Skocz do zawartości
Bull_Byk

Problem Z Chlodzeniem K.graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Z 2-3 Lata temu zakupilem karte graficzna GF2 MX400 TV-OUT nie wiem jakiej firmy bo to jakas oemowka a na karcie nic nie pisze :/ Karta standardowo nie miala wentylatorka tylko radiator(nie wiem jaki material ale jest caly czarny). JA profilaktycznie kupilem wentylatorek na niego. No i ostatnio zaczal sie juz zacierac i buczec wiec postanowilem wymienic. No i kupilem wentylatorek tylko ze podlaczany do plyty glownej(12V) ale o takiej same wielkosci. Wentylatorek na lozyskach kulkowych to myslalem ze bedzie cichszy no i jest tylko kreci sie ponad 7000 obr/min i wprawia caly komputer w drgania co nie jest przyjemne ani dla mnie ani na pewno dobrze na komputer nie wplywa. I teraz nie wiem co robic nie da sie go jakos zwolnic?? albo czy jest on konieczny. Probowalem go odlaczyc ale radiator blyskawicznie jest goracy i parzy w palce wiec boje sie troche aby nie spalic :/ Co mam robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma wtyczkę 3 pinową to możesz kupić regulator obrotów (np. Zalman albo Freezone) i wtedy będziesz mógł trochę go uciszyć (tylko pamiętaj o temperaturze, które będzie rosnąć).

Generalnie, to tanie wentylatory na łożyskach kulkowych są dosyć hałasujące... najlepiej kupować na łożysku kulkowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma wtyczkę 3 pinową to możesz kupić regulator obrotów (np. Zalman albo Freezone) i wtedy będziesz mógł trochę go uciszyć (tylko pamiętaj o temperaturze, które będzie rosnąć).

Generalnie, to tanie wentylatory na łożyskach kulkowych są dosyć hałasujące... najlepiej kupować na łożysku kulkowym ;)

1256813[/snapback]

 

Ile kosztuje taki regulator mniej wiecej, i czy mozna go kupic normalnie w sklepie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezone kolo 15 zeta, powinien byc dobry (sprawdz ile W ma Twój wentyl a ile freezone moze udźwignąć dla pewności, ale raczej bedzie oki). Tylko jedna wada- freezone strasznie śmierdzi, nie wiem jak Zalman... W sklepach powinno dać się kupić, większość WWW go ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to tanie wentylatory na łożyskach kulkowych są dosyć hałasujące... najlepiej kupować na łożysku kulkowym ;)

1256813[/snapback]

lol

 

a nie lepiej kupić wentyl 80x80 np arctic PRO TC ?? wtedy wentyl sam sobie wyreguluje obroty do temp wiec będzie oki ? w sumie to wyjdzie tyle samo co ten regulator obrotów ale ja Ci tylko daje propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również proponuję podłączyć go pod 'molexa' na 5 lub 7v.

1259310[/snapback]

 

Hehe wiem jestem lamerem ale co znaczy pod molexa podlaczyc?? A co do innych wypowiedzi to nie wiem jak podlaczyc 3 kablowy wentylator (na 12V) do 5V 2 bolsowego gniazdka;) czy on w ogole sie bedzie krecil?? nawet jakbym druty przelutowal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...