Skocz do zawartości
piterus90

Obroty Boxowego Wiatraka

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec... Mam celerona 2,66 Presscot i cooler BOX'owy od Intela. Moze to dziwne, ale denerwuje mnie to,ze on sie tak powoli kreci. Da sie jakos mu na stale ustawic np 3,5k RPM? Bylbym spokojniejszy, zwlaszcza, ze ostatnio taktowalem go na 3,7GHz, raz nawet na 3,8 ale sie zwieszal przy wygrzewaniu. Cos doradzicie, zeby pominac ten "automatic fan speed control" :) ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to pomoze ale moze odłącz żułty kabelek bo on jest odpowiedzialny za odczyt obrotów

1256979[/snapback]

No wlasnie, za odczyt, a nie za ustalenie. Ustalaniem obrotow wiatraka zajmuje sie jakis tam uklad wewnatrz a nie zolty kabelek (moze sie myle, jak tak to mnie prosze poprawic, ale wydaje mi sie ze tak jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki ze mnie poprawileś :) a co do chłodzenia to moze podepnij je pod molexa?? wtedy bedzie zawsze 12 lub7 lub 5 v!!

1257070[/snapback]

Hmmm... dobry pomysl, ale chyba nie bede widzial wtedy obrotow, a nie chce "trwale spierdzielic kabelka", chyba ze bym sobie kupil jakis przedluzaczyk, i wtedy z niego wyciagal. Ale pomysl dobry i to sie liczy... Poszukam jutro jakiegos przedluzacza i zobacze co sie da zrobic, chyba, ze nie ma mozliwosci, zeby zasilanie szlo z molexa a odczyt obrotow normalnie, w co troche watpie, mozze mi ktos to rozjasni? Z gory thx :)

____________________________________

Update: Odaplilem sobie wlasnie speedfana, a tu zonk normalnie :) - co on cholera pokazuje? Mam tylko w plyte wpiety wiatrak od CPU, pozostale dwa wolne(no i takie RPMy hyhy, niezle jajca) Co to moze byc?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: nowa wersja to chyba 4.20 w ktorej poprawiono bledy starszych i stworzono nowe :wink:

po drugie sprawdz czy jest support do twojej mobo

po trzecie jesli na drugie odpowiedziales tak to w configure znajdziesz fan divisior. jak sie pobawisz to powinny normalnie odczytywac predkosc( u mnie jest set to 8 i remember i wsjo kreci sie zgodnie z podawanymi wartosciami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozetne kabelki od wiatraka to strace gwarancje? ;] Jak tak to sie musze po prostu po przedluzacz udac... Bo jak odpale Winampa to temp. mam 39 stopni :) A halas mi nie przeszkadza bo spie w innym pokoju.

______________

Update: Fakt, nowa wersja zalatwila sprawe... Teraz wszystko jest ok, oprocz jednej temperatury, ktora jest ujemna... Hmmm, zadnego azotu nie mam w budzie ;] Ale... zawsze to cos lepszego, niz niedzialajacy program.

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zapodac Zalman FanMate??

1257450[/snapback]

NIe, niezalatwila by sprawy, bo obrotami steruje uklad wewnatrz wiatraka a nie MoBo. Takze FanMate by tylko sprawe pogorszyl, a ja chcem miec odpowiedni podmuch.

 

UPDATE: podlaczanie wiatraka pod molexa sprawy nie zalatwi. Dobrze ze pomyslalem bo juz mialem rozcinac - uklad sterujacy obrotami znajduje sie wewnatrz coolera... Tak wiec chyba nic nie da rady zrobic, bo czujnik nie jest na wierzchu... Co za sieroty robia takie wentylatory...

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...