działa i dalej rozkręca sie przy wzroście temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz rzeczywiście jest dość ciepły w środku... nie mam jak jej zmierzyć. Wentylatory rozkręcają się przy wzroście temperatury - objawia to się przede wszystkim nieco większym hałasem i trochę mocniejszym strumieniem wydmuchiwanego (ciepłego) powietrza. Dzieje się to bez podłączonego kabelka, więc na mój gust jest OK. Chyba zwiększę obroty Arctica Pro TC, który jest pod zasiłką, bo przejmie większość ciepła z obudowy - liczę na to, że wtedy zasilacz będzie sie grzał "sam z siebie", a nie zasysał dodatkowo ciepło z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kabelek mam podłączony bo monituruje prędkośc wiatraka w zasilce i jakoś nie widze zmian zbyt dużych .. mimo że temp podniosła sie o 10 stopni ...

 

Wew obudowy zasilacza mam 49 stop w idle a 60 stopni w stresie .. a obroty jakos nie ida w góre dlatego pytam bo może mam cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wew obudowy zasilacza mam 49 stop w idle a 60 stopni w stresie .. a obroty jakos nie ida w góre dlatego pytam bo może mam cos nie tak

1257684[/snapback]

U mnie słychać różnicę, bo mam dość zimny pokój... po porannym wietrzeniu temperatura spada w okolice 16-17 stopni ;-) Ale jak zamknę okno, włączę komputer i odkręcę grzejnik na max, to temperatura waha się w granicach 20-22*C i wtedy wiatraki w Chieftec'u zaczynają się rozkręcać. Może zauważam różnicę, bo w momencie włączenia jest chłodno (i cicho), a np. podczas katowania NFS:U2 jest gorrrąco (i nieco głośniej).

BTW: Ile obrotów wyciąga Twój wiatrak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...