Skocz do zawartości
ptaku666

GeForce400 na GeForce2 ti - opłaca sie???

Rekomendowane odpowiedzi

Czy cos by sie zmieniło jezeli ze swojego konfigu wyrzucił bym GeForce2 MX400 64MB SDRAM, a w jego miejsce wstawił GeForce2 Ti 64MB DDR?? Czy róznica była by widoczna czy raczej nikla??

Różnica będzie znaczna (z nóg cię jednak nie powali), ale lepiej zainwestować w GF3, no chyba, że mas zokazję kupić tego GF2TI za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wymieniłem 8) I byłem bardzo zadowolony.Przyrost 100%. Miałem udaną wersję prolinka jak chodzi i opodkręcanie :P Teraz ją sprzedaję na allegro! http://www.allegro.pl/showitem.php?item=7756419

Bo szykuję się na dooma3 i kupuje coś mocniejszego :) Naprawde polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej. W zasadzie to nie bardzo. Dlaczego? Co tu duzo mowiec ale 466MHz CPU jest raczej slabym ukladem i nie wcale 5500pkt w Marku. Wzrost bedzie ale wcale nie adekwatny w stosunku do tego czego bys oczekiwal. W Marku bedziesz mial kolo 2500pkt :/ Potrzebny mocniejszy procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja bym wymienil, przyrost w 3dmarku bedzie widoczny, bodajze 5500 osiagnie ten gf2ti. Jeszcze zalezy ile bys musial zaplacic za tego gf2ti.

hehe 5980 to ja mialem na takim konfigu A1000TB(266) 312DDR mObO K7S5AL z gf3 Gainwarda wiesz co , z ta 2ti to jakies nieporozumienie 5500?? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cos by sie zmieniło jezeli ze swojego konfigu wyrzucił bym GeForce2 MX400 64MB SDRAM, a w jego miejsce wstawił GeForce2 Ti 64MB DDR?? Czy róznica była by widoczna czy raczej nikla??

jesli mozesz go kupic po rozsadnej cenie to zmieniaj roznica napewno bedzie widoczna gry dostana kopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja bym wymienil, przyrost w 3dmarku bedzie widoczny, bodajze 5500 osiagnie ten gf2ti. Jeszcze zalezy ile bys musial zaplacic za tego gf2ti.

hehe 5980 to ja mialem na takim konfigu A1000TB(266) 312DDR mObO K7S5AL z gf3 Gainwarda wiesz co , z ta 2ti to jakies nieporozumienie 5500?? 8O
Ano tak ;0, ten procek. Heh, na athlonie 1600+ mialby 5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, ja na Athlonie XP1600+ i KT133A wyciągnąłem z GF2Ti zaledwie 4250 w 3DMarku2001.

 

Nie wiem komu się przyśniło te 5500, ale na GF2Ti raczej siętego nie osiągnie.

 

Na Twoim sprzęcie nie ma znaczenia. I GF2MX400 i GF2Ti nie osiągną nawet połowy swoich możliwości na takim procesorze, i nie masz co marzyć, że magicznie pozwoli to grać w to co obecnie Ci nie chodzi...

 

Owszem, GF2Ti jest znacznie wydajniejszy, więc jeżeli rzadko wymieniasz sprzęt i nie planujesz w przyszłości zakupu GF4Ti, to możesz się pokusić o wymiane i zostawić sobie kartę, kiedy wymienisz płytę i procka, GF2Ti poradzi sobie z większością nowych gier bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, ja na Athlonie XP1600+ i KT133A wyciągnąłem z GF2Ti zaledwie 4250 w 3DMarku2001. 

Akurat ja ze swojego MX440 wyciągnołem 6600 na XP 1,5+ wprawdzie na 9*145 ale zawsze.

Niech ktoś wpadnie do mnie z 2Tit to go minimalnie podkręcimy i powinniśmy coś koło 5700-5800 wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, ja na Athlonie XP1600+ i KT133A wyciągnąłem z GF2Ti zaledwie 4250 w 3DMarku2001. 

 

Nie wiem komu się przyśniło te 5500, ale na GF2Ti raczej siętego nie osiągnie. 

Ja mam aktualnie 5350, wiec duzo mi nie braknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie dziwne, ale zapomnieli dodać, że raz ich platformy stoją na KT266 i KT333 wraz z DDR, a karty mają podkręcone.

 

Wcale nie miałem lipnych detonatorów bo na lipnych moja platforma miała 3450 w 3DMarku, a na dobrych (30.82) 4250.

 

Jeżeli jest tu ktoś kto śmiało może przyznać, że na KT133A i SDR (jakby ktoś nie wiedział to takie coś co nie obsługuje DDR) i niepodkręcanej grafie, procu, pamięciach osiądnął ponad 5000 3DMarków, to mu pogratuluje.

 

Poza tym, ja piszę w oparciu o THG, tam na AXP200+, KT266A GF2Ti osiągnął 4870, a GF4MX440 5635 (i nie dziwne, bo to w końcu odświeżony GF2Ti, więc musi mieć lepsze wyniki).

 

Jeżeli przyjąć założenie, że platforma oparta na DDR i KT266A lub KT333 jest o jakieś 20-30% szybsza od platformy oparte na SDR, to wyniki na moim sprzęcie całkowicie mnie zadowalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...